יום שני, 28 בנובמבר 2022, ד' כסלו ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

חדשות רמלה

רמלה של מיכאל וידל משנה את פניה ללא הכר

רמלה נמצאת בתנופת פיתוח אדירה בכל התחומים. כמות התוכניות והפרוייקטים המתבצעים בימים אלה בעיר, ואלה שבקנה, מציבים את רמלה בצמרת הרשויות הצומחות והמבוקשות בישראל. נפגשנו עם ראש העיר מינאל וידל, לריאיון חגיגי לסיכום שנת תשפ"ב ולכבוד השנה המתחילה הערב:

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

כבוד ראש העיר רמלה, מיכאל וידל, הנה אנחנו בראש השנה תשפ"ג. איך אתה מסכם את השנה האחרונה, ואיך אתה מתכונן לקראת השנה הבאה עלינו לטובה?

"ברוך השם, עברנו שנה טובה מאוד, מלאה בעשייה משמעותית. אנחנו עובדים ללא הפסקה. כל העיר מנופים ועשייה רבה. אני רץ מפגישה לפגישה, ומביקור בגני ילדים ובבתי-ספר, לסיור בעבודות תשתית והקמת פרויקטים. אני מודה לאל על הזכות להיות ראש העיר של רמלה ועל היכולת שניתנה לי לפתח ולקדם אותה באופן חסר תקדים".

"בהנחייתי, מנכ"ל העירייה, רונן עזריה, גיבש יחד עם הנהלת העיר את התכנית האסטרטגית 'רמלה 2030', ואנו פועלים על-פיה באופן מסודר. רמלה משנה את פניה - זו לא רק סיסמה. העיר נמצאת בתנופת פיתוח אדירה בכל התחומים. כמות התוכניות והפרויקטים המתבצעים בימים אלה בעיר, ואלה שבקנה, מציבים את רמלה בצמרת הרשויות הצומחות והמבוקשות בישראל. העיר הופכת למרכזית בתחומי הרפואה, העסקים, התחבורה, הכלכלה והתיירות, ואף לעיר לאומית בשל מעבר של גופים ומוסדות לאומיים אלינו. בשנה הבאה בעזרת השם אני צופה שנמשיך בהתקדמות המשמעותית.

תוכל לפרט על העשייה הקיימת והמתרקמת?

"רק ביום שני האחרון השקנו באירוע חגיגי את פרויקט טרמינל 6 - אזור תעשייה ענק. לאחרונה אף השקנו את פתיחת בנק הדם של מד"א עם מנחת מסוקים, ובקרוב תיבנה כל הקריה הרפואית עם מתחמי תעסוקה של היי-טק וביו-טק. ברמלה יעברו הקו החום וארבע תחנות מטרו. הבקו"ם יעתיק את מקומו לעיר – כל שרשרת החיול תהיה כאן ברמלה. במקביל, אנו משקיעים בחינוך, בתרבות ובשדרוג אתרי התיירות".

"בנוסף לכל זאת, אנו מובילים תכניות להתחדשות עירונית וחידוש ושדרוג השכונות הוותיקות, לצד בניית שכונות חדשות. אנחנו גם מקימים את רובע הרמבלס, מוקד עירוני משמעותי ותוסס. הרמבלס יחבר בין השכונות הוותיקות שעוברות התחדשות, ובין העיר העתיקה. המרכז החדש יכלול מבני ציבור, בניין עירייה חדש, מבני תעסוקה ומסחר, בית מלון ופארקים. כל אלה ועוד גורמים לה להיות הדבר החם הבא בהוויה העירונית בכל אזור השפלה והמרכז".

ציינת קודם לכן את המגה-פרויקט טרמינל 6. תפרט בבקשה במה מדובר.

ראשי היישובים השותפים במגה-פרויקט טרמינל 6

"טרמינל 6, שהשקנו אותו ממש לאחרונה, זו גולת הכותרת. פרויקט שעתיד להציב את העיר כעיר איתנה. מדובר בשיתוף-פעולה בין עיריית רמלה, מועצת גזר וחבל מודיעין, להקמת אזור תעשייה חדשני ומשוכלל על שטח של 3,000 דונם, שיספק כ-30 אלף מקומות תעסוקה חדשים. יהיו בו כ-2 מיליון מ“ר של פארק תעשייה, מסחר , מלונאות, ומשרדים ברמה הגבוהה ביותר, והוא צפוי להכניס מאות מיליוני שקלים בשנה של ארנונה, בהתאם לחלוקה (כאשר 50 אחוז מההכנסות מגיעות לרמלה). מדובר בפרויקט הדגל של אזור המרכז כולו, שיכניס לעיריית רמלה הכנסות של מאות מיליוני שקלים בשנה, שיופנו לטובת התושבים."

אי אפשר להתעלם גם מהעשייה העניפה גם בכל הקשור לתחבורה בעיר.

"העיר רמלה נמצאת בעיצומה של מהפכה תחבורתית. קודם כל, אני מטפל בכבישים ישנים ומלאי בורות שהוזנחו במשך שנים על גבי שנים. עם כניסתי לתפקיד, הורתי להתמקד ולהתרכז בקרצוף וריבוד כבישים. התחלנו וביצענו עבודות רבות בשנים האחרונות, אבל מדובר בתהליך הדרגתי. אני מבטיח שבסופו של דבר נדאג לתקן כל כביש וכביש שיש בו בעיות. בנוסף בקרוב נחנוך את פתיחתו של חלקו השני של כביש 200 לכיוון כביש 44 אשר יהווה עורק תנועה חשוב לעיר. כמובן שיש את המגה-פרויקטים המרכזיים שאני מוביל ומקדם: פרויקט 'מהיר לעיר', הקמת ארבע תחנות מטרו, הקו החום - שישלב נסיעה ברכבת על גלגלים, מחלפים וכבישים חדשים, שדרוג הכניסות לעיר, שבילי אופניים בכל רחביה ועוד".

ברמלה נבנות בימים אלה שתי שכונות חדשות

"אכן. אנחנו ממשיכים בהקמת שתי שכונות חדשות בעיר: נאות יצחק שמיר במערב העיר תכלול כ-4,000 יח"ד, כשמאות מהן כבר נבנו ומאוכלסות. תמהיל הדירות מגוון, מדירות קטנות לזוגות צעירים, דרך דיור מוגן ועד דירות גג וגן. שכונת נאות פרס - בכניסה הראשית לעיר מכיוון תל-אביב, מצפון לרחוב החשמונאים - נמצאת בשלבים ראשונים של בנייה, עם 1,200 יח"ד. לצד זאת, לאחרונה אושרה תכנית להסדרת חלק מהבינוי הקיים כיום בשכונת ג'ואריש, כולל בניית 1,845 יח"ד חדשות עד 7 קומות. בנוסף, שווקו כ-200 יח"ד במסגרת תכנית רמלה מערב, ואף קיימת תכנית לבניית 85 יח"ד בשכונת גן חקל, הנמצאת לקראת אישור בוועדה המחוזית".

מה בדבר חידוש השכונות הוותיקות?

"אני שם דגש רב גם על חידוש מרכז העיר והשכונות הוותיקות. ברמלה כבר קודמו ב-13,000 יחידות דיור בתשעה מתחמים בעיר באמצעות המנהלת להתחדשות עירונית רמלה. בשנת 2021 הופקדו שלוש תכניות ראשונות של מתחמי פינוי-בינוי: תכנית הרצל - שקודמה על-ידי עיריית רמלה במסלול רשויות, תכנית ישראל פרנקל - המוקדמת על-ידי היזם בוני התיכון, ותכנית בן-גוריון המקודמת על-ידי חברת הכשרת הישוב. בשנת 2022 אושרה תכנית הרצל, המקודמת על-ידי העירייה במסלול רשויות (והתושבים יצאו למכרז יזמים).

מילה על המהפכה שהעיר עוברת בחינוך?

"אכן מהפיכת ענק בתחום החינוך. לאחרונה התבשרנו כי נתוני הזכאות לתעודת בגרות ברמלה בשנת הלימודים תשפ"א עומדים על 79.8% - מעל אחוז הזכאות הארצית (76%). למעשה, משנת 2017 רשמנו נסיקה במשך 5 שנים רצופות, של כ-12 אחוזים בזכאות לבגרות!

רשמנו עלייה משמעותית באחוז תעודת הבגרות הכוללות 5 יחידות מתמטיקה, מ-6.2% (תש"פ) ל-8.7% (תשפ"א), ועלינו גם באחוז תעודת הבגרות הכוללת 5 יחידות אנגלית, מ-33.8% (תש"פ) ל-36.7% (תשפ"א).

בנוסף, השנה זכו ארבעה בתי-ספר מרמלה בפרס ההצטיינות של משרד החינוך: אורט לילינטל , עמל- הרב תחומי, תיכון דתי איתן-עתיד רמלה, ותיכון ברנקו וייס רמלה/ השנה הוענקו פרסי הצטיינות מנכ"ל משרד החינוך ל-41 בוגרי תיכונים ברמלה, לעומת 20 בשנה שעברה. הכפלנו את המצטיינים בעיר בתוך שנה! לא פחות ממדהים.

כל זה לא קורה סתם כך. אין קסמים בחיים. עיריית רמלה משקיעה רבות בתקציבים, במשאבים ובהון האנושי בתחום החינוך בכלל ובמצוינות חינוכית בפרט - והתוצאות מדברות בעד עצמן. נמשיך בכל הכח במהפכת החינוך."

לסיום, מה תאחל לתושבי רמלה לרגל ראש השנה?

"אני מאחל לכל תושבי העיר חג שמח ושנה טובה, שמחה ובטוחה – ובעיקר מתוקה כדבש. שתהא שנה זו שנת פריחה ושגשוג, שנה של התחלות חדשות - שבעזרת השם, כולן יהיו טובות ויקדמו אותנו לחיים טובים יותר. אני יכול להבטיח לתושבים שלפחות בכל מה שקשור אליי, בפן האישי, אני עושה כל שלאל ידי כדי להיטיב עם התושבים. המהפיכה האדירה שאנו מובילים בעיר לבטח תיטיב עם כלל התושבים ותהפוך את רמלה לא רק למטרופולין אזורי אלא אף לעיר לאומית. נכון שבינתיים יש לעתים אי-נעימות מסוימת בשל עבודות כאלה ואחרות, אבל בסוף כולם יבחינו וירגישו בהבדל.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: