יום שני, 06 בפברואר 2023, ט"ו שבט ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

חדשות רמלה

רמלה-עיר עולם: מלקם יסגד בהל - חג סיגד שמח !!!

מיכאל וידל: "עלייתם של בני הקהילה האתיופית לישראל היא סיפור כמו לקוח מסיפור אגדות בלתי נתפס, דמיוני, ממש יציאת מצרים. עם ישראל נותר פעור פה ונפעם מגדות התעוזה, הרוח, האהבה לישראל וההיסטוריה שעוצבה על ידכם, חג סגד שמח."

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

רמלה חגגה השבוע את חג הסיגד, חגם המיוחד והמרגש של בני הקהילה האתיופית, שהתקיים באשכול הפיס. בחג זה יהודי אתיופיה, מזכירים את הברית שנכרתה במעמד הר סיני בין עם ישראל  לאלוקים. חג הסיגד הוא גם יום מלא געגועים וערגה לשוב לציון ולירושלים. את האירוע כיבד בנוכחותו ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, סגנו אברהם דזורייב, חברי מועצה, קייסים, רבנים, אנשי ציבור ותושבי העיר. ראש העיר, מיכאל וידל, ברך את קהל המשתתפים ופתח בשתי מילים באמהרית, "מלקם יסגד בהל" [חג סיגד שמח] והדגיש: "עלייתכם לישראל היא סיפור כמו לקוח מסיפור אגדות בלתי נתפס, דמיוני, ממש יציאת מצרים. הקהילה האתיופית ברמלה היא חלק בלתי נפרד מהפסיפס שמרכיב את רמלה עיר עולם".

הקייס מנהיגה הרוחני של הקהילה ברמלה וובה אברהם, והרב זוהר גטהון נשאו דברים וברכו את הקהל הרב. עוד ברכו: סגן ראש העיר, אברהם דז'ורייב, חברי מועצת העיר שלומי פנטה ומשה שטה. במסגרת החג התקיימה תהלוכה מרהיבה שיצאה מבית הכנסת ע"ש קייס וובה אברהם, בהשתתפות בני הקהילה האתיופית שפצחו בשירה ובתפילת הקייסים. בלובי של אשכול הפיס נערכה קבלת פנים בהגשת קפה מסורתי ומאכלים מסורתיים אותם הכינו נשות הקהילה, לצד תערוכת ציורים ותמונות של האמנים המקומיים: טל מוגוס, יוסי טרונך, דודו אלעזר גדמו, רויטל ביילין. בחלק האומנותי של הטקס הופיעו בקטע ריקוד להקת "אמא אדמה" – "אנת אגרה" והזמרים: ישראל גברי, יעקב ביילין, דוד אברהם ונגן המסנקו (כלי נגינה אתיופי - דג'ן מנצ'לוט. את הטקס מהרגש הנחו רויטל ביילין ומולאו יעקב.

צילום: טל מוגוס

באירוע השתתפו גם, חבר המועצה הראל שהם, מפקד משטרת רמלה אביעד כתפי, מנהל המחלקה לעלייה וקליטה אמיר וידר. האירוע נערך בשיתוף מחלקת עלייה וקליטה, האגף לביטחון קהילתי, אגף ספורט ואירועים, מרכז גישור ויישוב סכסוכים בקהילה - רמלה,  אגף הרווחה לשירותים חברתיים, מרכז צעירים קשתות, תחנת משטרת רמלה, המועצה הדתית הדתית, מועדונית חץ קדימה, מרכז עצמאות, מתנ"ס טבג'ה ואחוות נשים.


 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: