יום חמישי, 30 במאי 2024, כ"ב אייר ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט

חדשות רמלה

מיכאל וידל מסכם חמש שנים של הצלחה בעשייה ונמצא עם הפנים קדימה

רגע לפני השנה החדשה ושני רגעים לפני הבחירות לרשות המקומית, מספר ראש העיר מיכאל וידל על התחושות שלו לגבי חמש השנים בהן כיהן כראש העיר ונותן לנו הצצה קדימה, לגבי המשך העשייה שלו בעיר.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

יח"צ

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: ראש העיר מיכאל וידל וראש הממשלה בנימין נתניה

אם מסתכלים על העיר רמלה ממעוף הציפור, רואים עיר שנמצאת בתנופת פיתוח אדירה. בכל מקום יש עגורנים, שכונות בשלבי בנייה שונים, עבודות פיתוח של כבישים, ממש כאילו מדובר בעיר חדשה שקמה ולא בעיר עם היסטוריה בת אלפי שנים. כשיורדים לקרקע ניתן ממש להבין ולהתרשם ממה שעובר על רמלה בשנים האחרונות. למעשה העיר הייתה במצב של עמידה במקום בתקופת ראש העיר הקודם, יואל לביא. אך מאז כניסתו לתפקיד של מיכאל וידל, העיר נהנית מאנרגיות צעירות של עשייה, פיתוח וצמיחה בכל תחומי החיים. גם הנתונים עצמם אינם משקרים ומעידים על המהפך העצום שקורה ברמלה. 

מיכאל וידל נכנס לתפקיד ראש העיר בשנת 2017, זאת לאחר שיואל לביא ראש העיר הקודם נעלם יום אחד ועד היום איש לא יודע למה. ב – 2018 מיכאל וידל שוב זוכה בבחירות ובהמשך למה שהתחיל לעשות שנה קודם לכן, העיר רמלה מתחילה את הזינוק העצום שלה קדימה. שנה חדשה היא נקודת זמן טובה, להביט אחורה אל מה שנעשה ואל העתיד לבוא. לשם כך, נפגשנו עם מיכאל וידל, ראש עיריית רמלה כדי לשמוע ממנו באופן אישי על מה שקרה וקורה בעיר וכמובן, לשמוע כיצד האו רואה את עתידה של רמלה.

מה היא רמלה עבורך?

"קודם כל רמלה היא הבית, כאן נולדתי, כאן גדלתי, כאן המשפחה שלי. לכן, רמלה היא באמת משימת חיי, אני חי ונושם את העיר מגיל כל כך צעיר, אני מכיר אותה, את תושביה, כל פינה שלה ואני יודע את הפוטנציאל העצום שיש לעיר הזו ובעיר הזו. כשנבחרתי בפעם הראשונה לפני 6 שנים, היה לי חזון עבור העיר שלי ותושביה, את החזון הזה אני מגשים בכל יום כבר שש שנים. אני, יחד עם ממשלת ישראל שעומדת מאחורי, הצלחנו להזניק את רמלה קדימה בכל תחומי החיים, מפיתוח ותשתיות, דרך חינוך, ביטחון, תעסוקה וכלה בהתחדשות עירונית והקמת שכונות חדשות."

במה אתה הכי גאה מבין הדברים שקידמת בעיר?

מעבר למהפך המדהים שקורה במערכת החינוך בעיר, מהפך שבזכותו תוך שש שנים העלינו את ממוצע ציוני הבגרות מ – 56% ל – 81% ואת אחוז הזכאים לבגרות מ – 67.8 ל -79.8 בשנת 2022 ובנוסף, ארבעה בתי ספר בעיר נבחרו לבתי ספר מצטיינים ע"י משרד החינוך בתחום הערכי, החברתי והלימודי. אני גאה בשלושה פרויקטים עיקריים שהם בהיקף חסר תקדים. הראשון, צה"ל עובר לרמלה ומקים בה את מחנה "אופק רחב". כלומר הבקו"ם, מפקדת זרוע היבשה ועוד שני בסיסים עוברים לרמלה, דבר שימשיך את תנופת הפיתוח האדירה של העיר. 9000 חיילים ועוד אלפי מבקרים מדי יום יבטיחו שיפור גדול בהזדמנויות העסקיות לתושבי רמלה, שיפור איכות התעסוקה, הגדלת הכנסה לעסקים הקטנים והמקומיים, הגדלת הארנונה ושיפור הביטחון האישי. טרמינל 6, פארק העסקים הבא של מדינת ישראל, שמשתרע על 1500 דונם וכולל מרכזי בילוי ושופינג, תעשיות מתקדמות, עסקים רב תחומיים, אקדמיה ומלונאות, מה שיבטיח לעירייה הכנסה של 300 מיליון ₪ מארנונה. הסכום המטורף הזה, יאפשר לי להמשיך ולפתח את העיר בצורה חסרת תקדים. הפרויקט האחרון הוא קריית מד"א, בנק הדם הלאומי של ישראל הוקם ברמלה. זהו פרויקט בעל משמעות לאומית ובינלאומית כשבנוסף, יש את המשרדים הראשיים של מד"א, בית הספר לפרמדיקים ומוזיאון. כל אלה כמובן, לא היו מתאפשרים בלי התמיכה של ממשלת ישראל, שעומדת מאחורי החזון והעשייה שלי.  

דיברת על ממשלת ישראל, עד כמה זה משפיע על רמלה?

תראה, בניגוד גמור לכל שאר המועמדים, יש לי קשר אישי וישיר לכל אחד מהשרים בממשלה. בזכות היחסים הטובים בינינו הצלחתי לרתום ולגייס את הממשלה כבר בתחילת דרכי למען העיר. דבר זה אפשר לי להגשים את החזון שלי עבור העיר וליישם תוכניות אדירות ולהביא לפיתוח חסר תקדים מבחינת הקמת שכונות חדשות, פרויקטים עירוניים, תיירות, חינוך, תעסוקה ותחבורה. הנה כיום, רמלה מחוברת לכל עורקי התחבורה הראשיים, כשבימים אלו נפתח גם כביש 200 שמחבר את רמלה ישירות לנתב"ג. כלומר לכל תושב ברמלה יש יציאה מהירה ונגישה לכביש 431, כביש 6, כביש 40 וכביש 44. כל הדברים האלה, לא היו יוצאים לפועל אילולא ממשלת ישראל הייתה עומדת מאחורי ומאחורי רמלה.

מיכאל וידל ושר הביטחון יואב גלנט (צילום: מיכאל בן דוד)

כיצד אתה רואה את רמלה של שנת 2030?

הצמיחה של העיר רמלה והעשייה שלי למענה, ימשיכו את הזינוק המשמעותי של העיר קדימה. כבר היום רמלה נמצאת על סף עשרת הערים המובילות בארץ מבחינת חינוך. אחת המטרות שהצבתי לעצמי זה שרמלה תהיה בעשירייה המובילה. הילדים שלנו הם העתיד וחובה עלינו להשקיע בהם, למען העתיד של כולנו. יעד נוסף שכבר עכשיו למעשה מוגשם הוא, הפיכת רמלה למטרופולין חי ותוסס, לבירת מחוז המרכז. רמלה תהיה עיר מרכזית ותיתן מענה למחוז המרכז מכל הבחינות, תרבות, תעסוקה, בילוי ופנאי ועוד.  

איזו ברכה תרצה לשלוח לתושבי העיר?

כיליד העיר, כתושב שלה, אני מאחל לכולם שנה טובה ומתוקה, שנמשיך יחד לגדול, לצמוח, לחיות חיים משותפים, כל הקהילות והדתות, הכי חשוב שנהיה בריאים ושנדע רק שלום ושלווה.  

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: