יום שישי, 08 בדצמבר 2023, כ"ה כסלו ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט

חדשות רמלה

הצלחה לפרויקט "עיר מקלט" ברמלה

בהנחיית ראש העיר, מיכאל וידל, פעל בשבועיים האחרונים פרויקט "עיר מקלט" במסגרתו מסייעת עיריית רמלה להשמשת המקלטים בבניינים המשותפים הפרטיים, בעיקר באזורים הוותיקים בהם מתקשים הדיירים לטפל במקלטים באופן עצמאי.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

פרויקט "עיר מקלט" הינו פרויקט ארצי שנולד ביוזמת אביעד פרידמן, מנכ"ל משרד השיכון לשעבר בשיתוף הארגון הבריטי JNF-UK וארגון "עושים שכונה" והוא מתבצע בשיתוף פעולה עם מועצת המכינות הקדם צבאיות, החברה למתנ"סים. עם הצלחת הפרויקט בצפון ודרום הארץ פנה ראש העיר להנהלת המיזם בבקשה לפעול גם ברמלה וכך יצא לדרך הפרויקט ברמלה בהובלת מנכ"ל העירייה רונן עזריה ובאמצעות מנהל אגף שפ"ע, דוד חביבה ובאמצעות מתנדבים רבים – חניכי מכינות קדם צבאיות.

עם תחילת הפרויקט, ביצעה העירייה מיפוי של הצרכים בעיר ואותרו למעלה מ-250 מקלטים פרטיים בבנייני מגורים בשכונות העיר שדייריהם מתקשים לטפל במקלטים בעצמם. מדובר באוכלוסיות מבוגרות ו/או אנשים עם מוגבלויות או קשיים.

במקלטים שהשתתפו בפרויקט פעלה העירייה לטיפול במקלטים מוזנחים, מקלטים שדיירים השתלטו עליהם, ניקיון, פינוי ציוד מיותר, צביעה וסיוע לתושבים בפתרון בעיות תשתית בסיסיות וחשמל ככל הניתן.

ראש העיר, מיכאל וידל: "במיוחד בימים קשים אלה אנו רואים את ההתגייסות המדהימה של אלפי מתנדבים למען החיילים, המפונים וכעת גם למען הקהילה בפרויקט החשוב 'עיר מקלט', אני מודה לכל העוסקים במלאכה וכמובן למתנדבים ומקווה שפעילות זו, פינוי וסידור המקלטים, תהיה בגדר היערכות בלבד ושלא נזדקק להם".

יובהר ​כי על פי החוק ובהתאם להנחיות פיקוד העורף על בעלי מקלטים פרטיים / משותפים לדאוג לפנות את כל החפצים והציוד מהמקלט ולוודא שהמקלט יהיה מוכן בעת אזעקה להיכנס אליו ולשהות בו. פרויקט "עיר מקלט" הינו סיוע נקודתי לאנשים המתקשים לעשות זאת בעצמם.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: