יום חמישי, 18 ביולי 2024, י"ב תמוז ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט

חדשות רמלה

ברמלה נערך טקס מרגש לזכר יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל

סיפור עלייתם של יהודי אתיופיה לישראל הוא סיפור מופלא של אומץ, גבורה, אמונה, נחישות ותקווה ואהבת ארץ ישראל. יהי זכר הנספים ברוך!

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

תמונות מתוך הטקס המרגש לזכר יהודי אתיופיה ברמלה

רמלה ציינה השבוע את זכרם של יהודי אתיופיה שנספו בדרכם מסודן לישראל. טקס הזיכרון שנערך במתנ"ס טבג'ה מצוין כמדי שנה על-ידי עיריית רמלה, באמצעות מחלקת קליטה וקהילות. 

בחלקו המרגש של האירוע, עלה יעקב סיסאי עם קטע של שירה מדוברת שלא הותירה אף עין יבשה. לאחריו נשאו דברים לזכר הנספים חבר המועצה שלומי פנטה ונציגת משרד העלייה והקליטה אלה קלוז'ני. על החלק האומנותי ניצחו הרכב חבורת הזמר העירוני של יחידת הנוער. בטקס נטלו חלק, סגן ראש העיר - אברהם דז'ורייב, חברי מועצה, קייס וובה אברהם, רב הקהילה, זוהר גטהון בני הקהילה, תלמידים ובני נוער ממועדון חץ קדימה ופידל. בתום הטקס, משפחות הנספים ניגשו להניח זר ולהדליק נרות זיכרון לזכרם של בני משפחותיהם שנספו בדרכם לישראל.

ברכה אשטו, מנהלת תחום יוצאי אתיופיה הודתה לכלל השותפים שעמלו על הצלחת הטקס, בהם: משרד העלייה והקליטה, מחלקת ספורט ואירועים, מחלקת קליטה וקהילות, מחלקת תרבות, מתנ"ס טבג'ה, יחידת הנוער, המרכז לגישור וישוב סכסוכים, אגף ביטחון קהילתי, אגף לשירותים חברתיים ואגף דוברות והסברה. לרשות הקהילה העמידה העירייה אוטובוסים אשר יסיעו את התושבים להשתתף בטקס הממלכתי המתקיים בירושלים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: