יום חמישי, 28 בספטמבר 2023, י"ג תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

חדשות רמלה

אברהם דז'ורייב: "אפעל להחזיר לרמלה את המעמד הראוי לה כעיר מחוז!!!

לאחר שנים בהן כיהן בתפקידי מפתח למען תושבי רמלה, סגן ראש העיר היוצא - אברהם דז'ורייב, שואף להצעיד את העיר לגבהים חדשים והפעם מכיסא ראש העיר. כמי שגדל בעיר, הוא מכיר היטב את הקשיים איתם מתמודדים התושבים ומגיע עם היתרון גדול משאר המתמודדים – השכלה גבוהה בתחום המוניציפלי, ניסיון צבאי רב שנים בתור קצין בדרגת רב סרן ובעיקר שיח בגובה העיניים עם התושבים. ראיון בלעדי לקראת הבחירות המוניציפליות עם אחד מהשמות המבטיחים בעיר.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

יח"צ

רמלודנט באר יעקב

נא להכיר את אברהם דז'ורייב - ראש עיריית רמלה הבא!

אברהם דז'ורייב, בן 42 תושב רמלה, נבחר ציבור, פעיל חברתי, מנהל וקצין. עלה לישראל בגיל 13 מהעיר בוכרה שבאוזבקיסטן. בוגר תואר ראשון בכלכלה וניהול במכללה למנהל, ותואר שני במדיניות ציבורית למנהלים באוניברסיטת תל אביב, בהתמחות מדיניות עירונית ושלטון מקומי. מתגורר בשכונת "נאות בגין" ברמלה, נשוי ליאנה - עורכת דין במקצועה ואבא לנעמה(14),מעין (13),יאיר (9) ואיתמר (7).

אברהם הינו מועמד מצוין גם בזכות כישוריו והשכלתו ובעיקר בזכות היכרותו המקיפה את עבודתה של עיריית רמלה על שרותיה וחובותיה כלפי ציבור התושבים!

ברשותך, נתחיל את הריאיון כדי שתוכל להשלים את סדר היום העמוס שהכנת לעצמך!

עברו כבר עשר שנים מהיום שבו התקבלת לעבודה בעיריית רמלה, האם תוכל להזכיר לתושבי העיר על עבודתך בעיריית רמלה?

"כן בוודאי, רכשתי ניסיון מוניציפלי וניהולי חשוב ביותר. שימשתי כמנהל המוקד העירוני 108 ומנהל האירועים והפרויקטים בעיריית רמלה. ביצעתי מספר משימות ותפקידים נוספים, כגון: מנהל קשרי חוץ, יועץ ראש העיר לאזרחים ותיקים, ודירקטור ב'קרן רמלה'. שדרגתי ושיפרתי באופן משמעותי את התחומים אותם ניהלתי. 

צברתי ניסיון וידע רב בניהול וארגון תחומי תרבות, אירועים, ספורט, פנאי, גיל הזהב, שירות לתושב, חזות העיר, ביטחון אישי וסדר ציבורי, אחזקת תשתיות ומבנים, עבודה מול משרדי ממשלה ומוסדות, תכנון אסטרטגי, תוכניות עבודה, תקציב עירוני ונושאים נלווים נוספים.

בנוסף לכך, שימשתי כסגן ראש העיר במשך הקדנציה האחרונה. מחצית ראשונה בהתנדבות ועל המחצית השנייה קיבלתי שכר בהתאם להחלטת מועצת העירייה."

על פי תשובתך,  אפשר להבין מדוע תושבי העיר אישרו לך לקבל את ההחלטה להתמודד על ראשות העיר. האם אתה מודע לכך שהתפקיד הזה יגרום לך להעדר הרבה מאוד מהבית ומהמשפחה שלך?

"לפני שקיבלתי החלטה להתמודד על ראשות העיר, שוחחתי על כך עם רעייתי וארבעת ילדיי, הם כמובן אישרו לי 'פה אחד' לרוץ לראשות העיר, אחרת לא הייתי מתמודד."

תספר לנו בבקשה מדוע בעצם אתה רוצה להיות ראש העיר של רמלה?

"עיריית רמלה חייבת להשתפר בתחומי שירותיה המרכזיים, התושבים זועקים לשינוי, העירייה חייבת לשנות את ה-DNA שלה, לעבור להיות עירייה מנוהלת ולא עירייה נשלטת. 

אני חי ונושם את העיר, מכיר מקרוב את העירייה על חוזקותיה וחולשותיה, יש לי את האישיות, הכישורים והניסיון להוביל ולשנות. רבים מהתושבים פנו אלי בחודשים האחרונים, מאמינים בי וביכולותיי להוביל לשינוי המיוחל ורואים בי מועמד המתאים ביותר לעמוד בראשות העירייה. מבחינתי, מדובר בהחלטה טבעית, חונכתי לקחת אחריות ולהוביל, לאחר כעשור במגוון תפקידים בעיריית רמלה, בהם השפעתי רבות, הגיע הזמן להכריע, להוביל ולנווט את המערכת העירונית לגבהים חדשים, ולהחזיר לה את מעמדה המכובד כעיר מחוז.

חשוב לשים לב שבמצב של ריבוי מועמדים לראשות העירייה ברמלה, מייצר הזדמנות חסרת תקדים להיבחר לראשות העיר, לשם המחשה, במצב דומה בערים אחרות, מועמדים שזכו בטווח של 20-30 אחוז מקולות הבוחרים בסיבוב הראשון, זכו להיבחר לראשות העיר בסיבוב הבחירות השני כעבור שבועיים:  רז קינסטליך בראשל"צ קיבל בסיבוב הראשון רק 20 אחוז, כרמל שאמה ברמת גן רק 28 אחוז, וצביקה ברוט בבת ים רקה 30 אחוז."  

אתה חבר מרכז ליכוד, למה אתה לא רץ עם הליכוד?

"יש בליכוד מנהג, לתמוך בראש עיר מכהן, על רקע זה לא התקיימו בחירות בסניף הליכוד ברמלה לבחירת מועמד לראשות העיר."  

האם אתה לא צעיר מדי להיות ראש העיר של רמלה?

"אני מבקש להזכיר לך כי מאיר שטרית, כשנבחר לראשונה לראשות העיר יבנה היה רק בן 24 וישנם עוד צעירים רבים אחרים אפילו יותר ממני, כמו למשל מקסים לוי ז"ל, שנבחר לראשונה כשהיה בן 28. שים לב, שהמפנה הגדול בערים מסביבנו ובארץ חל בערים בהם נבחר ראש עיר צעיר בסביבות גילאי 40 – יאיר רביבו בלוד, ניסים גוזלן בבאר יעקב,חיים ביבס במודיעין, רז קינסטליך בראשל"צ, צביקה ברוט בבת ים, רוביק דנילוביץ' בבאר שבע ועוד. 

מהפכת המנהיגות הצעירה בשלטון המקומי חייבת להגיע גם לרמלה. בערים רבות בישראל חל מפנה משמעותי בתפקוד העירייה אודות לבחירת ראשי ערים חדשים וצעירים!  יש לי את הניסיון והיכולות, את הרעב לשנות, את הרעננות והאנרגיות להם כה זקוקה העיר והעירייה."

איזה ניסיון אתה מביא איתך?

"אני מעל עשור בתחום המוניציפלי עם ניסיון פוליטי- ניהולי - ומקצועי משמעותי כמנהל המוקד העירוני ומנהל האירועים ופרויקטים בעיריית רמלה וקדנציה מוצלחת של 5 שנים כחבר מועצת העיר וסגן ראש העירייה הממונה על ההתחדשות העירונית, עליה, קליטה וקהילות.

בנוסף לכך, ביצעתי גם תפקידים ניהוליים משמעותיים בשירות הציבורי, בהם,  מנהל מרכז אזורי לשיקום תעסוקתי לאנשים עם מוגבלויות,  ומפקד מגמה להכשרת הנדסאים במכללת חיל החימוש בצה"ל.

כמו כן, מעל עשור שירתתי כקצין בשירות קבע בצה"ל, השתחררתי בדרגת רב סרן, חונכתי ופעלתי בסביבה ארגונית וניהולית מתקדמת, ורכשתי ניסיון וכלים לחבר בין המטרות הגדולות למציאות בשטח, תוך הובלת תהליכי תכנון, ארגון וביצוע ברמות הגבוהות ביותר. 

אני בעל השכלה אקדמית בתחום המוניציפלי, בוגר תואר שני במדיניות ציבורית, בתוכנית למנהלים באוניברסיטת תל אביב. אין הרבה מועמדים לראשות העיר, שיש להם השכלה בתחום אותו הם רוצים לנהל, ולדעתי זה מכריע בין התנהלות חובבנית להתנהלות מקצועית ."

איזו בשורה יש לך עבור הצעירים ברמלה, בעיקר לאלה שכבר הקימו משפחה?

"אני מבין לליבכם. מבטיח לכם שהמציאות כיום היא לא גזירת גורל. כאבא לילדים צעירים אני מבין אתכם ואת זעקתכם מצוין, מבין את השאיפה הבסיסית לקבל שירותי עירייה איכותיים ונגישים, חשוב לי מאוד שתישארו ברמלה ותהיו גאים בעיר שלנו, אני רואה בכך את משימתי החשובה ביותר כראש העירייה בע"ה. 

כיום ההורים לא מרוצים משירותי החינוך וזה פוגש אותם באינטראקציה עם המערכת: ברישום לקייטנות, בתפקוד הצהרונים, באחזקת גנים ובתי ספר, פעילות דלה במתנ"סים  וכד'.  את הדברים האלה צריך לשנות!  הם לא ליבת העשייה הפדגוגית, אלא הפגמים בניהול הארגון, הובלת השירות לתושב ובחירת אנשי מקצוע. אלה הדברים שבע"ה אנחנו הולכים לשנות."

למה להצביע דווקא לך?

"כיום העירייה מנוהלת 'ממעוף הציפור' ולא מגובה בו רואים את מה שבאמת חשוב או מפריע לתושבים. אני היחיד מבין המועמדים שמשלב ידע וניסיון ניהולי, מקצועי ופוליטי, מכיר את המערכת המקצועית מבפנים ובגובה העיניים ויכול לגרום לה להשתנות! 

לצערי, כיום העירייה נשלטת ולא מנוהלת, היא יותר פוליטית ופחות מקצועית – העירייה מנוהלת ללא תוכנית עבודה סדורה, שנגזרת מתוכנית אסטרטגית, ללא נורמות שירות לתושב, ללא תהליכי שיתוף ציבור, ללא שקיפות וללא פתיחות לביקורת וללא תרבות ניהולית, שרואה את התושב במרכז. אפעל בע"ה להטמיע סטנדרטים גבוהים בניהול העירייה והעמדת התושב במרכז.

העירייה לא מספיק נגישה ולא שירותית, יש לי את היכולות להוביל מהפכה בשירות לתושב, הוכחתי תמיד אכפתיות, זמינות וקשב יוצאי דופן לפניות תושבים ואני בעל תפיסת שירות מוכחת, מגובשת ומתקדמת עוד מימי כמנהל המוקד העירוני. "

היית מחזיק תיק ההתחדשות העירונית, תספר לנו על ההישגים שלך בתחום.

"בהחלט, תחום ההתחדשות העירונית ברמלה, נמצא בתנופה משמעותית. אנחנו נמצאים בשלבים מתקדמים במיוחד. כיום פועלים ברמלה 16 מתחמים של ההתחדשות העירונית, ישנם שלושה מתחמים, בהם כ-4000 יחידות דיור מאושרות, שאר המתחמים בשלבי תכנון מתקדם, בשנת 2024 יתחילו בע"ה הפקת היתרי בניה והתחלת העבודות בשטח, כשהמתחם הגדול ביותר הוא מתחם בן גוריון, שבו יבנו כ-3000 יחידות דיור במקום 944 הקיימות.

פעלתי רבות עם צוות המצוין של המנהלת להתחדשות העירונית, ביצענו כנסי הסברה ו'שיתופי ציבור' רבים, כך הגדלנו את שיתוף הפעולה ואת אמון הציבור בנושא ההתחדשות העירונית. נתנו כלים משמעותיים לנציגויות, צוות המנהלת חי את השטח, העלה סוגיות רבות שעלו מהשטח ונתנו להם מענים מיטביים, חיברנו את מחלקות העירייה לתחום ההתחדשות תוך דגש על מוכנותן לשלב היישום שיחל בשנת 2024."

כמו כן, היית ממונה על תחום העלייה, הקליטה והקהילות? 

"נכון, בתחום הזה הובלתי למהפכה של ממש. מתחום יחסית שולי במערכת, הפכנו את התחום החשוב הזה למאוד מרכזי ומשמעותי. 

קלטנו מאות עולים חדשים בכל שנה, פעלנו לשלב אותם באופן מיטבי בעיר, נתנו מענים ייחודיים למגוון הקהילות בעיר, פתחנו מגוון מועדונים לקהילות ואזרחים וותיקים וקיימנו פעילות תרבות ופנאי ענפה למגוון רחב מאוד של אוכלוסיות בעיר." 

מהם שלושת הדברים הראשונים שתעשה כשתשב על הכיסא בלשכת ראש העיר?

"אחליף מזוזה, אגיד מזמור לתודה ואשים את התמונה של המשפחה מולי. ומשם נפשיל שרוולים ונתחיל לעבוד למען העיר והקהילה כולה - ללא הבדל דת, גזע או לאום." 

מהם התחומים בהם תרצה להוביל שינויים? 

"ידוע שהקשב, הכסף והזמן מאוד מוגבלים, לכן אתמקד ב-5 תחומים מרכזיים בהם אקדם רפורמות ואשתף הציבור באופן מתמיד במגמות שיפור בתחומים אלה. בהמשך אציג לציבור מצע בחירות ב-5 תחומים האלה, להלן עיקרי התחומים והנקודות: 

שירותי חינוך - בדגש הגדלת הזדמנויות, שיפור ההישגים וארגון מחדש של מערכים משלימים שנותנים שירות למערכת החינוך, כגון:  אחזקת מוסדות חינוך, ניהול קייטנות וצהרונים, חיזוק פעילות המתנ"סים השכונתיים ותנועות הנוער, והפעלת תחום הספורט כתחום שמעריך מאוד הישגים חינוכיים. 

ביטחון אישי - בדגש על חיזוק שיתוף הפעולה עם משרד לביטחון לאומי, תוך גיבוש תוכנית סדורה ומחויבות גבוהה יותר לעשות ברמת העירייה, מבלי להסתמך רק על חיזוק המשטרה. 

חזות העיר – תוך דגש על ארגון מחדש בשיטת הפעלה של המחלקות הרבות שאחראיות על "השלם", אותם אנחנו פוגשים בכל יום במרחב הציבורי  בסביבתנו הקרובה. 

תרבות ופנאי – פחות אירועים המוניים שמאוד יקרים בגלל עלויות ההפקה, הסדרנות והאבטחה. יותר פעילות במתנ"סים השכונתיים, הגדלת פעילות תנועות הנוער, שדרוג המרחב  הציבורי בדגש על גינות ציבוריות, המשך מתן מענה ייחודי למגוון הקהילות, ולאזרחים הוותיקים והפיכת תחום הספורט לתחום ממוקד הישגים חינוכיים. 

שירות לתושב – מהפכת שירות לתושב תוך הקפדה על נורמות שירות, פיתוח תפיסת 'חווית תושב',  מעורבות אישית מתמדת תוך מדידה ובקרה, אימוץ טכנולוגיות רלוונטיות לשיפור השירות וחיזוק הקשר עם נותני שירות ממשלתיים כגון: דואר, קופ"ח, תחבורה ציבורית ועוד." 

מי הם חברי סיעת "הרמלאים" שהקמת? 

"זו תהיה רשימה מגוונת המייצגת מגון רחב של הקהילות בעיר, הצגתי כבר לתושבים את שני חברי הרשימה שלצידי, פעילים חברתיים ואנשי עשייה עתירי זכויות: שמואל בן מרדכי ורמנוד בסטקר.

שמואל שימש כעוזרו הבכיר של ראש העיר מיכאל וידל, יו"ר סיעת כולנו סל"ע בהסתדרות במרחב השפלה ובעל רקורד של עשייה ציבורית מעל 30 שנה בעיריית רמלה ובבית חולים "שמיר" (אסף הרופא).

רמונד הוא אחד הפעילים החברתיים הבולטים בעיר, יזם והוביל פרויקטים רבים בתחומי תרבות, מורשת וספורט, למען הקהילה ההודית הענפה המתגוררת בעיר." 

מה הסיכויים שלך להיבחר לראשות העיר? 

"גבוהים מאוד, מדובר במצב של ריבוי מועמדים שיוצר הזדמנות גדולה, כדי לנצח בסיבוב הראשון, על אחד מחמשת המועמדים לראשות העיר, לזכות ב-40  אחוז מהקולות! להערכתי, המועמד שיזכה בהרבה קולות הוא יואל לביא, אך הוא לא יזכה באחוזים הנדרשים. לכן, המועמד הנוסף שיזכה ביותר קולות מבין שאר המועמדים, ואני מתכוון לעצמי כמובן, אתמודד מול יואל לביא בסיבוב השני, הסיבוב שבו אזכה בבחירות ואהיה ראש העיר של עירנו רמלה!

ראינו כבר מה קרה בראשון לציון במצב כזה כשראש העיר המצוין - רז קינסטליך, זכה בסיבוב הראשון רק ב-20 אחוז מהקולות, כשראש העיר הקודם דוב צור, זכה ב-34 אחוז. בסיבוב השני,  רז קינסטליך ניצח!

גם ברמלה התרחיש הזה אפשרי, נניח שיואל לביא יזכה ב-37 אחוז מהקולות, אני אזכה ב-25 אחוז, מיכאל וידל - 23  וכל השאר יתחלקו ב-15 אחוז הנותרים. בסיבוב השני מול יואל לביא אני אבחר בע"ה לראשות העיר!"

מהי ברכתך לתושבי העיר לכבוד חגי תשרי שייפתחו ביום שיש הבא, ערב ראש השנה התשפ"ד?

אני מאחל לכל תושבי רמלה, שנה טובה מקודמתה! שנדע בע"ה רק שמחות ונשמע בשורות טובות! שנת אחדות, שגשוג, צמיחה, נחת ושלווה! ובעיקר בחירה טובה למען רמלה ולתפארת המדינה!!! 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: