יום ראשון, 26 בספטמבר 2021, כ' תשרי ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות באר יעקב ברמלוד נט באר יעקב

חדשות באר יעקב

תוספת של 1,500 דירות במקום ביה"ח הפסיכיאטרי בבאר יעקב

הוועדה המחוזית במחוז מרכז אישרה סופית את התוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה במערב העיר, על שטח ביה"ח הפסיכאטרי שעתיד להתפנות לקמפוס של אסף הרופא. התוכנית כוללת מגדלים בני 9-18 קומות שייבנו סביב פארק ענק.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

באר יעקב שהפכה לעיר לפני זמן מה, מתרחבת ותופסת לעצמה מקום נכבד במרכז המדינה. הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז, בראשות שירה ברנד, הודיעה אתמול (שני) כי החליטה לאשר למתן תוקף את התוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה על שטח בית החולים הפסיכיאטרי לבריאות הנפש במערב העיר, שעתיד להתפנות אל בית החולים שמיר- אסף הרופא,  ששייך מוניצפלית לראשון לציון. התוכנית הופקדה בפועל להתנגדויות הציבור במאי השנה וכעת לאחר דיון בהתנגדויות אושרה סופית.

התוכנית כוללת הקמה של 1,480 דירות חדשות בשכונה חדשה שתיקרא "האקליפטוסים", מתוכן 296 יחידות דיור יוקצו עבור דירות קטנות ו-100 יחידות דיור יוקצו להשכרה, וזאת לטובת היצע של דיור בר השגה במסגרת התוכנית. עוד היא כוללת כ-23 דונם עבור מבני ציבור ושטחי ציבור וכ-41 דונם של שטחים פתוחים. משמעות האישור הסופי היא שהוועדה המקומית לתכנון ולבנייה תוכל להנפיק היתרים לקבלנים על מנת להתחיל בביצוע הקמת השכונה בפועל.

1630355190.1265.jpg

שכונת האקליפטוסים באר יעקב (הדמיה: קורין אדריכלים)

אופי הבינוי בתוכנית, שקודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ונערכה על ידי משרד קורין אדריכלים, כולל בנייה מרקמית של 9-12 קומות בשילוב מגדלי מגורים בני 14-18 קומות, כאשר הבנייה הגבוהה תהיה ממוקמת בעיקר מסביב לפארק המרכזי שעתיד לקום בשכונה בהיקף של כ-30 דונם, לצד שימור חורשת האקליפטוסים שעל שמה קרויה השכונה.

התוכנית חלה על שטח של כ-130 דונם והיא ממוקמת באזור בנייה מתפתח מערבית לשדרות רבין בעיר. היא מציעה שינוי ייעוד משטח למבני ציבור שמשמש, כאמור, לבית החולים הפסיכיאטרי, לייעוד מגורים ושירותי ציבור נלווים. כמו כן, מתוכננת רשת שבילי אופניים והולכי רגל, שתאפשר חיבור בתוך המתחם, לרבות אל הפארק המרכזי וגם לישוב הקיים.

לפני כשנה אושרה תוכנית ענק של רמ"י ומשרד הבריאות להרחבת בית החולים אסף הרופא, במסגרתה יתווספו לו 150 דונם לצורך הקמה של קמפוס רפואי בשטח 413 דונם עם זכויות בנייה בהיקף של עד 1.1 מיליון מ"ר. שטח התוכנית נמצא ממערב לכביש 44, בין באר יעקב לראשון לציון. הקמפוס צפוי לכלול את מרכז שמיר וביה"ח לבריאות הנפש באר יעקב, שיתמקדו בתחום מדעי המוח וההתנהגות, את ביה"ח הגריאטרי שמואל הרופא וכן כ-250 יחידות דיור וכ-55 אלף מ"ר לשטחי מסחר.

עוד כוללת התוכנית להרחבת בית החולים העתקת המעבדות הלאומיות לבריאות הסביבה והמכון לרפואה משפטית (אבו כביר) משכונת נווה עופר (תל כביר) בדרום תל אביב לקמפוס החדש, אשר יוקם על חלק משטח מחנה צריפין שפונה והחווה החקלאית שצפויה להתפנות. השטחים שיתפנו במקום המכון הפתולוגי אבו כביר מיועדים לפארק לשימוש ציבורי.

מתכנן מחוז מרכז במינהל התכנון, גיא קפלן, מסר: "מדובר בתוכנית המהווה המשך לפיתות היישוב באר יעקב, אשר הוענק לו לאחרונה על ידי שרת הפנים מעמד של עיר. התוכנית שומרת על המרחב הפתוח הקיים במקום המאופיין בעצים בוגרים המיועדים לשימור, תכנון אורבני המקושר לשכונות הקיימות, תוך מתן דגש לאיכות המרחב הציבורי. הוועדה התנתה את פיתוח השטח בבנייה בפועל של המחלקות בבית החולים שמיר- אסף הרופא, מתוך הבנה של הצורך במתן מענה הולם לצרכים הקיימים".

מנהל מרחב מרכז ברמ"י, דוד מזרחי, הוסיף: "התוכנית בבאר יעקב משמעותית ובכוחה להגדיל את היישוב ולחזק אותו בשכונה ירוקה, איכותית ומפותחת. תוכנית זו מהווה נדבך נוסף בשיתוף הפעולה בין ראש העיר ניסים גוזלן לרמ"י".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: