יום ראשון, 05 בדצמבר 2021, א' טבת ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות באר יעקב ברמלוד נט באר יעקב

חדשות באר יעקב

המרוץ השלישי לזכרו של סמ"ר סולומון גברייה הי"ד בבאר יעקב הסתיים בהצלחה רבה!

ראש העיר ניסים גוזלן, הבטיח מעל קברו של סמ"ר סולומון גברייה הי"ד, להנציח את זכרו של בן היישוב באופן מכובד ביותר, כדי להוקיר אותו, גם אחרי הריגתו בהר אדר. במלאת חודש להריגתו הוזנק המרוץ הראשון לזכרו של סמ"ר סולומון גברייה הי"ד כאשר אלפים התייצבו ביום שישי 24.11.2017 כדי לרוץ באחד מבין שלושה מקצים. הבוקר התקיים המרוץ השלישי בהשתתפות אלפי תושבים, ובראשם בני המשפחה, ראש העיר, חברי מועצה, חברים וחיילי הפלוגה. ראש העיר ניסים גוזלן, בחר לרוץ במקצה הארוך מבין חמשת המקצים של המרוץ, 10 ק"מ וסיים אותו כשהוא מגיע במקום השני בזמן של 55 דקות ו-29 שניות.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

ראש העיר ניסים גוזלן מגיע שני לקו הסיום במקצה של 10 ק"מ

סיפור נפילתו של סמ"ר סולומון גברייה הי"ד, כפי שפורסם כאן ביישומון "רמלודנט-באר יעקב":

בשעות הבוקר (ביום 26.9.2017) הגיע מחבל פלסטיני לשערו האחורי של היישוב הר אדר, שעה שבה נכנסו פועלים פלסטינים עם היתרי עבודה ליישוב. המחבל החשיד את כוח המאבטחים והלוחמים שהיו במקום, שלף אקדח והחל לירות לעבר הכוחות. כתוצאה מחילופי האש נפצע ישראלי אחד ונהרגו שני מאבטחים ולוחם מג"ב, סמ"ר סולומון גברייה מבאר יעקב.

סמ"ר סולומון גברייה ז״ל, תושב באר יעקב, בן 20 (הועלה בדרגה לאחר מותו), התגייס לפני כשנה וחצי לשירות חובה במשמר הגבול. בתפקידו האחרון שימש כלוחם במרחב עוטף ירושלים של משמר הגבול. סולומון ז״ל, הותיר אחריו הורים, שתי אחיות ואח.

ראש המועצה נסים גוזלן הגיב בכאב רב עם היוודע הבשורה המרה: "היישוב מבכה על הירצחו של בן היישוב סולומון גברייה הי"ד שחירף נפשו למען המולדת. תנחומיי למשפחה הנפלאה שגידלה ילד למופת שנקטף בשיא פריחתו ע"י בן עוולה. כולנו מבכים על שלושת החיילים שנהרגו, ביניהם לוחם משמר הגבול סולומון גברייה ז"ל תושב באר יעקב והוא רק בן 20.
סולומון, שנפצע לפני כשנה וחצי בפיגוע, לא ויתר ולאחר החלמתו שב להגן על בטחון המדינה. הצער עמוק וקשה מלהכיל, ליבי עם המשפחה שנותרה, עם ההורים ושתי האחיות. משפחת באר יעקב מרכינה ראשה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: