יום שני, 17 בינואר 2022, ט"ו שבט ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות באר יעקב ברמלוד נט באר יעקב

חדשות באר יעקב

נשות באר-יעקב – בשבילכן!

בפרויקט "נשי בשבילי" מסכמים שנה אזרחית בסיפוק רב. כמאתיים אמהות בחופשת לידה נהנו ממגוון פעילויות, סדנאות והרצאות וכמובן ארוחות בוקר שוות וכן, גם התינוקות נהנו לא פחות.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בדיוק לפני שנתיים, בדצמבר 2020, הוקם פרויקט "נשי בשבילי", בשיתוף פעולה בין המשרד לשוויון חברתי, מח' נוער וצעירים ומיזם "עיר בריאה. התכנית שנפרסת על פני שנה שלמה, מיועדת לאמהות בחופשת לידה שנפגשות פעם בשבוע לפעילות שמהווה מעטפת חברתית, בריאותית, חמה ואינטימית ומכילה, התורמת לחיזוק משמעותי של הקשר בין האם לפעוט. השנה השתתפו בפרויקט כמאתיים נשים, שנהנו ממגוון רחב של פעילויות שהחלו בארוחת בוקר בריאה ומפנקת, שמאפשרת לאמהות לשוחח ולהכיר אחת את רעותה. לאחר מכן נהנות הנשים וכמובן התינוקות, מסדנאות ייחודיות כדוגמת "ביבי יוגה", שיעור משלב תנועה של התינוק על מזרן ובמרחב, ועיסוי תינוקות הודי קלאסי, התינוק נהנה ממגוון תנועות ותרגילים, ממוסיקה ושירים וממפגש עם תינוקות אחרים וכן מעיסוי תינוקות מפנק ומרגיע.

במהלך הפגישות האמהות רוכשות כלים חשובים להתמודדות מול מגוון קשיים המאפיינים את החודשים הראשונים של האם ותינוקה כגון: בעיות הנקה, אכילה, שינה ועוד.. תרגילי היוגה תורמים להתפתחות והקניית יכולות וכישורים פיזיולוגיים, קוגניטיביים ורגשיים, למניעה ואיתור של בעיות בהתפתחות, מחזקות את הביטחון העצמי של התינוק ויכולתו להתמודד עם שינוי והפתעה, ומסייעות לו  בתחושת ההתמצאות במרחב. סדנה נוספת וייחודית היא ליווי התפתחותי לתינוקות - העלאת המודעות לחשיבות התפתחות תקינה ומימוש היכולות המוטוריות והחושיות של התינוק, על ידי תמיכה והנחייה להורה. הכול נעשה בכיף עם שירים ומשחקים בין הורה לתינוק.

התינוקות עצמם נהנים בסדנת עיסוי פעוטות - עיסוי תורם לרוגע ולביטחון העצמי של התינוק ומשפר את תנועת המעיים. הרוגע נובע מהמגע המתמשך עם ההורה, מגע חם ונעים משולב עם שמן שקדים. כמו כן בסדנת ייעוץ שינה, האמהות מודרכות לגבי התנהלות הרגלי השינה של ילדם, מתן כלים לשינה יעילה, רציפה ועצמאית. דגש רב הושם בפרויקט על נושאים של העצמה נשית שמקבלת ביטוח נרחב בסדנת מעגלי נשים, מרחב התכנסות נשים ל"שבט נשים גם יחד" . זהו מרחב של אחווה וחכמה נשית. מרחב שמכיל איכויות של קבלה, הקשבה, תמיכה, שייכות ושיתוף. מרחב של העצמה והתפתחות נשית-אישית. מרחב שבו הנשים יוכלו להביא לביטוי את עצמן, את הסיפור שלהן, המחשבות, הרגשות, הדימויים, הספקות, האתגרים, השמחות והחוויות שלהן. השיתופים שיונחו במעגל וישמרו בסודיות על ידי המשתתפות, יצרו תובנות ושישמשו אותן בחיי היומיום. כל מעגל יעסוק בנושא אחר מתחומי החיים וההתפתחות האישית, הנשית והאימהית.

סדנת תשוקה וזוגיות, עוסקת בתשוקה, זוגיות ומניות לאחר הלידה ובתקשורת בין אישית ומינית.

להפגת מתחים, לחצים והגברת השלווה, מיועדות סדנאות מיינדפולנס הייחודיות.

אלה על קצה המזלג מגוון הפעילויות המהוות את סיכום שנת 2021 בפרויקט נשי בשבילי, פרויקט שכולו למען האמהות ונשים בכלל. אין ספק ששיתוף הפעולה הפורה בין גופי העירייה העוסקים בנשים, הביא להצלחה הרבה של המיזם בקרב נשות באר-יעקב ויעידו על כך הפניות מרשויות אחרות המעוניינות ללמוד את המיזם כדי להפעילו ברשות שלהן. מנהלות הפרויקט מבטיחות שבשנה הבאה הפעילות תורחב ובמהלכה צפויות לנשים הפתעות מעניינות ונעימות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: