יום ראשון, 29 במאי 2022, כ"ח אייר ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות באר יעקב ברמלוד נט באר יעקב

חדשות באר יעקב

אירועי העצמאות ה-74 למדינה בבאר-יעקב

עיריית באר יעקב כללה את כל האירועים האחרונים אירועי העצמאות בבאר-יעקב: חגיגות המימונה, יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, חגיגות העצמאות, מסע האופניים המסורתי לזכרו של משה בוארון וכן הופעות לילדים בפארקים השונים.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

חודשים של הכנות מדוקדקות ליוו את הפקת האירועים השונים שרובם הועברו בשידור ישיר לתושבי הישוב בדף העירייה בפייסבוק.

כבר באירוע הראשון של חגיגות המימונה ניכר היה לראות את תוצאות ההכנות הרבות בערב שאורגן במקצועיות ולאלפי התושבים שהגיעו למקום החגיגות במגרש הספורט של ביה"ס רמון, חיכו שולחנות עמוסים כל טוב לצד תפאורה אוטנטית של אוהלים ובמות סטייל מרוקו.

טכסים מרשימים של  יום הזיכרון לשואה ולגבורה ויום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה הועברו גם הם בשידור חי לתושבים והרטיטו את לבבות אלפי התושבים. "לעולם לא עוד" הצהיר ראש העיר, מר ניסים גוזלן בנאומו בטכס יום הזיכרון לשואה שהתקיים בהיכל התרבות בישוב. יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל החל בטקס פתיחת היכל הזיכרון לחללי הישוב בספריית ביה"ס התיכון עתיד נוה נחום. לטכס המרשים בערב יום הזיכרון הגיעו כאלף וחמש מאות תושבי הישוב ושהתקיים בגן החייל. בזה אחר זה עלו משפחות הנופלים להדליק אבוקת זיכרון ליקיריהן וראש העיר, הרב הראשי של הישוב, נציגי המשפחות ונציגי צה"ל נשאו דברים כשבן לבין פילחה את הלבבות תפילת "אל מלא רחמים" אותה נשא הרב מאיר בטיטו.

למחרת בבית העלמין התקיים טכס הזיכרון אליו הגיעו מאות רבות של משפחות, תושבים, חברים לנשק ואישי ציבור. ערב יום העצמאות התקיים השנה בשדרה המרכזית בשכונת צמרות המושבה, אלפים רבים של תושבים הגיעו לערב שכלל הופעות של קב' ריקוד מהישוב ואת האומנים רותם כהן ומוש בן-ארי. ראש העיר מר ניסים גוזלן בישר לתושבים שבעוד חודשים ספורים יערכו חגיגות ההכתרה של באר-יעקב לעיר ויש למה לצפות.

למחרת, התקיים כסדרו מסע האופניים המסורתי לזכרו של משה בוארון ז"ל. מאות משפחות השתתפו במסע שעבר בין שכונות הישוב והסתיים בהפנינג שבו הוגרלו זוגות אופניים בין המשתתפים הרבים. שעה קלה אחרי סיום המרוץ, החלו הופעות לילדים בפארקים השונים ברחבי הישוב. קהל התושבים שהגיעו למנגל כמיטב המסורת, נהנו מההופעות ומשמחת החג. לסיום אירועי העצמאות ביקש ראש העיר למסור את תודותיו למנכ"ל העירייה ולכל העובדות ועובדי העירייה שבצעו בהצלחה מרובה את המטלות והובילו להפקות מרשימות של אירועי העצמאות בישוב.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: