יום ראשון, 02 באוקטובר 2022, ז' תשרי ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות באר יעקב ברמלוד נט באר יעקב

חדשות באר יעקב

נבחר מנהל חדש לכפר הנוער "עתיד ע"ש יוענה ז'בוטינסקי" בבאר יעקב

דוד סויסה, תושב חדרה, נבחר כמנהל כפר הנוער "עתיד ע"ש יוענה ז'בוטינסקי" שבפיקוח המנהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך. הוא מחליף את תומר גולדפרב, שניהל את הכפר בשמונה השנים האחרונות.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: דוד סוויסה- המנהל החדש של כפר הנוער "עתיד ע"ש יוענה ז'בוטינסקי" בבאר יעקב.  (צילום: החינוך ההתיישבותי.)

דוד סוויסה הוא בעל קריירה צבאית ארוכה ונסיון בניהול ארגונים גדולים עתירי תקציב, טכנולוגיות מתקדמות, תשתיות ומשאבים.
לדוד נסיון מגוון גם בתחום החינוך, הן במסגרת הצבאית והן במסגרת האקדמית. הוא בעל נסיון עשיר גם בתחום המוניציפלי, כיהן כשנתיים כמנכ"ל עיריית עפולה ושלוש שנים כמחזיק תיק החינוך בעירייה.
דוד הוא בעל תואר ראשון במנהל חינוך ומדע המדינה ותואר שני במדע המדינה מאוניברסיטת חיפה. בתפקידו האחרון שימש כראש מנהלת אימוני רשויות מקומיות ואזוריות לחירום מטעם חברת אלביט מערכות.
דוד גדל בחינוך הפנימייתי. הוא בוגר כפר הנוער ניר העמק. "אני נרגש מאוד להגשים חלום ולהיכנס לתפקיד מנהל כפר הנוער יוענה ז'בוטינסקי" הוא אומר. "כמי שלמד וגדל בכפר נוער, אני רואה בזאת זכות גדולה לחנך ולהשפיע על דורות העתיד. זה התפקיד הגדול והמשמעותי ביותר שאעשה במהלך חיי ואני נכון אליו בהתרגשות ובמלוא כוחי."

כפר הנוער יוענה ז'בוטינסקי נקרא על שמה של רעייתו של זאב ז'בוטינסקי, והוא הוקם בשנת 1949 בבאר יעקב בסמוך לנס ציונה. כיום לומדים בכפר כ- 1220 תלמידים. 185 תלמידים מתגוררים בפנימייה, והשאר מיישובי הסביבה. בימים אלה יעבור דוד להתגורר עם משפחתו בכפר הנוער.
מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי, אילנה נולמן: "אנו גאים שבוגרים שלנו, כמו דוד, חוזרים להשתלב בכפרי הנוער בתפקידי חינוך וניהול במטרה להעניק חוויית לימוד וחינוך טובה גם לדור הבא. אני בטוחה כי ניסיונו העשיר יתרום להמשך קידומו ופיתוחו של  כפר הנוער עתיד ע"ש יוענה ז'בוטינסקי לטובת התלמידים והצוותים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
עבודה מהבית
cohendavid | 10:46   14.09.22