יום רביעי, 17 ביולי 2024, י"א תמוז ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות באר יעקב ברמלוד נט

חדשות באר יעקב

תלמידי שכבת ו' הדריכו את התלמידים הצעירים בזהירות בדרכים בביה"ס אילן רמון בבאר יעקב

עו"ד יניב יעקב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "כאשר תלמידים בוגרים מעבירים את ההדרכה לתלמידים הצעירים יותר הם מעלים את המודעות בקרבם וגם מעבירים את מסרי הבטיחות בקרב השכבות הצעירות."

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

ביום רביעי שעבר, ציינו בעמותת אור ירוק את שבוע הבטיחות בדרכים במגוון רחב של פעילויות מצילות חיים. בתוך כך, הועברה פעילות אינטראקטיבית ייחודית לתלמידי כיתות א-ד' בבית הספר אילן רמון שבבאר יעקב. באופן ייחודי, תלמידי כיתות ו', המהווים את צוות הבטיחות בדרכים של בית הספר, קיימו את הפעילות והדריכו את תלמידי כיתות א' –ד' וזאת בסיוע של עובדי עמותת אור ירוק וצוות מורי בית הספר.

במהלך הפעילות התלמידים למדו על חוקי התנועה החשובים בנושאים שונים ומגוונים. דגש מיוחד ניתן על חצית כביש נכונה ובטוחה מגיל 9 ומעלה, רכיבה בטוחה עם קסדה על אופניים רגילים . הילדים למדו על איסור הרכיבה על אופניים וקורקינטים חשמליים אלא רק מגיל  16 ומעלה. התלמידים הבוגרים הדגישו כי יש לחצות את הכביש רק במעבר חציה וללא אוזניות או התעסקות בטלפון הסלולארי. בנוסך לחוקי התנועה הועלתה המודעות לנסיעה בטוחה ברכב המשפחתי אך רק במושב מתאים ורק עם חגורות בטיחות.

צילום: עמותת אור ירוק

עו"ד יניב יעקב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "שבוע הבטיחות הוא אירוע המזכיר לכולנו כמה חשוב להעלות את המודעות לבטיחות בדרכים בכל ימות השנה כדי לצמצם את הסכנה של ילדים להיפגע בתאונות דרכים. אני מברך את מערכת החינוך ואגף הזה"ב ואת בית הספר ששם לו למטרה להגביר את המודעות לסכנות שבכביש בקרב כלל התלמידים. כאשר תלמידים בוגרים מעבירים את ההדרכה לתלמידים הצעירים יותר הם מעלים את המודעות בקרבם וגם מעבירים את מסרי הבטיחות בקרב השכבות הצעירות, כל זאת בדרך של משחק וחוויה, בשפה שלהם ובגובה העיניים. בכל שנה כיתת לימוד שלמה נמחקת מנוף חיינו בשל תאונות הדרכים. אסור לנו לקבל את הנתונים הקשים הללו באדישות כאילו היה מדובר בגזירת גורל. במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים להעלות את המודעות לבטיחות בדרכים בכל השנה".

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: