יום חמישי, 28 בספטמבר 2023, י"ג תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות באר יעקב ברמלוד נט באר יעקב

חדשות באר יעקב

ראש עיריית באר יעקב מציג: פתיחת שנת לימודים ונבחרת חלומית!

מוסדות חינוך מפוארים מצוידים בריהוט ועזרי לימוד טכנולוגים ברמה הגבוהה ביותר, קיבלו את 7,650 תלמידי הגנים ובתי הספר בעיר העתיד שכבר עכשיו הפכה לאחת המבוקשות בארץ. לכבוד המאורע ולרגל ראש השנה קיימנו ראיון עם המנצח הגדול של תזמורת העשייה, ראש העיר ניסים גוזלן שבנוסף הציג השבוע את נבחרת החלומות שלו לבחירות למועצת העיר.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

יח"צ

רמלודנט באר יעקב

קצת קשה להאמין שרק לפני עשור מנתה באר יעקב שני בתי ספר יסודיים ושמונה גני ילדים, שאכלסו 1,200 תלמידים בלבד. בתוך עשור הצליח ניסים גוזלן, ראש העיר הנמרץ, לחולל מהפכה רבתי במושבה הוותיקה והמנומנמת, הפך את באר-יעקב לעיר חדשה ומודרנית, שאחת מהסיבות העיקריות להיותה כזו היא מערכת החינוך המשודרגת, הכוללת לצד תוכניות חינוך חדשניות, מוסדות חינוך ברמה ארכיטקטונית שטרם נראו בארץ. ההקפדה של גוזלן על כל פרט ופרט החל בתכנון הארכיטקטוני של המוסד החינוכי, דרך אבזורו בריהוט הכי יוקרתי ובבחירת צוותי חינוך מצוינים ותוכניות חינוך ייחודיות ומעושרות, מעניקה לכל תלמידה ותלמיד החל מגיל הגן, דרך בתי הספר היסודיים והתיכון וכלה בסיוע והכוונת סטודנטים להשכלה גבוהה, את האקלים החינוכי המיטבי ביותר, על פי חזונו החינוכי של ראש העיר לפיו יש לתת לכל תלמיד את מירב ומיטב הכלים הפדגוגיים על מנת שיוכל את מלוא הפוטנציאל הגלום בו. היכולת של ראש העיר להביא תקציבים אדירים ממשרדי הממשלה ממקמת את באר-יעקב בראש רשימת הערים במרכז הארץ המבוקשות על ידי משפחות צעירות. ההשקעות בחינוך מתווספות להשקעות הרבות בפיתוח תשתיות ומרחבים ציבוריים הכוללים פארקים רחבי שטח, מבני תרבות וספורט שבהליכי בנייה, וכל אלו מתכנסים לעיר שנבנית מתוך תכנון צופה עתיד ועשייה בלתי נדלית של ראש העיר וחבורתו, סגניו, חברי מועצת העיר וכמובן מנהלי ועובדי העירייה המסורים.

דומה שהשנה הצגת פתיחת שנת לימודים חלומית ממש!

"אני בהחלט מרוצה מכך שעמדנו בכל היעדים שהצבנו על מנת שהשנה תיפתח באופן חלק. צריך להבין שרק הקיץ השקענו בהקמת מבני חינוך, גני ילדים ובתי ספר, 215 מיליון ₪!!! תוסיף לזה 16 מיליון נספים הושקעו ברכישת ציוד. זה לא כולל השקעות פדגוגיות מגוונות אותן נשקיע כדי לשפר את מערכת החינוך ולהגיע להישגים והטמעת ערכים. כך בונים מערכת חינוך איכותית וצופה עתיד לשנים הבאות."

אין ספק שהצלחת להגשים פרקים רבים וחשובים מחזון "פנינת השפלה", אותו הצגת כשהתמודדת לראשונה לראשות המועצה. מתוך החזון הכללי מהו החזון החינוכי שלך?

 "החזון החינוכי שלי בא לידי ביטוי הן בבניית מוסדות חינוך ברמה הגבוהה ביותר, תוכניות חינוך שיובילו לשיפור הישגים לימודיים והטמעת ערכים, מבחינתי אני רואה חשיבות רבה בחיזוק הרצף החינוכי מלידה ועד לאקדמיה. עלינו לספק מענה חינוכי מיטבי למגוון האוכלוסיות בישוב, כדי שנוכל לתת מענה ופלטפורמה פדגוגית שתדע להכיל את כל הזרמים בישוב, ותיקים, חדשים, דתיים, חילוניים, חינוך מיוחד וסיוע והכוונה ללימודי השכלה גבוהה".

כשאתה אומר רצף מלידה ועד אקדמיה, איך אתה מסייע למשפחות צעירות בנושא מעונות יום?

 "שמח לבשר שהשנה פתחנו 6 מעונות יום לגיל הרך. זו בהחלט בשורה שיש בה הקלה לזוגות הצעירים. יצרנו שיתוף פעולה בין אגף החינוך לבין מעונות וגני ילדים פרטיים, שיתוף פעולה ממנו יצאו נשכרים ההורים."

איך מתמודדים עם הגעתם של תושבים חדשים לשכונות הנבנות "פארק המושבה" ושכונת "האקליפטוס"?

"החוכמה היא להיערך מראש. וכשיש תכנון צופה עתיד זה מתבטא בכך שכבר השנה חנכנו שתי בתי ספר בשכונת האקליפטוס שנבנית על אדמות בסיסי צריפין. חנכנו את התיכון ע"ש חנה סנש ואת בית הספר ביאליק. כך שהתושבים החדשים לא נאלצים לנסוע בכל בוקר וצהרים לשכונות רחוקות. צריך להבין שרק השנה השלמנו בניית 48 כיתות לימוד, לא כולל חדרי ספח, ספריות ומעבדות".

ראיתי את בתי הספר החדשים והם נראים הכי יפים וחדשניים שיש, בתי הספר שנבנו בעשור האחרון כבר נראים קצת מיושנים לעומתם, זה לא יצור תרעומת?

 "גם כאן יש לי בשורה אדירה להורים ולתלמידים – אני מקדם תב"ר לשדרוג מסיבי של בתי הספר הוותיקים יותר כמו 'רמון', 'תלמים', 'צאלון' ו'סביון', כדי שיהיו ברמת ארכיטקטורה ריהוט ואבזור בדומה לבתי הספר החדשים בישוב".

מה אתה מחדש השנה בנושא הפדגוגיה במוסדות החינוך?

"גם בנושא זה אני שמח לבשר על פתיחת מרכז סייבר חדשני, מיועד לתלמידי כיתות ה'-ו', שבו ילמדו בתוכנית ממר"ם את מקצועות הסייבר. בנוסף נהיה הראשונים בארץ להשיק פרויקט  ייחודי וחדשני - נוירו פדגוגיה וחקר המוח. כמו כן נפעיל השנה את מרכז שוורץ רייכמן לפיזיקה. כל אלה מתווספים לתוכניות שקיימות ופועלות במסגרת הפדגוגית היישובית."

זה לא סוד שעל מנת להתמודד עם כל המטלות הרבות הן בנושאי בינוי, שירות לתושב, חינוך, תרבות וכל המאפיינים של באר-יעקב כעיר מודרנית, הצלחת לאחד את כל הסיעות במועצת העיר וכולם פועלים לצידך בשותפות ועשייה לטובת התושבים.

"כשאני מסכם את הקדנציה שמסתיימת בעוד כחודש, אחד מההישגים הבולטים שלדעתי הובילו לכך שהצלחנו לעמוד ביעדים וליישם תוכניות ביצוע רבות בכל התחומים לטובת התושבים, הוא הקואליציה מקיר אל קיר במועצת העיר. אני יכול רק להודות לכל הסגנים, חברות וחברי מועצת העיר. כולם נרתמו לעשייה הרבה בשיתוף פעולה שמבחינתי מעורר כבוד והתפעלות ולא נראה לי שיש רשות עירונית דומה לנו."

איך מבטיחים שהעשייה הרבה והסיוע של חברי מועצת העיר תמשיך לתרום לפיתוחה וביסוסה של באר יעקב?

 "יש לנו בחירות הן לראשות העיר והן לחברות במועצת העיר בסוף אוקטובר. השבוע קיימתי מסיבת עיתונאים שהועברה בשידור ישיר לתושבים מדף הפייסבוק האישי שלי. הצגתי בפני התושבים את נבחרת המועמדים שלנו שנקראת 'באר יעקב אחת'. הנבחרת הזו מורכבת למעשה מארבע הסיעות הקיימות היום במועצת העיר. נבחרת שחבריה באים לציבור עם קבלות מרשימות של עשייה יומיומית בכל התחומים לקידום הישוב ולמען התושבים."

איך הצלחתם להתאחד למרות שיש ברשימה בעצם פסיפס כלל ישראלי?

"זו הגדולה של כל אחת ואחד מחברי הרשימה, לשים את האגו האישי בצד ולהבין שמה שחשוב לתושבים זה פיתוח וניהול העיר. כפי שאמרתי, לא מכיר ישוב שיש בו אחדות וקידום המכנה משותף לכלל עשייה, שהמוטו הוא לקדם ולהוביל את העיר להצלחה בכל תחומי החיים."

אני מבין שהתגובות בציבור מקריאת תגובות ברשתות מקדמות בברכה את הנבחרת שלמעשה מייצגת את כל חלקי הציבור בישוב?

גוזלן: "בוודאי. זה לא מפתיע. תראה, באר יעקב יכולה לשמש כדוגמה וכמודל לחיי שיתוף קהילתיים המושתתים על סבלנות, סובלנות, הכלת האחר וגיבוש קהילתי לסיוע ועזרה במגוון תחומים. הלוואי והיינו רואים במדינה שלנו שלצערי שסועה חברתית, לכידות ושיתוף פעולה מתוך אינטרס ציבורי רחב, למען כלל האזרחים."

איך זה בא לביטוי ברשימה שהצגת?

 "כרגע הצגתי רק את ראשי הרשימה שכיהנו בקדנציה הנוכחית כסגני וכחברי מועצת העיר המופקדים על נושאים שונים, הצגתי את סגני ג'קי גונגורדי שאחראי על תיק השפ"ע והפיקוח/שיטור העירוני, הצגתי את סגני וממלא מקומי, מוטי פרנקו שאחראי על תיק החינוך, הצגתי את סגני נועם ששון, שאחראי על תיק המתנ"ס, כמו כן הצגתי את חבר מועצת העיר ניסן לביא, שאחראי על נושא התרבות התורנית, הצגתי גם את אבנר ברק, חבר מועצת העיר שאחראי על תיק הרווחה, בקרוב אציג את כלל חברות וחברי הרשימה שיהיו בה פנים חדשות, ייצוג הולם לנשים וכמובן תמהיל של אנשים שבאו להפשיל שרוולים, לעבוד קשה ולהיות חוליות בשרשרת העשייה למען התושב."

למה לדעתך חשוב לתושבים להצביע בעד הרשימה שלכם למוצת העיר?

 "אני בטוח שקהילת תושבי באר יעקב, למדו והבינו מהתנהלות מועצת העיר בקדנציה הנוכחית, שתככים, מריבות פוליטיות מתוך אגו, מהוות תקיעת מקלות בגלגלי העשייה וגורמות לכך ששיקולים זרים יקבלו עדיפות על שיקולים רציונליים לטובת התושבים. אנחנו עיר שנמצאת בעיצומה של בנייה, קליטת תושבים חדשים ובניית חיי קהילה למופת. כשכל חברי מועצת העיר מסייעים לצידי בקידום האינטרס הציבורי הרווח הוא כולו של התושבים ולכן אני סומך ומאמין שכולם ישכילו לבחור בי בפתק הצהוב לראשות העיר ולרשימת 'נס' למועצת העיר. רק כך נוכל להמשיך ולהוביל את באר יעקב להגשמת חזון פנינת השפלה".

לסיום?

"כמובן לאחל לתושבי באר-יעקב, לחיילי צה"ל ולאנשי כוחות הביטחון, ולכלל אזרחי ישראל, שנה טובה, שתהיה זו שנה שבה נפעל כולנו ליצירת מכנה משותף ושנבין שרק יחד בהבנה, כבוד והכלה, נוכל לחיות ולהיבנות בארצנו. שנה טובה וחג שמח!"

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: