יום שני, 22 באפריל 2024, י"ד ניסן ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות באר יעקב ברמלוד נט

חדשות באר יעקב

באר יעקב מובילה חינוך מצטיין וחדשני

ניסים גוזלן מציג: מרכז נוירו - פדגוגי ראשוני מסוגו בארץ שיקדם למידה והוראה תוך חיבור עולמות החינוך, הפסיכולוגיה ומדעי המוח.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: חניכת מרכז נוירו פדגוגי בבאר יעקב.

השבוע עיריית באר יעקב חנכה לראשונה במדינת ישראל, בתיכון "חנה סנש", מרכז נוירו - פדגוגי חדשני מסוגו, שמציב את באר יעקב בראש הערים שמשלבות תכנית ייחודית המחברת בין עולמות החינוך, מדעי המוח והפסיכולוגיה, לטובת יצירת פדגוגיה איכותית ומקצועית.

מאת: דניאלה דודקין

בכינוס נכחו ראש עיריית באר יעקב -ניסים גוזלן, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך - מוטי פרנקו, סגן ראש העיר ומחזיק תיק השפ"ע -ג'קי גונגורדי, מנכ"ל העירייה - רו"ח דני אורן, חבר מועצת העיר - ניסן לביא, מנהלת אגף החינוך - סיגל פתאל, מפקחות ומנהלי מחלקות במשרד החינוך, מנהלים, צוותי חינוך וצוות ההיגוי של המרכז, הכולל את פרופ' יורם הרפז, ד"ר אורית אלגוי – הרשלר וונדה רבין.

בדברי הפתיחה הסבירה מנהלת האגף, סיגל פתאל על התוכנית: "נוירו - פדגוגיה מאפשרת זווית ראייה חדשה על שאלות מרכזיות בחינוך כדוגמת מה מתרחש במוח כשאנו לומדים ומלמדים, מרגישים ומחליטים; מה הקשר בין רגש ללמידה; איך ניתן ללמוד וללמד בצורה יעילה יותר ושאלות נוספות העוסקות בחיבור בין מערכות הרגש, מערכות הלמידה ומערכות הניהול". בהמשך דבריה, התייחסה פתאל לפרקטיקה שבה תיושם התוכנית: "המרכז החל להדריך את בתי הספר בעיר בנוירו פדגוגיה, כאשר בהמשך חלק מבתי הספר עתידים להפוך לבתי ספר מדגימים שידריכו בתי ספר בעיר וברחבי הארץ בתחום. עד כה המרכז הקים נבחרת נוירו - פדגוגיה של מורים ונבחרת נוירו - פדגוגיה של תלמידים. בין הפעולות הנוספות שמתכוון המרכז לקדם נמנים קורסים ייחודים לתושבים שיתעסקו בנושא של "הורות על פי המוח", גיוס האקדמיה לטובת קידום החינוך הנוירו פדגוגי, הקמת מעבדות שיאפשרו להתחקות אחר פעולת גלי המוח בזמן אמת ויצירת חדרי סימולציה, שידמו הוראה ולמידה על פי המוח. מרכז זה מהווה חלק מתוכנית האב שמקדם אגף החינוך בעיר ליצירת מערכת חינוך איכותית, חדשנית ומקצועית."


בתמונה: ניסים גוזלן ראש עיריית באר יעקב נואם בפתיחה

בתום דבריה הוזמן לשאת דברים ראש העיר ניסים גוזלן, לא לפני שפתאל ציינה את פתיחותו של ראש העיר לנושא החינוך בישוב בכלל ותרומתו להקמת המרכז בפרט. "חינוך דומה במקצת לעבודת תשתיות, אתה משקיע תשומות רבות שאת התוצאות שלהן תראה על סרגל זמן של שנים רבות", אמר גוזלן בפתיחת המרכז הייחודי, שללא ספק ממקם את באר יעקב בצמרת היישובים המובילים חינוך למצוינות. וציין את חשיבות מערכת החינוך בעיר בהובלת אגף החינוך והוסיף שפרויקט חשוב וייחודי זה יתרום רבות בעתיד הקרוב והרחוק, הן לצוותי החינוך ובעיקר לאוכלוסיית התלמידים. בהמשך, הודה גוזלן לסגנו מנהל תיק החינוך - מוטי פרנקו שמקדיש את מירב זמנו ומרצו לקידום החינוך בישוב, כמו כן, הודה ראש העיר לסגנו מנהל תיק השפ"ע - ג'קי גונגרדי שמסייע בכל תחום בו הוא נדרש, וכן ציין את עבודתו המסורה של מנכ"ל העירייה רו"ח דני אורן וגזברית העירייה - מירי לוין.

הבא בתור לשאת דברי ברכה היה סגן ומ"מ ראש העיר - מוטי פרנקו, שאחראי על תיק החינוך, נושא שקרוב לליבו: "אני מודה לראש העיר על היותו קשוב לצרכי החינוך ועל כך שהוא מאפשר לי לפעול בצורה המיטבית ביותר על מנת לאפשר לאגף החינוך להפעיל תוכניות ופרויקטים שמצעידים את החינוך בבאר יעקב למצוינות ברמה הארצית הגבוהה ביותר".

פורפסור יורם הרפז וד"ר אורית אלגווי וונדה רבין, הסבירו באמצעות מצגת על עיקרי התוכנית ופעילות המרכז המתוכננת.

אין ספק שבאר-יעקב רשמה ציון דרך מרשים בהיותה פורצת דרך בחינוך שיש בו חדשנות, מקוריות והבטחה לעתיד טוב יותר למען תלמידי באר יעקב.  

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: