יום שני, 22 באפריל 2024, י"ד ניסן ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות באר יעקב ברמלוד נט

חדשות באר יעקב

צמרת משרד החינוך ביקרו בבאר-יעקב

אם למישהו היה ספק לגבי טיב החינוך בבאר-יעקב הרי שביקור מנהלת המחוז מלווה בפמליה מכובדת של מפקחות התרשמו והביעו את הערכתן לתפיסות החינוכיות הנהוגות והנלמדות בבתי הספר העל יסודיים בעיר, "אנחנו בדרך הנכונה והבטוחה שתצעיד ותמקם את באר-יעקב כעיר שבה החינוך חדשני ומעניק לכל תלמידה ותלמיד את הזכות השווה להיות שונה ולסייע להם להפיק את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם", אמר ראש העיר ניסים גוזלן בדברי תודתו לאגף החינוך בעירייה ומנהלי וצוותי החינוך בעיר.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: ביקור מנהלת המחוז בבאר יעקב.

מאת דניאלה דודקין

השבוע התקיים בבאר יעקב ביקור רשמי וחשוב של מנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך - הגב' ורדה אופיר, שכלל סיור בבתי ספר על יסודיים בבאר יעקב. לסיור הצטרפו גב' רונית מור, מפקחת כוללת; גב' גלית חרובי, מפקחת המחוז; גב' שוש גוטמן, סגנית מנהלת המחוז; גב' אורית שרעבי, מנהלת יחידת הערכה; גב' סדיקה נפאר, מפקחת על היועצות; גב' גילה מיטרני, מפקחת מינהל חברה ונוער. את המשלחת קיבלו בברכה  גב' סיגל פתאל, מנהלת אגף החינוך בעיריית באר יעקב; ד"ר יוליה ארגמן, ראש מינהל החינוך, רשת החינוך עתיד; גב' טליה הפטקה, מרשת עתיד.
 

הסיור החל בבית הספר השש שנתי – "עתיד נווה נחום" באר יעקב בניהולו של מר יגאל לוי. בעתיד נווה נחום כל תלמידה ותלמיד מוזמנים לחלום ולהגשים את החלום. מסוגלות חינוכית היא התפיסה הבית ספרית והיא נכונה למורים ולתלמידים כאחד. השפה הבית ספרית היא שפת שמי"ם- שותפויות, מצוינות, יצירתיות, יזמות ומנהיגות אישית. אתגר הוא הזדמנות להתייעלות ושיפור.

התחנה הבאה הייתה ביקור בתיכון השש שנתי, עתיד מקיף ב' ע"ש חנה סנש, בניהולו של מר אילן מוסנזון. בחנה סנש התפיסה החינוכית שמה במרכז את תחושת השייכות כבסיס למחויבות ולמידה בקרב מורים והתלמידים. בית הספר צומח ומצמיח מקצועיות חינוכית מבוססת נתונים וניתן מענה למצוינות אישית. המרחבים הבית ספריים הנם מרחבי משמעות ולמידה.

בתום הביקור סיכמה מנהלת המחוז, הגב' ורדה אופיר: " תפקיד מערכת החינוך הציבורי הוא מתן שירותי חינוך איכותיים לכלל התלמידים. כאנשי חינוך עלינו לסגל פרקטיקות למידה מותאמות ומדויקות הנותנות מענה לשונות בין התלמידים וזאת מתוך האחריות והחובה החינוכית לדאוג לאחרון התלמידים". מנהלת אגף החינוך בעיר, סיגל פתאל הודתה למנהלת המחוז ולמפקחות על הביקור והמחמאות הרבות למערכת החינוך היישובית ואמרה: "ביקור מנהלת המחוז שם זרקור על היעדים הפדגוגיים שאגף החינוך רואה בהם כמשמעותיים ביותר להשבחת איכות ההוראה והלמידה ומחובר לחזון החינוכי של ראש העיר לקידום הוגנות בחינוך, צמצום פערים ומתן מענים לימודיים, רגשים וחברתיים לכלל התלמידים בעיר באופן שיאפשר את הצלחתם". ראש העיר ניסים גוזלן הודה גם הוא למנהלת המחוז והמפקחות, "ביקור חשוב ביותר של צמרת משרד החינוך ושמחתי לשמוע מהן שאנחנו בדרך הנכונה ואני מבקש להודות לסגני, מוטי פרנקו, מחזיק תיק החינוך, למנהלת האגף סיגל פתאל ולעובדי האגף, למנהלי בתי הספר וצוותי ההוראה והחינוך. זו לא מלאכה קלה ולא פשוטה, מופקדת בידינו המשימה החשובה והקדושה של חינוך ילדינו שהם המשאב הכי יקר שיש לנו. בנושא זה אין מקום לפשרות ואין מקום לחובבנות! אנחנו לא חוסכים בתקציבים, ולא בכוח אדם מקצועי ואיכותי הכולל פרופסורים לחינוך, דוקטורים ואנשי אקדמיה הטובים ביותר שיש על מנת שנמשיך בדרך הנכונה והבטוחה שתצעיד ותמקם את באר-יעקב כעיר שבה החינוך חדשני ומעניק לכל תלמידה ותלמיד את הזכות השווה להיות שונה ולסייע להם להפיק את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם".

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: