יום שבת, 03 ביוני 2023, י"ד סיון ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות חבל מודיעין ברמלוד נט באר יעקב

חדשות חבל מודיעין

המשטרה חוקרת חשד למעילה בקופת חקלאי מושב אחיסמך

לאחר תלונות של תושבים שלטענתם "נקלעו לחובות" מסיבה לא ברורה, פתחה המשטרה בחקירת היעלמותם של כספים מקופת החקלאים במושב שליד לוד • תושבים ששוחחו עם N12 חושדים כי מדובר במעילת ענק: "יום אחד הצ'קים חזרו, מדובר בחובות של מיליונים" • "בוקר אחד מגלים שלא נשאר כלום. אנשים עבדו שנים והיום הם מרוששים", אמר אחד מהם. פורסם אתמול (שני) לראשונה בחדשות N12 ע"י אור רביד.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: רפת במושב, אילוסטרציה  צילום: 123RF, חדשות

בעקבות תלונות של חקלאים, במשטרת השפלה פתחו אתמול (שני) בחקירת נסיבות היעלמותם של כספים מקופת חקלאי מושב אחיסמך שליד לוד, כך חשפנו היום לראשונה ב-N12. בשל ההיעלמות המפתיעה של הכספים, חקלאים רבים נקלעו שלא בידיעתם לחובות רבים. מכאן עלה בקרב התושבים חשד כי מדובר במעילה, ולטענתם, זו עומדת על סך של מיליוני שקלים.

מושב אחיסמך ליד לוד. (צילום מויקיפדיה)

לאחר שעשרות חקלאים התגודדו הבוקר סביב מזכירות המושב אחיסמך, שוחחנו איתם, ולדבריהם הטונים היו גבוהים ורבים מהם דרשו לקבל תשובות. "איפה הכסף שלנו? לאן הוא נעלם? לא יודעים כלום", אמר אחד החקלאים בשיחה עם N12. "כולם עובדים קשה... חקלאים, רפתנים, ובוקר אחד מגלים שלא נשאר כלום. איפה הכסף שלנו? איפה כל הצ'קים?"

"אנחנו דורשים תשובות", הוסיף החקלאי. "כל המושב פה בוכה, כל הכסף שלנו נעלם. אנשים עבדו שנים והיום הם מרוששים. אנחנו משתגעים. זאת חקירה שצריכה לזעזע את המדינה. איפה להב 433? לאור יום גנבו אותנו". בעקבות היעלמות הכספים, עשרות הגישו תלונות בתחנת משטרת לוד ובתחנת משטרת רחובות. "אנחנו מחכים שבמשטרה ירימו את הכפפה ויעשו משהו, אנשים עובדים כל החיים שלהם בתחום קשה ונשארים בלי כלום".

במקביל לסערה שפוקדת את המושב, הגיעו הבוקר לאחיסמך נציגים מאחד הבנקים הגדולים בישראל, שם הופקדו הכספים מקופת החקלאים. נציגי הבנק העבירו לחברי המושב מכתבים דחופים ובהם דרישה מיידית לפרעון ערבויות שנאמדות במיליוני שקלים. 

"ביום בהיר אחד מגיעה הודעה מהבנק שצ'קים חזרו", סיפר חקלאי נוסף. "אנחנו לא יודעים כלום, אנחנו קורסים ולא יודעים למה. אין לנו יום ואין לנו לילה, ביום אחד אנשים איבדו הכול. אחד הספקים הודיעו לנו שהצ'קים של האגודה חזרו". לאחר גביית העדויות ואיסוף הראיות, צפויים במשטרה להתחיל לזמן לחקירה גורמים אחראיים ביישוב וכאלה שמעורים בפרטים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: