יום שבת, 03 ביוני 2023, י"ד סיון ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות חבל מודיעין ברמלוד נט באר יעקב

חדשות חבל מודיעין

אתמול הוארך מעצרו של החשוד במעילת 120 מיליון ש"ח במושב אחיסמך

בית משפט השלום בראשון לציון האריך אתמול (שלישי) בשמונה ימים את מעצרו של גבר בן 54 ממושב אחיסמך, החשוד במעילת כספי אגודה שהיו בוועד המושב, בסכום של כ-120 מיליון שקלים. חוקרי יחידת ההונאה של משטרת מחוז מרכז ביקשו להאריך ב-12 יום את מעצרו מחשש שישבש את החקירה, ומנגד סנגוריו טענו כי נסחט ואוים: "הוא לא לקח אגורה לכיסו".

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: החשוד בבית המשפט

סנגוריו של החשוד, עו"ד שרון נהרי ועו"ד אברהם לוי, ביקשו מבית המשפט לשחרר אותו. "הוא לא לקח אגורה לכיסו", אמרו. "הוא היה נתון לסחיטה מצד הלווים שאיימו אפילו לרצוח את ילדיו אם לא יעמיד להם הלוואות במיליונים". הם הוסיפו כי החשוד נסחט באיומים לקבלת הלוואות בתפקידו, בידיעת ועד המושב. לטענתם, החשוד אף הוכה באחת הפעמים כשסירב להעניק הלוואות לאחת המשפחות, וכשהמזכירה בוועד הזמינה משטרה הוא חשש להתלונן על המכות שקיבל.

תושבים מהמושב שאיבדו את כספם

הסנגורים ציינו בנוסף כי "מדובר בסכסוך אזרחי של הלוואות שלא הוחזרו על ידי חברי המושב. אין פה מעילה מצד החשוד, אין פה עניין פלילי". לטענתם, "אחד הסוחטים איים עליו שאם לא ייתן הלוואה הוא ירצח את ילדיו. הוא פועל לגבות את החובות מחברי המושב, שלקחו הלוואות. לא מדובר במעילה אישית שלו, הוא העניק הלוואות לחברי מושב לפרויקטים חקלאיים".

עורכי הדין אברהם לוי ושרון נהרי - סנגוריו של החשוד

שופט בית המשפט גיל גבאי סיכם: "לפני הבקשה להארכת מעצרו ב-12 ימים, החשוד נעצר בחשד לגניבה בידי מורשה, עשיית פעולה אסורה ברכוש, קבלת דבר מרמה בנסיבות מחמירות ואיסור הלבנת הון. עיון בחומר החקירה מקים חשד סביר שהחשוד ביצע את העבירות המיוחסות לו. הוא מסר גרסה וטען שנסחט בידי אחרים. טענה זו טעונה בירור ואינה עולה בקנה אחד עם הטענה שמדובר בסכסוך אזרחי במהותו. נתתי דעתי שמדובר בחשוד נעדר עבר פלילי, וכן לנסיבותיו האישיות ומצבו הרפואי. אני מורה על הארכת מעצרו בשמונה ימים".

התמונות מ- YNET

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: