יום שישי, 08 בדצמבר 2023, כ"ה כסלו ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות גזר ברמלוד נט

חדשות גזר

למרות השריפה הגדולה, לא נעשה נזק בלתי הפיך לתל גזר, לדברי אנשי רשות הטבע והגנים

שריפת גדולה בסמוך לבית עוזיאל התפשטה לכיוון כרמי יוסף, בתל גזר. כ-1,100 חניכי צופים התפנו מיער המגנים בהוראת לוחמי האש מכבאות והצלה מתחנת "איילון".  15 צוותים של כבאות והצלה "איילון", 6 מטוסי כיבוי מטייסת הכיבוי האוירית פעלו במקום בסיוע של 2 מסוקי כיבוי.  גם צוותי קק"ל ומתנדבים, עסקו בכיבוי  ובמניעת התפשטות האש, במשך שעות ארוכות.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: תל גזר - צילום: רועי שטראוס רשות הטבע והגנים.

הגן הארכיאולוגי תל גזר נשרף אמש בעקבות שריפות גזם באזור, הגן מכיל ארכיאולוגיה מרהיבה מתקופות שונות, והשריפה היכתה גלים ברשתות עם אזרחים שהביעו צער על המקרה - לא נפגעו ממצאים ארכיאולוגים.

אתמול (שני)  בשעות הצהריים החלה שרפה ככל הנראה משריפת גזם בשטחים החקלאיים של בית עוזיאל, מהירות הרוח גרמה לעליה של השריפה לכיוון תל גזר. מאות דונמים נשרפו בגן הלאומי המוכרז תל גזר. בשטח לא נפגעו בצורה דרמטית מונומנטים ארכיאולוגיים באתר. היום אנשי רשות הטבע והגנים יצאו הבוקר לסיור בגן הלאומי תל גזר שנשרף אמש במטרה לאמוד את הנזק לגן הלאומי כתוצאה מהשריפה. כרגע נראה שבשטח לא נפגעו בצורה דרמטית מונומנטים ארכיאולוגיים באתר.

רשות הטבע והגנים מרגיעים: לא נעשה נזק בלתי הפיך לתל גזר.

הגן הלאומי תל גזר תל היסטורי עם תצפיות היקפיות, מונומנטים ארכיאולוגיים, מצבות פולחן וגולת הכותרת – ירידה ב – 175 מדרגות למעבה האדמה במפעל המים העתיק. שטחו של התל כ – 130 דונם ונמצאו בו 26 שכבות יישוב החל מהתקופה הכלקוליתית ועד לתקופה הרומית הקדומה (3500 לפנה"ס 100 לפנה"ס).

צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה

המאפיינים הטבעיים של המקום ומיקומו האסטרטגי, קרוב להצטלבות "דרך הים" עם הדרך הקדומה שהובילה מיפו לירושלים, הפכו אותו לאחד התלים המקראיים החשובים בארץ ישראל. בשטח התל מפעל מים עתיק, שרידי מגדלים ושערים של יישוב, שרידי מקדש ותצפיות יפות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: