יום רביעי, 04 באוקטובר 2023, י"ט תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות גזר ברמלוד נט באר יעקב

חדשות גזר

זוג תושבי כרמי יוסף נעצרו אתמול בחשד לגרימת מוות ברשלנות בבריכה שבבעלותם

המשטרה עצרה אמש זוג תושבי כרמי יוסף בחשד לגרימת מוות ברשלנות בבריכה שבבעלותם, ובהתאם לממצאי החקירה וצורכיה קבע כעת בימ״ש פ"ת בתום הדיון את שחרורם למעצר בית 5 ימים, בתנאים מגבילים. המשטרה פתחה בחקירה אתמול בעקבות אירוע טרגי של פעירת בולען בבריכה פרטית ביישוב כרמי יוסף בו קיפח את חייו תושב תל אביב בשנות השלושים לחייו. בתוך כך, המשטרה עצרה לחקירה את בעלי הבית, זוג בשנות השישים לחייהם.  הבוקר הובאו השניים לדיון בית המשפט בפתח תקווה בסיומו הוחלט לשחררם בתנאים מגבילים של מעצר בית.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: כליל קמחי ז"ל, נבלע בתוך בולען שנפער בבריכה פרטית ביישוב כרמי יוסף.(צילום-פייסבוק)

בני הזוג שחשודים בהפעלת הווילה בכרמי יוסף שבה נפער הבולען שגרם למותו של כליל קמחי ז"ל נשלחו למעצר בית - כך החליט היום (שישי) בית משפט השלום בפתח תקווה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם ב-7 ימים מחשש לשיבוש חקירה, אך השופטת קיבלה את בקשת עורך דינם לחלופת מעצר והחליט שהשניים יהיו בביתם בשרון עד יום שני בצהריים. הם הורחקו למספר ימים מהיישוב שבו התרחש האסון לצורך חקירת הנכס ונאסר עליהם ליצור קשר עם גורמים שקשורים לאירוע. על פי החשד הם הפעילו את המקום ללא רישיון. קמחי ז"ל נלכד בבולען שנפער בתחתית הבריכה, ולאחר שעות של חיפושים הוא אותר ללא רוח חיים. הוא יובא למנוחות מחר בשעה 22:30 בבית העלמין בפרדס חיים.

במהלך הדיון אמר החוקר המשטרתי כי "המקום נוהל ללא היתר וללא סמכות, אדם קיפח את חייו, לחשודים יש תרומה ענפה לאירוע הטרגי, החשודים יכלו למנוע את האירוע הטרגי הזה אם היו פונים לבקשת היתר מתאים. לחשוד יש הרשעה קודמת ישנה של בנייה ללא היתר, היחידה החוקרת תבדוק אם יש קשר בין ההרשעה הקודמת לאירוע הנ"ל". עוד הסביר כי המשטרה מבקשת את הארכת מעצרם של השניים כי קיים חשש לשיבוש חקירה.

הרגעים הראשונים של האסון הנורא בבריכה שהוקמה ללא היתר. (צילום-פייסבוק)

השופטת כרמית בן אליעזר נימקה את החלטתה: "קיימת תשתית ראייתית של חשד סביר לניהול עסק ללא רישיון ובניית הבריכה ללא היתר. לצד זאת, מדובר בבריכה שנבנתה למעלה מ-20 שנה, מדובר בחשודים נורמטביים, נעדרי עבר פלילי, ההרשעה שהוזכרה במהלך הדיון ישנה ונמחקה לפני שנים, בנסיבות אין מדובר בחשודים שנשקפת מהם מסוכנות כלשהי, עם זאת קיים חשש ששחוררם ללא תנאים יוביל לשיבוש הליכי החקירה... אין צורך לומר שגם כאשר קיימת עילת מעצר בקיומו של חשד סביר, מצווה בית המשפט לשקול את שחרור החשודים בתנאים שישיגו את תכלית המעצר. בנסיבות הללו אני מורה על שחוררם בתנאים מגבילים".

כוחות הביטחון בתוך הבריכה שהתרוקנה לגמרי תוך דקות. (צילום: כבאות והצלה)

כליל יובא למנוחות מחר בערב בפרדס חיים, בהלוויה שסגורה לסיקור תקשורתי לבקשת המשפחה. נווה, אחיו של כליל, נפרד מאחיו ואמר: "אוהבים אותך לנצח". רינה לרמן, שכנה של המשפחה, סיפרה: "הלילה חזרתי מחו"ל ושמעתי על האסון הנורא. אני כולי מזועזעת, אני בהלם. הוא היה בחור מהמם, משכמו ומעלה. בכלל משפחה מהממת. אין הרבה מה להוסיף, אנחנו עדיין בשוק, אני והילדים שלי. זה משהו בלתי נתפס. ביקרתי אותו לאורך השנים, הוא היה בתיכון, צבא ועשה את הטיול הגדול. הוא היה תמיד מקסים, מחייך, נעים הליכות. הוא מהמם. פשוט אין הרבה מה להגיד. אני לא יודעת איך מעכלים את הדבר הזה, ובטח לא למשפחה המדהימה הזאת. זה נורא ואיום. זה משהו שכל כך קשה לעכל את זה, זה בלתי אפשרי".

הבור שנפער ובלע את כליל קמחי ז"ל - יהי זכרו ברוך! (צילום: כבאות והצלה)

האסון התרחש במסיבת בריכה של החברה שבה עבד כליל. לפתע נפער הבולען ושאב את כל המים שהיו בבריכה. כליל וגבר נוסף נלכדו: את הלכוד הראשון הצליחו לחלץ במצב קל עם חבלות בגפיים ותוך זמן קצר התברר כי יש במקום נעדר. 15 בני אדם לקו בחרדה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: