יום שלישי, 13 באפריל 2021, א' אייר ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

18 קצינים חדשים מצטרפים היום למערך הלוחם של משמר הגבול של משטרת ישראל. 

אתמול (ראשון) התקיים טקס סיום של קורס הקצינים של מג"ב בבית המורשת והנצחה החילי בצומת משמר הגבול, במעמד מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן, ראש אגף ההדרכה, ניצב אבשלום פלד, ר' אגף משאבי אנוש, ניצב בועז גולדברג, מפקד בית הספר החילי, תת-ניצב יהודה יהושוע וס' ר' אגף משאבי אנוש, תת-ניצב אמיר רצון.  הטקס התקיים במתכונת מצומצמת ללא בני משפחות וחברים וכמובן עם שמירה על מרחקים ועטיית מסכות. 

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

לצפיה בסרטון נא לגעת כאן!

במהלך שמונת החודשים האחרונים נחפשו צוערי הקורס לתכנים רחבים, בציר הפיקודי והמנהיגותי ובציר המבצעי. כל זאת בכדי להתמודד עם אתגרי השעה של משטרת ישראל תוך הובלת שוטרים לוחמים למען הבטחת שלומם וביטחונם של אזרחי מדינת ישראל. 

רוב הקצינים ימשיכו את דרכם בבית הספר החילי בתפקיד מפקד מחלקה של טירוני החיל, לאחר מכן ישובצו ביחידות מג"ב. 

מפכ״ל המשטרה, רב-ניצב יעקב שבתאי אמר: ״טקס סיום קורס הקצינים הוא תמיד מעמד מרגש ועבורי במיוחד זוהי גאווה לברך את דור העתיד של קציני מג״ב. לוחמי מג״ב נמצאים בכל עת ובכל מקום במסירות, בנחישות ובהקרבה, ובכך מבססים את מעמדו של החיל, כאחד מהעוגנים המשפיעים על ביצור חוסנה וביטחונה של המדינה. לא ניתן לעמוד באתגרי משטרת ישראל ללא מפקדים נחושים, מובילים ומקצועיים הנכונים לכל משימה ואתגר הפועלים בהתאם לערכי הארגון. הצלחתכם תמדד ביכולת להוביל את אנשיכם מכוח אישיותכם ומנהיגותכם ולא מהכתפיים. אני מאמין בכם וביכולת שלכם לפקד, לחנך ולהוביל את דור העתיד של לוחמי מג״ב. מג״ב הולך לעבור תהפוכות בבניין הכוח, הפעלתו ויכולתו להשפיע ברמה הארצית, ואתם הולכים להיות חלק משמעותי בכך״. 

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן אמר בדבריו: "למשמר הגבול תפקיד מרכזי במתן תחושת ביטחון לאזרחינו, עם ישראל זקוק לנו ובימים אלה יותר מתמיד. מפקדי ולוחמי החיל מוכיחים כי נכונים הם לכל משימה באומץ לב, במקצועיות ובנחישות. תפקידכם רחב, מהותי וחשוב עוד יותר - לעמוד בראש הכוח, בראש המחקלה, להוות מודל ראוי עבור פקודיכם בכל ההיבטים ולהטמיע בהם את הרוח שעוצמתה של החברה מופשעת במידה רבה מחוזקה של המשטרה". 


בהמשך דבריו פנה מפקד משמר הגבול לבוגרי הקורס ואמר: "נכונים אתם למלא את השליחות הבאה בתפקידכם, לשרת את עם ישראל באמונה גדולה ולהתמודד עם האתגרים הביטחוניים הניצבים לפתחנו. חוסנה של החברה וביטחון אזרחיה נשענים במידה רבה על אנשים כמותכם שצורכי המדינה קודמים לצורכיהם האישיים. ברוח הבחירה שעשיתם אני מצפה כי כמפקדים תעשו כל שביכולתכם על מנת למצות את המקסימום מהלוחמים שלכם - תאמנו, תתרגלו ותחנכו יחד עם זאת תאהבו, תכבדו ותחבקו אותם". 

מפקד בית הספר החילי של מג"ב, תת-ניצב יהודה יהושוע אמר: "משפחות יקרות שלא נמצאות איתנו היום, אני יודע כי לא כך רציתם לראות את מושא גאוותכם ברגע שיא שכזה והייתם רוצים להיות נוכחים בטקס המרגש הזה. אני סמוך ובטוח שליבכם כאן איתנו קרוב ואתם מתמלאים בגאווה. תהיו בטוחים שלא רק ילדיכם עומדים כאן היום ומקבלים דרגות קצונה אלא גם אתם, לכם חלק מרכזי בהגעתם לרגע זה ולסיום הכשרתם כקצינים. המטען הערכי והמוסרי שהביא איתו כל אחד מביתו הוא פרי עמלכם. ארצה להודות לכם מקרב לה תהיו גאים לא רק בילדיכם אלא גם בכם שגידלתם וטיפחתם דור לתפארת". 


קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: