יום ראשון, 16 במאי 2021, ה' סיון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

ישראל נראית קטנה גם מהירח!

האסטרונאוט האמריקני שיין קימברו והאסטרונאוט הצרפתי תומס פסקה, שהגיעו לתחנת החלל הבינלאומית בשבוע שעבר, תיעדו את ישראל וגם את מצרים. צפו בתמונות שצולמו מגובה של כ-300 ק"מ מעל כדור הארץ.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: ישראל מהחלל (צילום: שיין קימברו, נאס"א)

קימברו רשם בחשבון הטוויטר שלו, לצד התמונה שבה רואים את ישראל מאזור ים המלח ועד הגליל: "לאחרונה היינו מעל ישראל, ירדן ונהר הירדן, שזורם מהכינרת ועד ים המלח". בתמונה שפרסם קודם לכן, נראית מצרים ודרומה של ישראל. הוא רשם: "מצרים, נהר הנילוס והים האדום".

הנילוס, סיני וגם דרום ישראל (צילום: שיין קימברו, נאס"א)

פסקה כתב כי "העולם הוא עצום, אך יש מקומות שמזהים מיד - כמו נהר הנילוס והדלתא שלו". בתמונה של האסטרונאוט הצרפתי ניתן לראות גם כן את ישראל, ירדן וסעודיה.

ישראל, מצרים והאזור (צילום: תומס פסקה, סוכנות החלל האירופית)

יחד עם פסקה וקימברו שוגרו לחלל בחללית דרגון של SpaceX גם האסטרונאוטית האמריקנית מייגן מקארתור והאסטרונאוט היפני אקיהיקו הושידה. פסקה לא יישאר רעב בחלל. הוא הביא איתו בין היתר לתחנת החלל לובסטר, ביף בורגיניון ודג קוד עם אורז שחור. "יש ציפיות רבות כששולחים צרפתי לחלל", אמר במסיבת עיתונאים בחודש שעבר. "אני גרוע בבישול, אבל זה בסדר אם אחרים מכינים עבורי". ב"ניו יורק טיימס" נכתב כי הוא וחברי צוות תחנת החלל ייהנו מארוחות שהכינו שלושה מוסדות קולינריים צרפתיים, אבל ארוחות אלו שמורות למועדים מיוחדים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: