יום רביעי, 04 באוגוסט 2021, כ"ו אב ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

"אאורה" נבחרה לבצע פרויקט פינוי בינוי לבניית עד 1,350 יח"ד חדשות בשכונת קריית משה ברחובות

חברת "אאורה" נבחרה על ידי בעלי הדירות במתחם מבין 7 חברות שהתמודדו על הפרויקט • הפרויקט כולל הקצאת קרקע משלימה לבניית שכונת מגורים הכוללת מגדלים בני 10-18 קומות, פיתוח סביבתי ומבני ציבור.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

צילום תמונה מפייסבוק

חברת "אאורה" ישראל שבשליטת יעקב אטרקצ'י דיווחה היום (א') לבורסה בת"א כי נבחרה לבצע פרויקט התחדשות עירונית מסוג פינוי בינוי בשכונת קריית משה ברחובות, שבמסגרתו יוקמו עד 1,350 יח"ד חדשות במבנים בני 10-18 קומות, במקום 180 דירות קיימות במבנים ישנים שייהרסו ויפונו.

למתחם תכנית מאושרת לפינוי בינוי ובמסגרתה תוקצה גם קרקע משלימה להקמת הפרויקט – במקום תוקם שכונת מגורים חדשה של כ-1,080 יח"ד שחלקן יוקמו במתחם וחלקן בקרקע המשלימה. אאורה פועלת להרחבת השכונה עד ל-1,350 יח"ד בסך הכל, ותפעל להחתמת הדיירים ולהוצאת היתר בנייה בשנה הקרובה.

המתחם ממוקם במתחם 5 בין הרחובות יום הכיפורים והורוביץ בפאתי שכונת קריית משה ברחובות, ויכלול גם פיתוח סביבתי ומבני ציבור המשמרים את ערכי המקום ומשדרגים אותו. במכרז הדיירים התמודדו 7 חברות ואאורה נבחרה לבצע את הפרויקט על ידי בעלי הזכויות במתחם שיוצגו על ידי עו"ד ארז ללצ'וק, עו"ד שיזף גפני ועו"ד מזי טזזו–מדינה.

לדברי יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל ובעלי חברת "אאורה" ישראל, "בחירתה של חברת אאורה לביצוע עוד פרויקט התחדשות עירונית גדול מהווה הבעת אמון נוספת של בעלי דירות ביכולותיה של החברה ובניסיונה בתחום ההתחדשות העירונית. לשכונת קריית משה כולה קיימת תוכנית מאושרת המקודמת על ידי עיריית רחובות, משרד השיכון והרשות להתחדשות עירונית במינהלת משותפת שהוקמה, המסייעת במידה ניכרת לניהול יעיל וטוב של הבנייה ולקידום הפרויקטים. נמשיך לפעול כדי לאתר פרויקטים באזורי הביקוש החמים ביותר בישראל ולחדש את הארץ".

שכונת קריית משה נמצאת בדרום במערב רחובות והמבנים שבה ברובם משנות ה-60 וה-70 של המאה הקודמת. ב-2019 אושרה תוכנית כוללת לשכונה (תמל/1086) שבמסגרתה יבוצע פינוי בינוי לכלל השכונה, יבוצע טיפול כולל בתשתיות ובפיתוח, יוקמו מרכזי מגורים ותעסוקה, ישודרגו מחלפים ואף תוקם תחנת רכבת (מתארית). במסגרת התכנית ייבנו 9,854 יח"ד, מעונות סטודנטים ודיור מוגן.

בשבוע שעבר דיווחה "אאורה" כי חברת הדירוג מדרוג, העלתה את דירוג החברה והחוב שלה וקבעה לה דירוג של Baa1 עם אופק יציב. בין השיקולים העיקריים לדירוג: סך ההכנסות הצפויות מפעילות ייזום, ותק וניסיון ההנהלה בעיקר בפרויקטים בתחום הפינוי-בינוי, שיעורי מכירה גבוהים מול שיעורי הביצוע, פיזור פרויקטים בפריסה ארצית בעיקר באזורי ביקוש מרכזיים, ועסקת "מבנה" שדווחה לאחרונה ושצפויה לשפר משמעותית את הנזילות של החברה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
מערבי קנית ? יהודי רצחת
הרב יואל תל אביב | 02:19   21.06.21