יום רביעי, 27 באוקטובר 2021, כ"א חשון ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

מנכ"ל הביטוח הלאומי: "עדכון קצבת הזקנה הוא ביזיון"

מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר אומר שמצב עדכון קצבת הזקנה הוא "ביזיון". זאת בשל העובדה שהיא צמודה למדד ומעודכנת בשקלים בודדים מדי שנה בלבד. שפיגלר אמר את הדברים אתמול (א') בוועדת הכספים של הכנסת בפתיחת הדיון על העלאת קצבת השלמת ההכנסה לקשישים.   הכתבה פורסמה אתמול באתר "כלכליסט".

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

 בתמונה :מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר. (צילום: יואב דודקביץ) 

מאיר שפיגלר התייחס בוועדת הכספים לקצבת הזקנה האוניברסלית שמתעדכנת בשקלים בודדים מדי שנה. הוועדה דנה בהעלאת קצבת השלמת ההכנסה לקשישים עניים כך שתעבור את קו העוני

מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר אומר שמצב עדכון קצבת הזקנה הוא "ביזיון". זאת בשל העובדה שהיא צמודה למדד ומעודכנת בשקלים בודדים מדי שנה בלבד. שפיגלר אמר את הדברים אתמול (א') בוועדת הכספים של הכנסת בפתיחת הדיון על העלאת קצבת השלמת ההכנסה לקשישים.  

מדובר בפרק בחוק ההסדרים המעלה את קצבאות השלמת ההכנסה לקשישים בכ-450 שקל  לגובה 70% משכר המינימום כלומר 3,710 שקל. זוג יקבל 5,846 שקל. זהו מהלך שמציב את הקשישים העניים והנכים על אותה רמת הכנסה ומעלה את הקשישים לפחות זמנית מעל לקו העוני. 

חלוקת סלי מזון לנזקקים במפעל החסד "יד-ביד" בלוד

המהלך משקף מדיניות של הממשלה לשחוק את קצבת הזקנה הכללית ולהעלות בהתמדה רק את הקצבאות לזקנים מעוטי הכנסה. עלות המהלך 1.5 מיליארד שקל לשנה והוא מיטיב מאוד עם אוכלוסיית העולים הקשישים שלהם אין פנסיות והם הבסיס הפוליטי של שר האוצר אביגדור ליברמן.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: