יום רביעי, 27 באוקטובר 2021, כ"א חשון ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

צמצום צי המטוסים ופיטורי 1,500 עובדים נוספים בחברת "אל-על"

הרוחות סוערות באל על: ההנהלה מבקשת למכור כ-16 מטוסים ולפטר כ-1,500 עובדים. ואכן, נדמה שאל על בדרך לשינוי דרסטי - צי מטוסים קטן וכוח-אדם מצומצם: הנהלת החברה מבקשת להקטין את צי המטוסים משמעותית ולהשאיר בו 29 מטוסים בלבד. כיום מונה הצי של אל על 45 מטוסים והמשמעות היא שאל על תיפרד מ-16 מטוסים. בשעה שבכוונת אל על לשים את הדגש על השוק בצפון אמריקה, היא צפויה לוותר על יעדים באירופה, ולאור זאת יש להניח כי אל על תיפרד בעיקר ממטוסים צרי-גוף (737) והיא תשאיר טיסות ליעדי ליבה ספורים באירופה.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

צילום תמונה: facebook

כיום מונה הצי של חברת "אל על" 45 מטוסים, אולם הנהלת החברה מבקשת להקטין את צי המטוסים משמעותית ולהשאיר בו 29 מטוסים בלבד.  כ-1,500 עובדים הם שישלמו את מחיר ההתייעלות - בנוסף ל-2,000 עובדים שכבר נפרדו מהחברה. חברת "אל- על" מעסיקה כיום כ-4,000 עובדים (מתוכם כ-1,400 מצויים בחל"ת אשר הוארך עד ה-31 באוקטובר).

הנהלת אל על מקיימת דיונים קדחתניים עם ועד העובדים וההסתדרות. השבוע נערכה ישיבה סוערת במיוחד לאור הכוונה לצאת למהלך של פיטורים המוניים כאמור. מבחינת העובדים מהלך כזה לא יעבור בשקט ושיבושים צפויים אם החברה תצא בצעד חד-צדדי.

אבי אדרי, יו"ר ארגון עובדי התחבורה בהסתדרות: "עוד לא יבשה הדיו על ההסכם שבו נפרדנו מכ-2,000 עובדי אל על. אנחנו סיימנו עם פיטורי עובדים קבועים באל על ומבקשים מממשלת ישראל לרדת מהגדר ולהזרים חל"ת גמיש לענף התעופה. אנחנו מאמינים שענף התעופה יתייצב בתקופה הקרובה ומרבית עובדי אל על יהיו יותר מנחוצים בחברה".

ברקע נמצאת כוונת ההנהלה להיענות להצעת משרד האוצר למתווה סיוע שעל פיו אל על תקבל הלוואת בלון לתקופה של שלוש שנים בסכום של עד 50 מיליון דולר. בתום שלוש שנים, אל על תוכל לפדות את ההלוואה או שהמדינה תגדיל את שיעור האחזקה שלה בחברה מ-15% כיום, וזאת עד לשיעור מרבי של 24% בכדי להימנע ממצב של הלאמה. ככל שהמדינה תחזיק במניות הן יהיו מורדמות.

במסגרת ההנפקה התחייב רוזנברג לרכוש מניות בהיקף של 43 מיליון דולר והאוצר מצפה שהסכום הזה יוזרם עוד לפני מהלך הסיוע כאמור, גם אם לא תבוצע הנפקה. ההנפקה שתוכננה להתקיים בסוף יולי נדחתה למועד לא ידוע לאור התזמון האומלל, ועל פי המלצת החתמים. רוזנברג עד כה השקיע כ-160 מיליון דולר, והיד עוד נטויה כאמור בכ-93 מיליון דולר לפחות. נציין כי השווי של אל על כיום עומד על כ-820 מיליון שקל.

לפני שחברת "אל- על" תקבל ולו דולר אחד מהמדינה משרד האוצר מצפה להתייעלות נוספת, כשהוא פועל על פי הנחיה לפיה עליו לפעול במטרה שהחברות הישראליות ישרדו את המשבר. האוצר רוצה לראות את אל על לא רק שורדת אלא גם קמה על הרגליים.

ההתייעלות הזו תבוא מבחינת האוצר ומבחינת ההנהלה דרך מכירת מטוסים ובהתאם לכך, עם צמצום גודלה של אל על - ויתור על כ-1,500 עובדים נוספים. במשרד האוצר לא אומרים מפורשות. במצב כזה תישאר אל על עם כ-2,500 עובדים ו-29 מטוסים שיפעילו בעיקר טיסות ליעדים בצפון אמריקה. האוצר גם שם את מועדון הנוסע המתמיד של "אל- על" שממנו מצופה שהחברה תמכור נתח משמעותי. המועדון מוערך בשווי של כחצי מיליארד שקל והוא מונה 2.4 מיליון חברים, מתוכם 310 אלף מחזיקים בכרטיס אשראי.

שרון בן יצחק, יו"ר ועד עובדי אל על: "בכוונת הוועד להתנגד ולהפעיל את כל האמצעים שעומדים לרשותנו". עוד אמר, "אנחנו עמדנו בהסכם ומצפים שההנהלה תעמוד בהסכם מולנו. נפרדנו מ-2,000 עובדים, העובדים ויתרו על תנאי רווחה לתקופה של חמש שנים. ועכשיו אנחנו מצפים שיקחו אחריות על חברת אל על שהבעלים החליט לרכוש ולהשקיע בה, ההשקעה לא יכולה לפסוח על העובדים או על עבור אזרחי המדינה כחברה הלאומית".

חשש נוסף שקיים בקרב העובדים הוא לסגירת המותג "סאן דור", חברת הבת "של- אל" על שהוקמה ב-1977 ואשר שימשה לטיסות צ׳רטר לחבילות נופש שכמטוסיה פעלו בשבת. סאן דור טסה ליעדי נופשונים באמצעות כ-4 מטוסים, אולם ייתכן שהמותג דווקא יישמר אחרי שמנכ"ל אל על אביגל שורק ציין כי החברה מתכוונת להעמיק את פעילותה בתחום של חבילות נופש, פעילות כזו מותאמת למותג "סאן דור". לאור זאת, מה שמתבקש הוא לצמצם את עלויות המטה שמפעיל את "סאן דור" בנפרד.

הצדדים ישובו לשולחן הדיונים בימים הקרובים בתקווה למצוא את הפשרה שתטיב עם שניהם.

צילום: facebook

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: