יום ראשון, 05 בדצמבר 2021, א' טבת ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

בית מלון שיכלול 400 חדרים ייבנה בנתב"ג

קבוצת מלונות בראון, בשיתוף קבוצת סימבה-לוי, יקימו את המלון הראשון בנתב"ג. המלון יהיה ממוקם בצד המערבי של טרמינל 3, ישתרע על שטח של 7.5 דונם, ויכלול 400 חדרים. היקף ההשקעה בפרויקט מוערך ביותר מ-100 מיליון שקל. הבנייה צפויה להתחיל במהלך 2022, ולהימשך כשנתיים. כעבור 25 שנה יעבור המלון לידי רשות שדות התעופה.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

קבוצות בראון וסימבה-לוי יהיו שותפות בתכנון והקמת המלון. הוא יופעל על ידי מלונות בראון, המחזיקה כיום 21 מלונות בישראל ומלונות נוספים באירופה (הצפי הוא להגיע ב-2023 לכ-60 מלונות), וכן מפעילה את מתחם הספא בטרקלין המלך דוד. הקבוצה נמצאת בבעלות ליאון אביגד, ניצן פרי וניר ויצמן.

חוזה השכירות הוא ל-25 שנים, שבסיומן יעבור המלון לידי רש"ת, זאת במסגרת הסכם הקומבינציה שהבטיח למלון בלעדיות בשדה לעשור הראשון, וכן הטבות נוספות כמו הטבות מס ומענקים בהתאם להחלטת ממשלה.

רשות שדות התעופה יצאה למכרז על המלון כבר לפני כשש שנים, אולם במשך זמן רב לא נמצאה אף רשת מלונאית שהייתה מעוניינת בפרויקט. לאחר ששונו תנאי המכרז, בדצמבר 2019 הוחלט כי קבוצת מלונות בראון תקים את המלון בשיתוף קבוצת אמן שבראשה עומד בן פסטרנק. על פי הצהרות, הוא היה אמור לכלול 200 חדרים, ואילו כעת כאמור הוכפל מספרם ל-400.

אלא שהשותפות עם קבוצת אמן לא צלחה, והפרויקט התעכב. בסופו של דבר נמצאה שותפה חדשה, קבוצת היזמות סימבה-לוי, המורכבת ממיזוג של שתי חברות. הראשונה היא קבוצת סימבה, המבצעת בעשור האחרון השקעות משמעותיות בתשתיות אנרגיה, מים, חקלאות וסייבר בעיקר באפריקה, מזרח אירופה, אמריקה הלטינית והודו; והשנייה היא קבוצת יהודה לוי, המשקיעה 70 שנה בנדל"ן מניב ברחבי הארץ, לרבות בתחום התיירות.

צילום תמונות- port2port

"חלמנו את הפרויקט במשך 15 שנים, ומצאנו את האנשים הכי מצוינים לעבוד איתם", אמר סמנכ"ל רשות שדות התעופה, יורם שפירא, באירוע שנערך לרגל חתימת החוזה. "פוטנציאל העסקים בנתב"ג הוא הגדול ביותר במדינת ישראל, ומלון כזה יעמיד אותנו בשורה אחת עם הנמלים המובילים בעולם".

לדברי המייסד והבעלים המשותף של בראון, ליאון אביגד, ויפעת אקסל, שותפה ומנכ"לית סימבה-לוי, בכוונתם להקים "מלון אייקוני, שיבלוט בנוף של נתב"ג וימשוך אליו לא רק אנשי עסקים וצוותי אוויר, אלא נופשים של ממש, שיבואו ליהנות מהעיצוב, הבריכה על הגג, אולם הכנסים, מתחם הספא והנוף הפנורמי עוצר הנשימה של ההמראות והנחיתות

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: