יום שני, 17 בינואר 2022, ט"ו שבט ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

אורה הרצוג הובאה אתמול למנוחות בחלקת גדולי האומה בירושלים

הרב יעקב גלויברמן ניחם היום (חמישי) את ידידו הנשיא יצחק הרצוג ואת אחיו מייק הרצוג המשמש כשגריר ישראל בארה"ב. הרב מסר לכתבנו כי הנשיא יצחק הרצוג הינו תומך נלהב של מפעל החסד "יד-ביד" בשני העשורים האחרונים. כזכור , הנשיא הזמין אליו לבית הנשיא בראשית ימיו כנשיא, את הרב גלויברמן יחד עם נבחרת של עובדים ומתנדבים מהמפעל אשר עושה טוב לאלפי משפחות מכל המגזרים בלוד ובפריפריה החברתית בישראל.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

הנשיא יצחק הרצוג ואחיו מייק הרצוג נפרדים מאמם היקרה אורה הרצוג ז"ל. (צילום- לע"ם)

להלן חלק מדברי ההספד שנשא הנשיא יצחק הרצוג בלוויה של אמו זכרה לברכה:

"מכובדיי וחבריי, אני ניצב פה קודם כל כבן המתאבל על מותה של אמו", אמר הנשיא הרצוג בדברי ההספד על אמו. "הסיטואציה הזו, שבה הכאב הפרטי מתערבב בהיבט הציבורי, אינה פשוטה, אף שהיא בעצם מנת חלקנו מזה כמה דורות. אני בטוח שאני מייצג פה את אחיי ואחותי - יואל, מיכאל ורונית, ובני המשפחה כולם, כשאני אומר שאמא שלנו, אורה, ידעה לעמוד במורכבות הזו כל חייה ולהתמודד איתה בשום שכל - וממנה אנו שואבים את כוחנו ומקור השראתנו."

הרב יעקב גלויברמן מנחם את הנשיא יצחק הרצוג ואת אחיו מייק הרצוג

"אמא אהובה ויקרה, כעת אנו מלווים אותך למנוחת עולמים, כאן בחלקת גדולי האומה בהר הרצל בירושלים, צמודה לאהוב חייך, אבינו חיים הרצוג זכרו לברכה - ויויאן שלך. ולא משנה באיזה גיל נפרדים, תמיד זה קשה וכואב. אמא, היו לך שלוש אהבות עצומות בחייך: קודם כל - אהבה לאבא ולמשפחה. את היית מקור הכוח והשותפה שלו למסע חייו הבלתי רגיל. כמה דקות לאחר שנכנסנו לבית הנשיא עם תחילת כהונתי כנשיא המדינה, פנתה אליי מיכל ואמרה לי 'תמיד הערצתי את אמא שלך, עכשיו אני מעריצה אפילו יותר'".

"את היית לכולנו אמא אוהבת מאד, מקור כוח ומקור עוצמה, מנוע עם אנרגיות אדירות – לא תמיד פשוטות וקלות, אך תמיד מלאות אהבה, עוצמה, השראה ועקרונות. לי הענקת את הכינוי בוז'י, כביטוי של אהבת אם אמיתית. ובשנים מאוחרות יותר, רווית נחת מנכדייך והענקת גם להם אהבת סבתא שאינה תלויה בדבר. אהבתך השנייה הייתה נתונה למדינת ישראל - זו שלמען תקומתה עלית ממצרים - שם נולדת, למענה נפצעת קשה בתש"ח, ולמען הצלחתה ושגשוגה פעלת כל חייך בתחומים רבים ומגוונים."

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: