יום ראשון, 02 באוקטובר 2022, ז' תשרי ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

סדנאות שרות ל- 1600 דורשי עבודה מלוד ורמלה, לחיזוק מיומנויות עבודה

שירות התעסוקה: בחציון הראשון של שנת 2022, כ- 1,600 דורשי עבודה מרמלה ולוד השתתפו בסדנאות שירות התעסוקה לחיזוק מיומנויות עבודה ודרכי חזרה למעגל העבודה.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

צילום תמונה: מאקו

שירות התעסוקה: בחציון הראשון של שנת 2022, כ- 1,600 דורשי עבודה מרמלה ולוד השתתפו בסדנאות שירות התעסוקה לחיזוק מיומנויות עבודה ודרכי חזרה למעגל העבודה.

במטרה לסייע לדורשי העבודה לשוב למעגל העבודה באופן מיטבי, מעמיד שירות התעסוקה שורה של סדנאות (חיפוש עבודה, כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה ומרכזי הערכה, בניית וניהול נטוורקינג ועוד). עפר בן שטרית, מנהל מחוז ירושלים: "השוק השתנה ומי שלא יידע להתאים עצמו לתנאים המשתנה יישאר מאחור, הסדנאות מעניקות את הכלים הדרושים להתאמה הזו. אני קורא לכל דורשות ודורשי העבודה ברמלה, לוד וסביבותיהן להצטרף לסדנאות הללו, הן יכולות להיות בבחינת גיים צ'יינג'ר."

בשנים האחרונות עובר שוק העבודה תהליכי שינוי משמעותיים מאוד, אשר הואצו מאז פרץ משבר הקורונה. "בשוק החדש", מסבירים בשירות התעסוקה, "דרכי החזרה למעגל עבודה שונות ומורכבות מבעבר, ומי שלא יסגל לעצמו את סט המיומנויות והכישורים הנדרשים לשם כך יתקשה מאדו לשוב למעגל העבודה". בשירות מדגישים כי "מדובר בשוק דינמי, דיגיטלי המחייב שורת מיומנויות ייחודית שלא נדרשה בעבר – זה נכון לאופן בו כותבים את קורות החיים, לאופן בו ניגשים לראיונות עבודה ומרכזי הערכה ואפילו לאופן בו מחפשים עבודה – זה בפירוש לא השוק שנהג כאן קודם למשבר הקורונה". 

שרות התעסוקה ברמלה

בהקשר זה נציין כי מחקר של שירות התעסוקה שנערך חודשים לפני פרוץ משבר הקורונה מצא ש-78% מדורשי העבודה מדווחים שהם חשים שאף אחד לא חוזר אליהם אחרי ששלחו קו"ח. "דיווחים אלו", אומרים בשירות התעסוקה, "אינם מנותקים מהמציאות והם עולים בקנה אחד עם המון מחקרים שהראו כי רק אחוז שולי של המועמדים שהגישו קורות חיים למשרה נתונה אכן יזכו לזימון לראיון עבודה. מדוע זה קורה?", מסבירים בשירות, "משום שדורשי עבודה לא יודעים כיצד לכתוב נכון את מסמך קורות החיים שלהם בשוק החדש, המסתייע באלגוריתם למיון קורות חיים, והם נדרשים ליד מכוונת".

כך או כך, כדי להתמודד עם אתגרי שוק העבודה המשתנה מעמיד שירות התעסוקה שורה של סדנאות שמטרתן לסייע לדורשי העבודה לשוב למעגל העבודה באופן מיטבי, "לא רק למצוא עבודה", מדגיש עפר בן שטרית, מנהל מחוז ירושלים בשירות התעסוקה, "אלא להסתגל לתנאי השוק המשתנה, להתמיד בו ולהתקדם בו". במסגרת מאמץ זה של שירות התעסוקה הוא מקיים עוד קודם למשבר וביתר שאת במהלכו ולאחריו סדנאות לחיפוש עבודה, לכתיבת קורות חיים, להתמודדות עם ראיונות עבודה ומרכזי ההערכה וכמו כן, לבניית וניהול נטוורקינג מקצועי. סדנאות אלו פופולאריות מאוד בקרב דורשי העבודה, ורבבות רבות נהנו מהן בשנתיים האחרונות.

מקסים טריקי-מנהל שרות התעסוקה בלוד.

בלשכות רמלה ולוד לבדן, השתתפו בסדנאות הללו כ- 1,600 דורשי עבודה בחציון הראשון של שנת 2022 (ינואר עד יוני), כ- 530 מהם השתתפו במפגשי ייעוץ קריירה, כ- 430 בסדנאות לשיפור מיומנויות חזרה לעבודה וכ- 320 עברו אימונים תעסוקתיים.  מדובר בהיקף מרשים, בוודאי בהתחשב בכך שעם הפסקת הזכאות לדמי אבטלה (אוקטובר 2021) ירד מספר דורשי העבודה באופן משמעותי. "האפקטיביות של הסדנאות", אומר בן שטרית, "היא דרמטית, אנחנו עדים לנתונים ומקבלים פידבק חם מאוד מהשטח. השוק השתנה ומי שלא יידע להתאים עצמו לתנאים המשתנה יישאר מאחור, הסדנאות מעניקות את הכלים הדרושים להתאמה הזו. אני קורא לכל דורשות ודורשי העבודה ברמלה, לוד וסביבותיהן ליצור אתנו קשר בהקדם ולעבור את הסדנאות הללו, כי הן יכולות להיות בבחינת גיים צ'נג'ר."

התמונות צולמו מפייסבוק.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: