יום שלישי, 07 בפברואר 2023, ט"ז שבט ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

ח"כ אליהו רביבו נשבע אמונים בכנסת ה-25

משפחת רביבו התרגשה מיציע הכנסת כאשר בנה הבכור, חה"כ אליהו רביבו אמר את שתי המילים הראשונות שלו "מתחייב אני!" במליאת הכנסת הראשונה, של הכנסת ה - 25 ראש העיר יאיר רביבו בירך את אחיו הבכור בפייסבוק. הפוסט מופיע בהמשך:

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

הנשיא יצחק הרצוג בהשבעת הכנסת ה-25: "אזרחי ישראל מותשים - יש להיגמל מההתמכרות לעימותים!"

בפעם החמישית תוך פחות מ-4 שנים תושבע במליאה כנסת חדשה, שבה יהיו רק 29 נשים ו-3 להט"בים מוצהרים. הנשיא לח"כים: "יש לכם אחריות לשילוב זרועות, בהמשך מסענו המשותף". יו"ר הכנסת מיקי לוי: "השבעת כנסת חדשה מהווה שעות רצון לתיקון ולהתנהלות אחרת."

 טקס השבעת הכנסת ה-25 (צילום: ערוץ הכנסת)

בפעם החמישית בתקופה של פחות מארבע שנים - הכנסת ה-25 הושבעה אתמול (שלישי) בישיבה חגיגית במשכן. 120 נבחרי הציבור הצהירו אמונים בטקס חגיגי במליאה.

הנשיא יצחק (בוז'י) הרצוג בדרכו למליאת הכנסת

הנשיא יצחק הרצוג פתח את דבריו בהתייחסות לפיגוע באריאל בו נהרגו שלושה בני אדם. "פיגוע שפוצע את הלב ומטלטל את הנפש", אמר. הוא רמז להצבעה באו"ם, בה נקבע שבית הדין בהאג יחווה את דעתו המשפטי על "הכיבוש המתמשך" בישראל. "לכל אויבי ישראל וחורשי רעתנו (...), למי שרוצה לראותנו מפולגים וחלשים, אני מעביר מכאן מסר חד-משמעי: לא תצליחו לערער את עוצמתנו ואת לכידותנו לא באמצעות איומים, לא באמצעות אלימות, לא באמצעות טרור, ולא באמצעות מהלכים נואלים בזירה הבינלאומית".

משפחת רביבו ביציע הכנסת 

הרצוג הדגיש, על רקע האיומים על בית המשפט העליון, כי "המערכות המדיניות והמשפטיות של מדינת ישראל, לרבות בית המשפט העליון שלנו, ימשיכו להיות חומת מגן מדינית ומשפטית עבורנו בחזית הבינלאומית".

הנשיא ציין את מרצ והציונות הדתית, "שתי מפלגות שיחסרו לי באופן אישי, ובוודאי גם לחלקכם, בכנסת הנוכחית, שתי מפלגות בעלות שורשים היסטוריים ועמוקים של כמאה שנות תרומה לבניין עמנו, ארצנו ומדינתנו".

בנוגע להשבעת חברי הכנסת, הנשיא הרצוג אמר, "אזרחי ישראל ניצבים היום, כשהם גאים במדינתם, שתחגוג השנה 75 להיווסדה, ומאמינים בצדקת דרכה; אבל בה בעת, אם להודות על האמת - הם מותשים מהמאבק הפנימי, ומההשלכות שלו". הוא קרא לנבחרי הציבור "לנסות ולהיגמל מההתמכרות לעימותים הבלתי פוסקים, ומהשתעבדות מופרזת ל'מה יכתבו ומה יגידו', ל'מה יזכה ליותר תגובות, לייקים ושיתופים' ול'איך נביא לסערה ברשתות'". הוא הדגיש, "יש אוכלוסיות, ובעיקר אוכלוסיות מיעוט, החרדות שצרכיהן לא יהיו חלק מסדר היום. עליכם - על נבחרות ונבחרי הציבור - לתת דעתכם על כך, ולהציב גם אותן לנגד עיניכם".

צמרת משטרת ישראל ביציע הכנסת

על רקע סעיף פסקת ההתגברות שחלק מחברי הקואליציה מעוניינים לחוקק, הרצוג הדגיש, "כוחה של הרשות המחוקקת, הוא חלק ממערכת הכרחית ורחבה של איזונים ובלמים. לא רק שאפשר לשנות, יש דברים שראוי ורצוי לשנות. מותר ולפעמים גם נחוץ לדון מחדש בחלוקת הכוח והסמכויות בין הרשויות השונות, המאזנות האחת את השנייה. אך שומה עלינו לעשות זאת בהקשבה, בדיון פתוח, בשיח מכבד, ובהוגנות".

תרועת החצוצרות לכבוד נשיא המדינה

אחרי הנשיא עלה יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי מ"יש עתיד", והצהיר את אמונו בכנסת. הוא אמר, "הכנסת הקודמת היוותה נקודת שפל בתולדות המדינה, בשיח הפוגעני והמשתלח, בערעור על הלגיטימציה של ממשלה שקיבלה את אמון הכנסת ובשבירת כל כללי המשחק הנהוגים שידע הבית הזה", טען. עם זאת הביע תקווה, "השבעתה של כנסת חדשה מהווה שעת רצון לתיקון, להתחדשות ולהתנהלות אחרת".

הוא המשיך ופנה לחברי הכנסת ה-25, להם אמר, "הדברים שאנו מסכימים עליהם גדולים לאין שיעור מהמחלוקות בינינו. חברי הכנסת שיושבים באולם הזה הגיעו לבית הזה מתוך שליחות ומתוך רצון אמיתי לעבוד קשה כדי לקדם את החברה הישראלית". לוי קרא "לקדם את המשותף בינינו ולא להדגיש את המפריד, לכבוש שיאים חדשים של שיתוף פעולה בינינו ולא נדרדר לשנאה ולאיבה". הוא הדגיש, "בואו ננהל את המחלוקות בינינו בכבוד הדדי ובענייניות. אחוז ההצבעה הגבוה בבחירות האחרונות רק מוכיח כי הציבור מאמין בבית הזה ונושא אליו את עיניו בתקווה".

תמונת מחזור של הנשיא עם ראשי הסיעות, נשיאת ביה"מ העליון ויו"ר הכנסת.

רוב התמונות צולמו ממסך ערוץ 12 בעת  טקס ההשבעה אתמול בכנסת

משם יו"ר הכנסת בירך את ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו והזהיר, "אחד האתגרים הגדולים שעומדים בפניך הוא הקרע ההולך וגדל בעם. השנים האחרונות קרעו אותנו מבפנים, וזוהי הסכנה הקיומית הגדולה ביותר שמדינת ישראל ניצבת בפניה".

ראש הממשלה יאיר לפיד התייחס בנאומו להחלטת ה-FBI לחקור את מותה של העיתונאית שירין אבו עאקלה בג'נין. "צה"ל הוא צבא מוסרי וערכי. חיילי צה"ל ומפקדיו מגנים על מדינת ישראל, מתחקרים ביסודיות כל אירוע חריג, ומחוייבים לערכי הדמוקרטיה ולחוקיה", אמר וקבע, "חיילי צה"ל לא ייחקרו בידי ה-FBI ולא בידי אף גוף זר או מדינה זרה, ידידותית ככל שתהיה. לא נפקיר את חיילי צה"ל לחקירות זרות ומחאתנו החריפה הועברה לאמריקנים בדרגים המתאימים".

הנער מוישי הולצברג, בנם של שליחי חב"ד במומבאי הרב גבריאל ורבקה הי"ד, קרא מזמור קכ"ב  מספר תהילים, בטכס ההשבעה בכנסת

ביחס לכנסת אמר ראש הממשלה היוצא, "הכנסת תהיה מקום של ויכוח על דיעות ומחשבות, לא מקום שכל מהותו היא חילופי עלבונות. אנחנו צריכים שהיא תהיה המקום שאזרחי ישראל נושאים אליו עיניים, לא המקום שאזרחי ישראל מתביישים בו ומתביישים בנציגיו. זו משימתנו. זו תהיה מטרתנו".

למרות שיסיים את תפקידו בקרוב, מי שניהל את הטקס החגיגי במליאה הוא יו"ר הכנסת מיקי לוי. בינתיים, בליכוד נמנעו מהחלפתו של לוי וימתינו לפחות עד שבוע הבא, אז יוחלט על זהותו של הח"כ מהליכוד שיכהן בתפקיד.

בפתח הישיבה קרא מוישי הולצברג, נער ששרד כתינוק את הפיגוע בבית חב"ד בהודו שבו נרצחו הוריו גבריאל ורבקה הולצברג ב-2008, את מזמור קכב בתהילים. במלוא 14 שנים לפיגוע, הוא הקריא את המזמור מתוך ספר התהילים שאיתו התפללו הוריו ושרד את התופת.

במקביל, הוקרנו קטעים מתוך ההכרזה על הקמת מדינת ישראל. מזכיר הכנסת עו"ד דן מרזוק קרא בשמם של 120 חברי הכנסת, שבתורם יקומו ויענו: "מתחייב אני" או "מתחייבת אני". לסיום, תשיר מקהלת הילדים את "התקווה". מיד לאחר מכן יתקיים בטרקלין שאגאל הצילום המסורתי של ראשי הרשימות הנבחרות, יחד עם ארבעת סמלי השלטון - יו"ר הכנסת, נשיא המדינה, ראש הממשלה ונשיאת בית המשפט העליון.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: