יום שלישי, 25 ביוני 2024, י"ט סיון ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט

החדשות המקומיות באזור

יום האשה - למה רק יום אחד בשנה?

בעולם מציינים היום את יום האישה הבינלאומי, ורבים מתפנים בכדי להוקיר את נשותיהם ולקנות להן מתנות ופרחים. הכתבה פורסמה היום(רביעי) בעיתון "מעריב" ע"י הרב יעקב גלויברמן.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

ובכן, בדת היהודית, האישה היא המלכה של הבית עוד מימי קדם. די אם נתבונן באמות האומה שרה, רבקה, רחל ולאה, ונראה כיצד אבות האומה בנו יחד איתן במשותף את בית ישראל והעם היהודי לדורותיו. 

לא בכדי היחס לאישה בדתנו הוא מיוחד, עד כדי כך שהיא נקראת-עקרת הבית-עיקר הבית ולא הגבר. מיותר לציין את הפיוט המפורסם אותו אנו שרים בפני נשותינו בכל ערב שבת, פיוט הלקוח מספר משלי אותו כתב שלמה המלך. 

״אשת חיל מי ימצא ורחוק מפנינים מכרה״. זהו פיוט שכולו שיר הלל לאישה ולתעצומות נפשה, כמו גם לגבורתה ולתכונותיה המחזיקות את הבית היהודי בכל מקום בעולם.

חז״ל אומרים שגם בנבואה הנשים היו חזקות יותר מהגברים הנביאים שהיו טפלים אליהם. אפילו את הכניסה לעול המצוות (בת המצווה) בנות מציינות וחוגגות שנה לפני הבנים. 

זו לא רק הבשלות הנפשית והפיזית, כי אם בעיקר החיבור והשילוב בין הבינה לתכונות הנשיות. 

וכל זה לפני שנגענו באימהות, גידול הבנים, צער ההיריון והלידה ועוד. 

לכן, כל עניין הכבוד לאישה מעוגן בדת ישראל מדורי דורות, והוא לא רק יום אחד בשנה כמובן, כי אם חובה קדושה התקפה לכל יום מימות השנה.

כדאי היה שנאמץ לעצמנו גישה שמכבדת את האישה שלצידנו בכל יום מימות השנה. לא לחכות לאיזה יום מיוחד בלוח השנה, כי אם לדעת לתת מחמאות ותשבחות בכל יום שאנו זוכים לחיות לצד מי שדואגת להרמוניה ולשלווה בבית. לחינוך הילדים ולדור העתיד שלנו. 

בטוחני שתשואה בהשקעה כזאת מניבה פירות בצורה הטובה ביותר.

תוספת של עורך היישומון ליום המיוחד:

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: