יום ראשון, 01 באוקטובר 2023, ט"ז תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

רה"מ על סרטון בנות האולפנה: "דוחה על הסף את גילויי הגזענות, זה לא מייצג את הציבור הדתי לאומי"

סרטון תחת השם "אם האולפנה הייתה מזרחית" של בנות אולפנת חורב, עורר סערה אתמול (חמישי). בהודעה שיצאה מטעם האולפנא נמסר כי "מדובר בסרטון שטוב שלא היה בא לעולם, ובשגגה שנפלה תחת ידינו. האולפנא מתנצלת ומצטערת על תוכנו על אף שנעשה על ידי תלמידות כסאטירה ופרודיה במסגרת אירועי פורים". העיתונאית והמגישה קרן מרציאנו, התייחסה לסרטון של בנות אולפנת חורב, ואמרה כי מדובר בסרטון גזעני: "וזה הציבור שמבטיח לנו שימנה שופטים מזרחיים."

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: צילום מסך מתוך הסרטון. 

סרטון הומוריסטי מפורים האחרון שיצרו תלמידות אולפנת חורב בירושלים       תחת הכותרת "אם האולפנה הייתה מזרחית", עורר גל תגובות נזעמות על גזענות ברשתות החברותיות. במהלך הסרטון התלמידות משנות את שם משפחתן לשמות מזרחיים ואף צובעות את פניהן בצבע חום, דבר המעורר קונוטציה ל"בלאק פייס", האסור בתרבות הפוליטיקלי קורקט בארה"ב. • הנהלת האולפנה: "טוב שלא היה בא לעולם, ובשגגה שנפלה תחת ידינו"

שר החינוך יואב קיש אמר לאחר פרסום הסרטון ברשתות כי נחרד לצפות "בסרטון המזעזע שמציג גילויי גזענות נוראים שאסור לנו בשום אופן לקבלם, בחברה כולה ובמוסדות החינוך בישראל בפרט. הנחתי את מנהל מחוז ירושלים ומנהלת החמ״ד לזמן לברור מיידי את כל הנוגעים בדבר ולדווח לי בטווח הזמן המיידי".

צילום מסך מתוך הסרטון. 

"האולפנה מתנצלת ומצטערת על תוכנו על אף שנעשה על ידי תלמידות כסאטירה ופרודיה במסגרת אירועי פורים", נמסר בנוסף מטעמן, "כל מי שנחשף לפעילות האולפנה לאורך השנים יודע כי אינו משקף כלל את הנעשה באולפנה".

באולפנה אומרים כי בית הספר מביא לידי ביטוי "באופן הרמוני ואמיתי את החיבור בין העדות והגוונים השונים בחברה הישראלית", ועדכנו כי צוות האולפנה יתכנס בשבוע הבא לדיון בו יופקו לקחים על מנת שדבר דומה לא יישנה זאת, יחד עם עבודה חינוכית שתיעשה מול צוותי החינוך ותלמידות האולפנה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: