יום ראשון, 01 באוקטובר 2023, ט"ז תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

סוף סוף, משרד הבריאות יתחיל לקיים את "חוק שיקום נכי נפש בקהילה"!!!

מתמודד עם בעיות נפשיות, תושב העיר לוד וחבר במרכז החברתי של עמותת "אנוש" בלוד מסר לכתבנו את הדברים הבאים: "שר הבריאות צריך לארגן הפיכה במערכת הבריאות במס' נושאים, וכדאי להתחיל במתן סיוע כספי מכובד למתמודדים עם בעיות נפשיות, כדי לממן את שכר הדירה החודשי!" ד"ר הלה הדס, מנכ"לית עמותת "אנוש" בישראל, יחד עם פורום בריאות הנפש (המאגד 43 ארגונים שמפעילים הוסטלים, מסגרות דיור מוגן וקהילות תומכות), פועלים ללא הפסק למען הגדלת ההשקעה של משרד הבריאות לשיפור איכות חייהם של המתמודדים עם בעיות נפשיות בישראל.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: המרכז החברתי "אנוש" בלוד

אחרי סאגה משפטית בת שנתיים, משרד הבריאות יעדכן את תעריף הסיוע ל - 35 אלף מתמודדים עם בעיות נפשיות, המקבלים קצבת נכות וזכאים לעזרה במימון שכר הדירה.
חלפו כמעט שנתיים מאז התחייב משרד הבריאות לעשות כך בבג"ץ, במסגרת עתירה של עמותת  "אנוש" ופורום בריאות הנפש (המאגד 43 ארגונים שמפעילים הוסטלים, מסגרות דיור מוגן וקהילות תומכות).
למעשה, עברו יותר מ־20 שנה מאז נחקק, "חוק שיקום נכי נפש בקהילה", שבו נקבע כי משרד הבריאות ישתתף במימון שכר הדירה לזכאים כחלק מסל שיקום בתחומי תעסוקה, דיור, השלמת השכלה, חברה ופנאי.
למרות זאת, עד היום השתתפות משרד הבריאות עמדה על אפס שקלים, בעוד משרד השיכון מסייע בשכר דירה בסכום שנע בין 540 ל־770 ש"ח בחודש למקבלי קצבת נכות כללית מהמדינה. סכום זה לא התעדכן כבר 14 שנה.
בתום סאגה משפטית ממושכת ואחרי עיכוב ארוך בביצוע, כעת נודע כי במשרד הבריאות מתכוונים סוף־סוף להשתתף בסיוע הכלכלי, כך שהסכום הכולל שיקבלו הנזקקים לסיוע יגדל לסכום שנע בין-640 ל-900 ש"ח בחודש.


"אנחנו מודים למשרד הבריאות על התיקון בסיוע שלו זקוקים מתמודדי הנפש כמו אוויר לנשימה", הגיבה מנכ"לית עמותת אנוש, ד"ר הלה הדס. "במציאות שבה ההשקעה הציבורית במערכת בריאות הנפש נמוכה בהרבה מהנהוג במדינות ה- OECD זהו צעד בכיוון הנכון לתיקון הכללי שנדרש במערכת".

מפרסם הכתבה, יזם והקים עם מתנדבים תושבי העיר לוד, את מועדון "אנוש"בלוד לפני כ-35 שנה בסיוע עיריית לוד והמוסד לביטוח לאומי.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: