יום חמישי, 13 ביוני 2024, ז' סיון ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט

החדשות המקומיות באזור

אחרי 13 שנה, אושרה העלאת הסיוע בשכר הדירה למתמודדים עם בעיות נפשיות

אחרי 13 שנה בהן סכום הסיוע בשכר דירה למתמודדים עם בעיות נפשיות לא השתנה, וזאת למרות העלייה הדרמטית במחירי השכירות, בחודש יוני הקרוב מתמודדים המקבלים סיוע בשכר דירה יזכו להעלאה בסכום הסיוע החודשי: מתמודדים עם בעיות נפשיות הזכאים לשירותי דיור בסל שיקום וגרים בהוסטל יקבלו תוספת של 100 ש"ח לחודש, כך שסכום הסיוע החודשי יעמוד על 870 ש"ח בלבד; מי שמתגורר בקהילה ייהנה מהעלאה של 230 ש"ח, כך שסכום הסיוע החודשי יעמוד על 1000 !!!

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: מנכ”לית אנוש ד”ר הלה הדס.

בעקבות עתירה משותפת לבג”ץ של עמותת "אנוש" וארגונים מפורום בריאות הנפש. משרד הבריאות יתחיל להשתתף גם הוא בסיוע בשכר דירה, לכ-35 אלף מתמודדי נפש, הזכאים לעזרה במימון שכר דירה כחלק משירותי סל שיקום (שירותי דיור).                       עד עתה מי שנשא בסיוע היה משרד הבינוי והשיכון בלבד.עמותת "אנוש" הודיעו כי החל מיוני צפויה העלאה בסיוע בשכר דירה לאנשים שמקבלים שירותי דיור בסל שיקום.

אנשים המתגוררים בהוסטלים יקבלו תוספת של 100 שקלים לחודש בסיוע בשכר דירה, כך שסכום הסיוע המעודכן יעמוד מעתה על 870 שקלים.

אנשים שגרים בקהילה (כל סוג של דיור בקהילה דרך סל שיקום שאינו הוסטל) יזכו לתוספת בסך 230 שקלים ויקבלו מעכשיו 1,000 ש"ח בלבד.

הסיוע צפוי להגיע לחשבונות הזכאים עוד השבוע, ככל הנראה ב-2 ביוני.

במועדון "אנוש" בלוד

הסיבה להעלאה היא שלראשונה משרד הבריאות מתחיל להשתתף גם הוא בסיוע בשכר דירה, לכ-35 אלף מתמודדי נפש, הזכאים לעזרה במימון שכר דירה כחלק משירותי סל שיקום (שירותי דיור). זאת, בעקבות עתירה משותפת לבג”ץ של עמותת "אנוש" וארגונים מפורום בריאות הנפש. עד עתה מי שנשא בסיוע היה משרד השיכון בלבד.

חברי "אנוש" מלוד ורמלה בפעילות חברתית משותפת

במהלך המחצית השנייה של 2023 (עדיין אין מועד מדויק) צפוי גם החזר רטרואקטיבי לזכאים, שיכלול את סכומי הסיוע בשכר דירה מינואר ועד מאי (כולל) השנה, שעדיין לא שולמו. עבור אנשים הגרים בהוסטלים התשלום הרטרואקטיבי יעמוד על 500 שקלים (100 שקלים כפול 5 חודשים), ועבור אנשים הגרים בדיור בקהילה ההחזר יסתכם ב-1,150 שקלים (230 שקלים כפול 5 חודשים).

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: