יום חמישי, 28 בספטמבר 2023, י"ג תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

הגאון הגדול הרב גרשון אדלשטיין זצק"ל נפטר אתמול בגיל 100 שנה!

ראש העיר יאיר רביבו: "ביחד עם כל בית ישראל אנו אבלים על פטירתו של מרן הגאון הגדול הרב גרשון אדלשטיין זצ"ל, ראש ישיבת פוניבז' ונשיא מועצת גדולי התורה".  ביחד עם כל בית ישראל אנו אבלים על פטירתו של מרן הגאון הגדול הרב גרשון אדלשטיין זצ"ל, ראש ישיבת פוניבז' ונשיא מועצת גדולי התורה. רבים מתלמידיו מתגוררים בשכונת גני איילון בלוד. ראש העיר יאיר רביבו פרסם אתמול בדף הפייסבוק שלו, כי הוא זכה להיוועץ, עם מרן הגאון הגדול, הרב גרשון אדלשטיין זצק"ל, במגוון נושאים חשובים ודחופים בנוגע לשכונת גני איילון והציבור הליטאי המתגורר בה וקיבלתי ממנו אוזן קשבת ומענה אישי. יהי זכרו ברוך!

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: הרב גדול הדור הליטאי, הרב גרשון אדלשטיין זצק"ל

מסע הלוויה נפתח בישיבה פונוביז' ועבר ברחובות בני ברק עד לבית העלמין שבו נקבר הרב גדול הדור הליטאי, הרב גרשון אדלשטיין זצק"ל. כ - 200 אלף איש ליוו את גדול הדור-ראש ישיבת פוניבז' ונשיא מועצת גדולי התורה.

הרב דוד לוי, חתנו של הרב אדלשטיין, הספיד את הרב בפתח מסע הלוויה: "שהקדוש ברוך הוא יאיר את עינינו ולבבנו להבין איזו זכות ומה היה לנו ואיזה דברים יש ללמוד ממנו ולקחת הלאה. כל החיים שלך היה להעמיד תלמידים הן בלימוד הן ביראת שמיים במידות טובות אחד עם השני, לא פגע בזבוב, כל הזמן היית מסתכל על כל אחד ברצועה טובה, להתחזק לראות כל אחד בעיניים טובות. תסתכל עלינו בעיניים טובות. תתפלל על המשפחה והישיבה ועל כל כלל ישראל".

הרב ברוך מרדכי אזרחי, ראש ישיבת עטרת ישראל, מבכירי הרבנים הספיד את הרב אדלשטיין: "היה גאון בתורה, היה צדיק תמים, היה מנהיג גדול, החזיק בני תפקידים עיקריים בישראל, תפקיד ראש הישיבה של הדור, ותפקיד מנהיג הדור. צריך לדעת שהוא לא ויתר על תפקיד ראש הישיבה כהוא זה. המשיך תמיד להיות ראש ישיבה על כל המשתמע מכך.

"הוא חשב על כל הדברים הגדולים והקטנים לכאורה, כל דבר שעשה היה מחושב מכל צדדיו. היו לו פתקאות-פתקאות, הכל ערוך הכל מסודר, הוא היה דמות מופת לכל אחד, תמיד בצורה שקטה מוכן לדון על כל דבר, תמיד בשיקול דעת. עשה הכל במחשבה תחילה. היה בו מוסר אמיתי. היה קברניט שעמד על יד ההגה. קיבל כל אחד בסבר פנים יפות. ראש ישיבה של הדור וגם המנהיג של הדור. לא הזניח את המשפחה, עשה הכל בשיקול דעת.

"נכון שלא אלמן ישראל, הקב"ה יודע איך לנהל את הדור, יש כאלה שגדולים שראויים, התקופות האחרונות מהרב שך, הרב אלישיב, ר' חיים, ההפסד הוא עצום. איזה הפסד. מי עוד יכול להתאים את עצמו לשרשרת הזאת?! יש ראשי ישיבות, יהיו ראשי ישיבות. יש מנהיגים יהיו מנהיגים. אבל ההפסד לא מתמלא. התקופה היא תקופה קשה מאד. מי כמוהו ידע להסביר את קושי התקופה".

ראשון המספידים היה הרב לנדו, מי שמסומן כאחד מיורשיו בעמדת ההנהגה: "כל ימיו, משחר נעוריו, עסק בלימוד תורה ובעומק הבנתה, העמיד תלמידים שהם העמידו תלמידים. בעניין גמילות חסד היו משחרים לביתו והוא היה מסייע להם בעצה ותשובה שקולה ונבונה. הבאים למעונו נענו באופן נעלה, בכובד ראש ובהשתתפות במצוקותיהם, ברוגע ושלווה בהתייחסות עמוקה לכל ענינייהם. הוא ראה בכל עניין דבר אישי".

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
לא הבנתי במה הוא היה גאון?
הרב שמעון הצדיק | 08:35   31.05.23