יום חמישי, 30 במאי 2024, כ"ב אייר ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט

החדשות המקומיות באזור

לא לבד בחג - אירוח אזרחים ותיקים בחגי תשרי בבתי אבות ברחבי הארץ

משרד הרווחה והביטחון החברתי מפעיל גם השנה את המיזם לאירוח אזרחים ותיקים עריריים בבתי אבות ברחבי הארץ במהלך חגי תשרי ללא עלות ובמימון מלא של המשרד. לפרטים ולהרשמה ניתן לפנות ישירות למחלקה לשירותים חברתיים במקום מגוריו או ליצור קשר עם מוקד משרד הרווחה והביטחון החברתי במספר 118 או באמצעות הודעת טקסט למספר 055-7000128 על מנת להירשם יש לפנות לשרותי הרווחה בעירייה, עד לתאריך ה-10.9.23

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

אירוח חינם בבתי אבות ברחבי הארץ, כדי להפיג את תחושת הבדידות ממנה סובלים אנשים רבים, במיוחד בתקופת חגי תשרי -  ההרשמה עד 19.9.2023

משרד הרווחה והביטחון החברתי מפעיל גם השנה את המיזם לאירוח אזרחים ותיקים עריריים בבתי אבות ברחבי הארץ במהלך חגי תשרי ללא עלות ובמימון מלא של המשרד

תחושת הבדידות ממנה סובלים אנשים רבים מתעצמת בתקופת החגים.
על מנת להתמודד עם תחושה זו בקרב אזרחים ותיקים בתקופת חגי תשרי הקרבה, משרד הרווחה והביטחון החברתי ממשיך גם השנה את המיזם לאירוח אזרחים ותיקים בודדים בבתי אבות בכל רחבי הארץ.

מאז החל המיזם לפני 4 שנים, נענו להזמנה מאות אזרחים ותיקים ובילו את החגים בבתי האבות שבהתקשרות עם משרד הרווחה בחגי תשרי ובחג הפסח. 

צילום - GOV.IL

מטרת המיזם

מטרת המיזם לאפשר לאזרחים הוותיקים לחגוג את חגי תשרי כהלכתם בחברת הדיירים כשהם נהנים מארוחת חג מסורתית, פעילויות חברה, פנאי ותרבות וליווי של צוותי בתי האבות וכל זה ללא עלות ובמימון מלא של משרד הרווחה והביטחון החברתי. 

מה כולל האירוח?

אזרחים ותיקים שיהיו מעוניינים בכך יוכלו לשהות בבתי האבות לתקופה של עד 10 ימים במהלך החגים, והאירוח כולל הסעה הלוך ושוב. 
מבצע האירוח יימשך לכל אורך תקופת החגים והאזרחים הוותיקים יכולים להתארח במשך עשרה ימים מלאים או בחלק מהזמן באופן רצוף או מפוצל, לבחירתם.

כיצד ניתן להצטרף למיזם?

אזרחים ותיקים המעוניינים להגיע אל בתי האבות בזמן חגי תשרי, יכולים ליצור קשר עם מוקד 118 של משרד הרווחה והביטחון החברתי או באמצעות הודעת טקסט למספר 055-7000128, ולקבל מידע וסיוע בהרשמה.
כמו כן, ניתן לפנות למחלקות לשירותים חברתיים ברשות המקומית במקום המגורים.

על מנת להירשם יש לפנות עד לתאריך ה-10.9.23

שר הרווחה והביטחון החברתי, יעקב מרגי:

"חגי תשרי הם המועדים החשובים ביותר לעם ישראל, ואנו במשרד הרווחה דואגים שכל אזרח ותיק במדינת ישראל יוכל לחגוג את תקופת החגים סביב שולחן החג המסורתי יחד, ולא יישאר לבדו.
יוזמה מבורכת זו היא חלק מפעילויות רבות שמינהל אזרחים ותיקים במשרד מפעיל כל השנה עבור אזרחים ותיקים, מתוך תפישה שתחושת שייכות וקהילתיות תורמת רבות לאיכות חייהם ולבריאותם.
בהזדמנות זו אני רוצה לאחל לאזרחים הוותיקים ולכל בית ישראל שנה טובה ומתוקה, בריאה ומאושרת".

ינון אהרוני, מנכ"ל משרד הרווחה והביטחון החברתי:

"אנו שמחים להזמין את האוכלוסייה המבוגרת להגיע ולחגוג בבתי אבות שלנו גם השנה, ואני קורא לכל אזרח ותיק שמעוניין להתארח, לפנות אלינו למוקד 118 או ישירות למחלקה לשירותים חברתיים במקום מגוריו ולהירשם.
אם ידוע לכם על מישהו שעלול להימצא לבדו בחג, פנו אלינו ואנו נדאג ליצור עמו קשר.
אין סיבה שאפילו קשיש אחד יהיה בגפו בתקופת החגים.
זאת אחריות שלנו כמשרד ואחריות שלנו כחברה שסולידריות מהווה חלק מבסיס כוחה".

סמנכ"ל אזרחים ותיקים, יריב מן:

"אירוח אזרחים ותיקים בבתי האבות במהלך החגים כבר הפך אצלנו למסורת וזה לא במקרה.
מדובר בנדבך חשוב מאוד במהלך השייכות שמוביל המינהל במשך כל ימות השנה בתוכניות קהילתיות ומועדונים חברתיים.
אנחנו מעניקים תשומת לב מיוחדת למצבם של אזרחים ותיקים בתקופת החגים שזאת תקופה רגישה".

לפרטים ולהרשמה ניתן לפנות ישירות למחלקה לשירותים חברתיים במקום מגוריו או ליצור קשר עם מוקד משרד הרווחה והביטחון החברתי במספר 118 או באמצעות הודעת טקסט למספר 055-7000128
 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: