יום חמישי, 13 ביוני 2024, ז' סיון ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט

החדשות המקומיות באזור

גמלאי מרחב השפלה נעלו את קיץ 2023 בטיול מקסים בצפון הארץ

מועדון הגמלאים של מרחב השפלה בהסתדרות הכללית הפועל בלוד, בראשותו של שמיל טנא, הוציא אתמול (רביעי) טיול לצפון הארץ, לציון סיום הקיץ של שנת 2023 שני אוטובוסים עמוסים במאה ועשרה גמלאים, מלוד, רמלה והסביבה, באחריותם של עליזה גלנטי וגבריאל דדון, יצאו  לטיול לצפון הארץ, כאשר התחנה הראשונה היתה יוקנעם, שם התקיימה ארוחת בוקר עצמאית בקניון הגדול.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: הנוף הנצפה מ"בירכת רם"בצפון מזרח רמת הגולן.

מועדון הגמלאים של מרחב השפלה בהסתדרות הכללית הפועל בלוד, בראשותו של שמיל טנא, הוציא אתמול (רביעי) טיול לצפון הארץ, לציון סיום הקיץ של שנת 2023

שני אוטובוסים עמוסים במאה ועשרה גמלאים, מלוד, רמלה והסביבה, באחריותם של עליזה גלנטי וגבריאל דדון, יצאו  לטיול לצפון הארץ, כאשר התחנה הראשונה היתה יוקנעם, שם התקיימה ארוחת בוקר עצמאית בקניון הגדול.

אחרי ארוחת הבוקר, המשכנו לשדה נחמיה כדי ליהנות במפגש הנחלים (חב"ד) – הבניאס, החצבני ונחל דן.

הסיור הרגלי בשמורת הגן כדי להכיר את השמורה והמעיינות בנחל דן. "בירכת רם" והסיפור המדהים על הדרוזי סאלים שופי – האיש והאגדה, שאף גוייס לסיירת מטכ"ל.

את ארוחת הצהריים העשירה והטעימה אכלנו בקיבוץ מרום גולן , לפני ששמנו את פעמינו חזרה למרכז הארץ.

המדריכים זאב קרמר ודני כהן, ביצעו את תפקידם באופן יוצא מהכלל, ותיארו היטב לאורך כל הנסיעה את המסלול שלאורכו נוצרה ההיסטוריה שלנו, לרבות על הקרבות בדרך לחרמון, כמו "כח צביקה" וגיבורים אחרים.

המדריך זאב קרמר חידש וגילה לנו כי עצי האקליפטוס הרבים אשר נשתלו לאורך הכבישים בצפון הרחוק למרגלות החרמון, לא נועדו כלל לייבוש הביצות, אלא להסתיר את השיירות שנעו באותם כבישים, כדי להתמודד מול אויבינו מהצפון.

הטיול היה מעניין, המזגן עבד מצויין בתוך האוטובוס, הגמלאים היו ממש בסדר גמור. 

תודה ליו"ר ההסתדרות הכללית- ארנון בר דוד, שמיל טנא- יו"ר מרחב השפלה, משה ארבלי -יו"ר ההסתדרות במרחב השפלה, ציון לנקרי-אחראי על הגמלאים בהסתדרות הכללית, ולשי אסולין-רכז הגמלאים במרחב השפלה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: