יום שלישי, 13 באפריל 2021, א' אייר ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

 ערב יום הזכרון תשפ"א משיקים יתומי ויתומות צה"ל את "ארגון יתומי צה"ל - החיים כדרך" - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

ערב יום הזכרון תשפ"א משיקים יתומי ויתומות צה"ל את "ארגון יתומי צה"ל - החיים כדרך"

מייסדות ומנהלות הארגון הן רות משאט, שהתייתמה מאביה סגן שמואל בוטנרו ז"ל בגיל 3 חדשים, כאשר נהרג במלחמת יום הכיפורים, ומובילה את המאבק להכרה ביתומי צהל הבוגרים. מיכל דיין טלקר שהתייתמה מאביה רס"ב כלימו דיין ז"ל, בהיותה בת 4, כששירת בחיל השריון ונפל בעת מילוי תפקידו. המנהלת את קהילת הפייסבוק והדיגיטל של יתומי צה"ל.

ד"ר רני יגר:  "החוב שלי: מדוע כתבתי את תפילת 'זכור' לחסידי אומות העולם" - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

ד"ר רני יגר: "החוב שלי: מדוע כתבתי את תפילת 'זכור' לחסידי אומות העולם"

אני מרגיש חוב אישי לאנשים שעמדו שם והצילו בגופם ממש, תוך סיכון חייהם, את אמי, משפחתה ואת הקהילה היהודית הבולגרית כולה. בפשטות, לולא הם לא הייתי כאן. לפני מספר שנים ביקשתי מאמי לספר את הסיפור של משפחתה ב"בית תפילה ישראלי", קהילה בתל-אביב שאני בין מקימיה. כדרכנו ביקשנו לעטוף את העדות בטקס יהודי-ישראלי שכולל קדיש ויזכור. מתבקש היה, במיוחד לאור הסיפור האישי, לומר תפילת "יזכור" לכבודם של חסידי אומות העולם. חיפשתי, בררתי ושאלתי, ולהפתעתי התברר שאין תפילת "יזכור" כזו. ישבתי, סידור ותנ"ך לפני, וחברים אתי, ובהתכוונות רבה כתבתי תפילה כזו.

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי: "להחזיר את כל התלמידים לאלתר" - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי: "להחזיר את כל התלמידים לאלתר"

התחלואה בקורונה ממשיכה לצנוח, אבל גם אחרי החזרה מחופשת הפסח ימשיכו תלמידים רבים להגיע ללימודים פיזיים בבתי הספר רק בחלק מימי השבוע - ובשאר הימים ילמדו מרחוק באמצעות הזום. יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר מודיעין חיים ביבס סבור כי מדובר בטעות. "הגיע הזמן להחזיר את מיליוני התלמידים לאלתר למערכת החינוך", אמר אתמול ביבס.

מאות משתמשי "גוגל מפס" העלו ביקורות אנטישמיות על מחנה ההשמדה אושוויץ־בירקנאו - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

מאות משתמשי "גוגל מפס" העלו ביקורות אנטישמיות על מחנה ההשמדה אושוויץ־בירקנאו

כ־150 משתמשי אפליקציית המפות של גוגל העלו ביקורות שבהן שיבחו את הצורר היטלר, את תאי הגזים ואת ה־SS. גוגל התנצלה והבטיחה: “נפעל טוב יותר כדי למנוע מצבים דומים בעתיד.” הכתבה המובאת כאן, פורסמה היום בעיתון "מעריב".

מטס חיל האוויר  ביום העצמאות ה - 73 למדינה בין השעות 08:45-15:00 - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

מטס חיל האוויר ביום העצמאות ה - 73 למדינה בין השעות 08:45-15:00

צה"ל חשף כי בניגוד למטס המצומצם בשנה שעברה בעקבות משבר הקורונה, הפעם המטס יחלוף מעל מספר גדול יותר של יישובים: • טבריה • נהריה • עכו • חיפה • תל אביב (חוף) • אשדוד (חוף) • אשקלון (חוף) • ירושלים (גן סאקר, גן העצמאות) • באר שבע

זוכרים את הניספים ומחבקים את ניצולי השואה - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

זוכרים את הניספים ומחבקים את ניצולי השואה

עמותת "עמך" מציינת את יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשפ"א, "זוכרים את הניספים ומחבקים את הניצולים" בעשרות טקסים, אירועים ופעילויות מיוחדות מציינים בעמותת "עמך" את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. אלפי ניצולי שואה יחד עם עובדי העמותה, המטפלים, הפסיכותרפיסטים, המתנדבים והמדריכים החברתיים, מתכוננים בהתרגשות רבה לקראת יום השואה. מבחינת הניצולים, שלרבים מהם אין אפילו תאריך בו נרצחו קרוביהם, זהו היום הקשה והמורכב ביותר בשנה.