יום שבת, 03 ביוני 2023, י"ד סיון ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

הגאון הגדול הרב גרשון אדלשטיין זצק"ל נפטר אתמול בגיל 100 שנה! - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

הגאון הגדול הרב גרשון אדלשטיין זצק"ל נפטר אתמול בגיל 100 שנה!

ראש העיר יאיר רביבו: "ביחד עם כל בית ישראל אנו אבלים על פטירתו של מרן הגאון הגדול הרב גרשון אדלשטיין זצ"ל, ראש ישיבת פוניבז' ונשיא מועצת גדולי התורה".  ביחד עם כל בית ישראל אנו אבלים על פטירתו של מרן הגאון הגדול הרב גרשון אדלשטיין זצ"ל, ראש ישיבת פוניבז' ונשיא מועצת גדולי התורה. רבים מתלמידיו מתגוררים בשכונת גני איילון בלוד. ראש העיר יאיר רביבו פרסם אתמול בדף הפייסבוק שלו, כי הוא זכה להיוועץ, עם מרן הגאון הגדול, הרב גרשון אדלשטיין זצק"ל, במגוון נושאים חשובים ודחופים בנוגע לשכונת גני איילון והציבור הליטאי המתגורר בה וקיבלתי ממנו אוזן קשבת ומענה אישי. יהי זכרו ברוך!

נחתם הסכם עבודה קיבוצי מיוחד בחברת מרקורי תעופה ישראל לשנים   2023-2026 - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

נחתם הסכם עבודה קיבוצי מיוחד בחברת מרקורי תעופה ישראל לשנים  2023-2026

משה ארבלי יו"ר ההסתדרות במרחב השפלה: "הראייה הכוללת של הצדדים להסכם היא המשך פעילות החברה כעסק חי, תוסס, משגשג ורווחי במקבלי להגנה, שדרוג תנאי העובדים ותעסוקה מלאה. ההסכם הוא בשורה לעובדים הטובים והמסורים. ברצוני להודות להנהלה ולנציגות העובדים שהיו שותפים להבנות מלאות!"

אחרי 13 שנה, אושרה העלאת הסיוע בשכר הדירה למתמודדים עם בעיות נפשיות - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

אחרי 13 שנה, אושרה העלאת הסיוע בשכר הדירה למתמודדים עם בעיות נפשיות

אחרי 13 שנה בהן סכום הסיוע בשכר דירה למתמודדים עם בעיות נפשיות לא השתנה, וזאת למרות העלייה הדרמטית במחירי השכירות, בחודש יוני הקרוב מתמודדים המקבלים סיוע בשכר דירה יזכו להעלאה בסכום הסיוע החודשי: מתמודדים עם בעיות נפשיות הזכאים לשירותי דיור בסל שיקום וגרים בהוסטל יקבלו תוספת של 100 ש"ח לחודש, כך שסכום הסיוע החודשי יעמוד על 870 ש"ח בלבד; מי שמתגורר בקהילה ייהנה מהעלאה של 230 ש"ח, כך שסכום הסיוע החודשי יעמוד על 1000 !!!

הנכדה של ראש עיריית לוד לשעבר נבחרה ל"מורה של המדינה" לשנת 2023 - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

הנכדה של ראש עיריית לוד לשעבר נבחרה ל"מורה של המדינה" לשנת 2023

יעל איצקוביץ גלברד, מורה לפסיכולוגיה, ומחנכת כיתה י"א בתיכון חדש' בהרצליה, נבחרה במקום הראשון בתחרות "המורה של המדינה" לשנת 2023 יעל, היא נכדתו של צבי איצקוביץ שעמד בראשות עיריית לוד משנת 1965 עד שנת 1978 וניהל את העיר ביד רמה, בנה והקים שכונות, מבני תעשייה, מועדונים לנוער ולקשישים, תזמורת נוער, קונסרבטוריון, מקהלות, להקות מחול ועוד. צבי ז"ל, ודאי מתמוגג מרוב נחת שם למעלה על זכייתה המדהימה של נכדתו יעל, שעליה הרעיף הרבה אהבה והנחיל לה ערכים ועצות פז, אשר כנראה סללו לה את הדרך לקראת הצטיינותה בהוראה ובחינוך של בני הדורות הבאים בישראל.

היום לפני 45 שנה, ביום 29/05/1978 הושבע יצחק נבון לנשיאות.  - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

היום לפני 45 שנה, ביום 29/05/1978 הושבע יצחק נבון לנשיאות. 

בארכיון נבון מצאנו את הדף מן היומן השבועי של אותו שבוע בו רשום "איזק נשיא" - ככה בשתי מילים אלו צוין במשפחת נבון האירוע.  היה זה לוח שנה שבועי פשוט שהיה נפוץ באותן שנים בכל בית בישראל. תלמה הרפז גלבוע, חברתי לעמותה להנצחת מורשתו של הנשיא החמישי יצחק נבון, מצאה בארכיון של העמותה את ה"פוסט" הבא:

היום מלאו 56 שנה לשחרור העיר העתיקה בירושלים - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

היום מלאו 56 שנה לשחרור העיר העתיקה בירושלים

ב-5 ביוני בשעה 9:40 החל צבא ירדן לתקוף את הכוחות הישראלים בגזרת ירושלים בירי מנשק קל, ולאחר מכן פתח בהפגזה כבדה על ירושלים המערבית שבריבונות ישראל. התגובה ישראלית הראשונית הייתה מתונה, ונערכו ניסיונות הידברות ישירים ועקיפים מצידה על מנת להימנע מהסלמה. בתיווך האו"ם הושג הסכם להפסקת אש, אך ירדן הפרה אותו תוך זמן קצר, והשתלטה על ארמון הנציב. ישראל הגיבה בהתקפת נגד מהירה וכבשה את ארמון הנציב.