יום שבת, 03 ביוני 2023, י"ד סיון ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

מי ישלם ומי יקבל? המרוויחים והמפסידים מקרן הארנונה - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

מי ישלם ומי יקבל? המרוויחים והמפסידים מקרן הארנונה

חלק מהתומכים הנלהבים של קרן הארנונה מודים בימים האחרונים - מדובר ברעיון טוב, אבל לא בצורה הזו. בסך הכול, הרעיון של "להכניס את היד לכיס" של הרשויות החזקות, ולחלק לחלשות, לא בדיוק מנוגד לעמדות הכלכליות של רוב הישראלים. רק שברשויות המקומיות טוענים - הרשויות שזקוקות לכסף, הן לא בהכרח אלה שיקבלו אותו.  אתמול (שני) נערך דיון סוער בוועדת הכספים בנושא - בתיעוד מהסערה נראות דחיפות שהגיעו כמעט לאלימות של ממש: חה"כ עידן רול מ"יש עתיד" הוצא בכוח, כך גם סגן ראש המועצה האזורית עמק חפר. שורת ראשי רשויות זעמו בוועדת הכספים בעקבות הצעת החוק והתריעו כי יקרסו כלכלית - ובהם ראש עיריית אילת וראשת העיר יהוד-מונוסון.  הדברים לוקטו מערוץ 12

ראש עיריית הרצליה לראש הממשלה: "לנוכח העושק- חשש מסירוב המוני לתשלום ארנונה - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

ראש עיריית הרצליה לראש הממשלה: "לנוכח העושק- חשש מסירוב המוני לתשלום ארנונה

במכתב שנשלח הבוקר לראש הממשלה בנימין נתניהו - מתריע ראש עיריית הרצליה כי קיים חשש כבד מפני סירוב המוני של תושבי העיר לתשלום ארנונה, לנוכח ה-"עושק", חוק קרן הארנונה שעל הפרק. הכתבה פורסמה היום בוואלה-נדלן.

בשלטון המקומי מתנגדים בחריפות ליצירת "קרן ארנונה" על פי ההצעה החד צדדית של משרד האוצר - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

בשלטון המקומי מתנגדים בחריפות ליצירת "קרן ארנונה" על פי ההצעה החד צדדית של משרד האוצר

ועדת הכספים קיימה ביום חמישי האחרון דיון נוסף בנושא קרן הארנונה שמנסה לקדם המדינה כחלק מחוק ההסדרים, וזאת במטרה לחייב את הרשויות המקומיות להקצות הכנסות מארנונה שנגבית מעסקים לטובת תמרוץ בנייה בערים המוחלשות. בשלטון המקומי מתנגדים בחריפות להצעה בנוסח הנוכחי, וגם בליכוד ישנם כאלה שמרימים גבה וצפויים להקשות על שר האוצר סמוטריץ'.  בתום שעות ארוכות של דיונים, הושגה הסכמה בנושא בין השלטון המקומי לבין משרד האוצר, שתובא להצבעה היום (ראשון). בלב הפשרה עומד ניהול קרן הארנונה, שיישאר בידיו של השלטון המקומי, לצד מינוי של שלושה נציגי ממשלה, ודירקטור חיצוני שיוסכם על יו"ר השלטון המקומי ושר האוצר. בנוסף, כל רשות תחשב באופן עצמאי את הגידול בהכנסות מארנונה עסקית, בקיזוז היתרי בנייה למגורים.

הסוף לסחבת הוצאת ההיתרים? היוזמה החדשה שתאפשר לעקוף ועדות מקומיות לא מתפקדות - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

הסוף לסחבת הוצאת ההיתרים? היוזמה החדשה שתאפשר לעקוף ועדות מקומיות לא מתפקדות

על פי הצעת החוק שמקודמת בחוק ההסדרים, ימליץ "צוות מנהלים" שיורכב ממנכ"לי משרדי ממשלה לשר הפנים להכריז על רשות רישוי לא מתפקדת. הכרזה שכזו תפתח את הדרך לפנייה ישירה של מגישי ההיתר לרשות רישוי ארצית. סעיף נוסף יחייב יזמים במיזמי התחדשות לדווח לבעלי הדירות על תמורה עודפת שניתנה לאחד מהם.

יעקב מרגי: "הקייטנות של כנפיים של קרמבו יתקיימו והתקציב יגדל - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

יעקב מרגי: "הקייטנות של כנפיים של קרמבו יתקיימו והתקציב יגדל

בעקבות הודעת התנועה על ביטול מחנות הקיץ, השר השיב לשאילתות והתחייב להגדלת התקציב | לצד זאת, תקף השר את תנועות הנוער, ואמר כי "ארגוני נוער חשובים", בהם כנפיים של קרמבו, גם צריכים להיות חלק מתקציב משרד החינוך. הכתבה פורסמה לראשונה בערוץ 7

מבצע "מגן וחץ" בעזה יותר מ- 300 רקטות שוגרו מעזה, צה"ל תקף 40 משגרים ברצועה - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

מבצע "מגן וחץ" בעזה יותר מ- 300 רקטות שוגרו מעזה, צה"ל תקף 40 משגרים ברצועה

מטח רקטות נורה מרצועת עזה על ערים רבות ברחבי הארץ – לאחר שורת תקיפות מנע של צה"ל ברצועה • בין היתר, הופעלו אזעקות בתל אביב, ראשל"צ ועמק האלה • פגיעה ישירה בבית בשדרות, לא היו נפגעים • שהב"ט ביקש להרחיב את המצב המיוחד בעורף לטווח של עד 80 ק"מ מגבול הרצועה: "נערכים ללחימה ממושכת" • גורם מדיני בכיר: "חמאס נמנע מלהיכנס למערכה גם כעת".

במד"א פונים לציבור להישמע באופן קפדני להנחיות פיקוד העורף - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

במד"א פונים לציבור להישמע באופן קפדני להנחיות פיקוד העורף

דוברות מד"א: בהמשך לאזעקות שנשמעות בדקות האחרונות: בשלב זה לא התקבלו קריאות בקו החירום 101 על נפגעי גוף למעט 2 נשים שנחבלו קלות בדרכן למרחב מוגן באשדוד ואזור ולמספר נפגעי חרדה באשדוד, אשקלון אזור ותל אביב. במד"א פונים לציבור להישמע באופן קפדני להנחיות פיקוד העורף - הנחיות מצילות חיים ובכל צורך רפואי לחייג 101 למוקד החירום של מד"א

הונחה אבן פינה להקמת המפעל הגדול והחדשני ביותר בישראל להכנת מזון מטוסים בנתב"ג - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

הונחה אבן פינה להקמת המפעל הגדול והחדשני ביותר בישראל להכנת מזון מטוסים בנתב"ג

בנמל התעופה בן גוריון נערך אתמול (ב') טקס הנחת אבן פינה להקמת המפעל החדש של חברת תמ"מ (תעשיית מזון מטוסים) מפעל ענק בגודל של 13,000 מ"ר: , מקבוצת אל על, בהשתתפות מר קני רוזנברג, מנכ"לית אל על, דינה בן טל גננסיה, מנכ"ל תמ"מ, עוז רדומסקי והרבנים אליהו אילוז אחראי על הכשרות מטעם הרבנות הארצית והרב שלמה דנינו היועץ ההלכתי של אל על. מנכ"לית אל על דינה בן טל גננסיה: ״אל על נמצאת בתהליך התחדשות וממריאה למחוזות שלפני שנה לא העזנו לחלום עליהם. נמשיך לעבוד קשה על שיפור המוצר עבור לקוחותינו״.

המלצות מד"א לערב ל"ג בעומר, כדי לעבור את החג בשלום! - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

המלצות מד"א לערב ל"ג בעומר, כדי לעבור את החג בשלום!

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אני מאחל לכל עם ישראל חגיגות ל"ג בעומר שמח ובטוח. אנא הקפידו לשמור על הנחיות הזהירות בקרבת מדורות, בעיקר בקרב ילדים. מדי שנה מטפלים צוותי מגן דוד אדום בפגיעות רבות, אותן ניתן למנוע ע"י נקיטת אמצעי זהירות ותשומת לב יתרה. חג שמח ומוגן"