יום שבת, 31 ביולי 2021, כ"ב אב ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

מג"ב ותנועת "גיבורים קטנים" ערכו  בר מצווה  בכותל המערבי ל-84 ילדים בעלי צרכים מיוחדים  - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

מג"ב ותנועת "גיבורים קטנים" ערכו בר מצווה בכותל המערבי ל-84 ילדים בעלי צרכים מיוחדים 

תנועת "גיבורים קטנים" עוסקת בקירוב הילדים בעלי הצרכים המיוחדים לחברה ומעניקה להם מסגרת תומכת ומהנה. מאז 2012 משמר הגבול נמצא בקשר הדוק עם התנועה בפעילויות שונות על בסיס שבועי בשיתוף הלוחמים והלוחמות. השנה גם סגל הפיקוד של המשטרה הצטרף לאירוע בר המצווה המרגש. 

בעקבות איזה אסון, הממשלה מכריזה על "יום אבל לאומי"? - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

בעקבות איזה אסון, הממשלה מכריזה על "יום אבל לאומי"?

45 בני אדם נספו שלשום באסון בהר מירון , וראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז על "יום אבל לאומי" לצורך הזדהות עם הקורבנות, שיחול מחר (ראשון). הכנסת תערוך ביום שני דיון אבל מיוחד • מהו בדיוק יום אבל לאומי?מתי צוין יום שכזה בישראל לאחרונה? ומי רשאי להכריז עליו לפי חוק?

באסון הראשון בהר מירון שהתרחש בשנת 1911 נהרגו 13 איש ו- 30 נפצעו - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

באסון הראשון בהר מירון שהתרחש בשנת 1911 נהרגו 13 איש ו- 30 נפצעו

ל"ג בעומר תשפ"א ייזכר בעתיד כיום "אסון מירון". ליבנו עם המשפחות השכולות ואנו מתפללים לרפואת הפצועים. אנשים בעלי אמונה ודבקות חסידית, עם רצון עז להגיע ביום הילולת רבי שמעון בר יוחאי ולהשתתף בהדלקת האבוקה לציון יום פטירתו, נקלעו לאסון גדול. לצערנו אין זו הפעם הראשונה שאסון מסוג זה מתרחש בהר מירון ממש בשעת השיא של הדלקת האבוקה. בדיוק לפני 110 שנים התרחש אסון נורא ומאוד דומה בנסיבותיו ובהיקפו. על האסון בהר מירון מלפני 110 שנים, אפשר לקרוא בכתבה בהמשך:

פנחס עידן ביקש וקיבל סיוע חירום כדי למנוע את קריסת נתב"ג - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

פנחס עידן ביקש וקיבל סיוע חירום כדי למנוע את קריסת נתב"ג

יו"ר ועד העובדים, פנחס עידן, פנה למשרד האוצר בבקשה לקבלת סיוע חירום בטענה כי רש"ת (רשות שדות התעופה) ונתב"ג עלולים לקרוס, וכי הם נטלו הלוואה גדולה מבנק מסחרי על מנת לשלם משכורות לעובדיהם. בנוסף, פנחס עידן ציין במכתבו כי חלה ירידה דרמטית בהכנסות המבוססות על אגרה נוסעים, שכאמור עומדת כיום על 28 דולרים לכל כרטיס, בגלל מספר מופחת מאוד של טסים, ועקב סגירתו הזמנית של הדיוטי-פרי, שכתוצאה מכך לא נגבו ממנו דמי השכירות.

סופרמון מעל שמי ישראל: הרימו מבט אל ירח קרוב ובוהק - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

סופרמון מעל שמי ישראל: הרימו מבט אל ירח קרוב ובוהק

הערב ב 27 באפריל, תראה בשמי הערב תופעת טבע מרגשת במיוחד הנקראת סופרמון. ירח גדול ובהיר בצורת עיגול מושלם, יקשט את השמיים, ולדעתנו, זו סיבה לא רעה בכלל להקדים ביומיים את חגיגות ל"ג בעומר, אם ברצונכם ליהנות מתאורה טבעית ורומנטית במיוחד. מאת בת-שבע וגון-גלמידי וד"ר יגאל פת-אל

לראשונה מזה 33 שנים, מטס של התעשייה האווירית ליום העצמאות ה-73 למדינה - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

לראשונה מזה 33 שנים, מטס של התעשייה האווירית ליום העצמאות ה-73 למדינה

התעשייה האווירית ערכה מטס הצדעה למדינת ישראל ולאזרחיה ביום העצמאות. המטס נערך בסימן אחווה ישראלית ועבר מעל עשרות ישובים מצפון ועד דרום הארץ. זוהי הפעם הראשונה מאז 1988 שהתעשייה האווירית עורכת מטס שכזה: במטס האחרון שקיימה החברה נטלו חלק מטוסי הלביא והכפיר.