יום שבת, 03 ביוני 2023, י"ד סיון ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

סמ"ר אורי מרציאנו ועוד 23 חיילים נהרגו בגלל טעות של טייס פנטום במבצע של"ג ב-1982 - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

סמ"ר אורי מרציאנו ועוד 23 חיילים נהרגו בגלל טעות של טייס פנטום במבצע של"ג ב-1982

פרופסור חזי לוי, לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות ובאותם ימים רופא צבאי, סיפר ב- 16.6.2022 ל-103FM על האירוע הטרגי שכונה "תקרית מטוסי הפנטום" שבמהלכו מטוסי צה"ל הפציצו בטעות שיירה מחטיבת הנח"ל. תקרית מטוסי הפנטום היא תקרית שאירעה ב-10 ביוני 1982, בשבוע הראשון של מבצע "שלום הגליל", בה מבנה של ארבעה מטוסי פנטום של חיל האוויר הישראלי הפציץ בטעות שיירה של גדוד 931 מחטיבת הנח"ל. בהפצצה נהרגו 24 לוחמים, נפצעו 108 וכ-30 סבלו מהלם קרב. הכתבה שבהמשך, פורסמה ב-22.7.2021 ע"י אלי אלון, בניוז 1

משרד האוצר ישיב שישה מיליון שקלים, לפנסיה של גמלאי רכבת ישראל - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

משרד האוצר ישיב שישה מיליון שקלים, לפנסיה של גמלאי רכבת ישראל

עמותת  הגמלאים הינה ארגון ארצי ומנוהלת על ידי ועד נבחר.  הוועד תוסס ופעיל,  מקיים דיונים ובוחר יעדים לטיולים, לנופשונים ומפגשים והוא מורכב משבעה  חברים : דליה שובל מקרית חיים , לאה נוימן מתל אביב, אדריאן קוטר מנהריה, משה כהן מקרית מוצקין, אברהם סעיד מחיפה, מריו הורוביץ מראשון לציון ובני לוטן מחיפה.

בת השכן, מיילדת ומגזין סובייטי: כך מאתרים כ-300 חסידי אומות עולם בשנה - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

בת השכן, מיילדת ומגזין סובייטי: כך מאתרים כ-300 חסידי אומות עולם בשנה

למרות השנים הרבות שחלפו מאז מלחמת העולם השנייה מאות חסידי אומות עולם מוכרים מדי שנה - והפניות למחלקת חסידי האומות ב"יד ושם" ממשיכות לזרום בקצב • כעת חושפים העובדים איך זה יכול להיות, ומודים: "במדינות מסוימות באירופה, במסגרת מה שנקרא הבניית נרטיב לאומי, ישנו רצון להדגיש את הצד החיובי של ההתנהגות האוכלוסייה המקומית בזמן הכיבוש הגרמני." פורסם היום ב- N12 עע"י יוגב כרמל.

פנחס עידן הצהיר: "השבתת המשק תואמה עם לשכת נתניהו." - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

פנחס עידן הצהיר: "השבתת המשק תואמה עם לשכת נתניהו."

בתגובה לעתירה שקראה להדיחו מחברותו במפלגת הליכוד, פנחס עידן הודה כי עוצר ההמראות בנתב"ג תוכנן מראש עם ראש הממשלה: "בסה"כ מילאתי את הוראותיו" • בהמשך התצהיר שהגיש, הפנה יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה אצבע מאשימה כלפי נתניהו וגלנט: "אם ידיחו אותי, יש להדיח גם אותם על כך שהובילו לעצירת החקיקה" • מהליכוד נמסר: "הטענה איננה נכונה." הכתבה שודרה אתמול בערוץ N12

"זיכרון בסלון" כדי לא לשכוח אף פעם את השואה!!! - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

"זיכרון בסלון" כדי לא לשכוח אף פעם את השואה!!!

במדינת ישראל חיים כיום 147,199 ניצולים ונפגעי התנכלויות אנטישמיות בתקופת השואה, וגילם הממוצע הוא 85.8. עוד עולה מהנתונים כי 63% מהניצולים המוכרים כיום במדינת ישראל הם ילדי אירופה, כאשר הנתח הגדול ביותר מתוכם, 37% (55,300 ניצולים), הם ילידי ברית המועצות לשעבר. מיד אחריהם ילידי רומניה (16,635), פולין (7,554), בולגריה (3,992), הונגריה (2,065) וגרמניה (1,952). בנוסף, 37% ניצולים הם ילידי אסיה וצפון אפריקה - מתוכם ילידי מרוקו ואלג'יריה (27,765), יהודי עיראק (16,137) שנחשפו לפרעות הפרהוד ב-1941, ונוספים יוצאי תוניסיה ולוב (9,969).

סוף סוף, משרד הבריאות יתחיל לקיים את  "חוק שיקום נכי נפש בקהילה"!!! - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

סוף סוף, משרד הבריאות יתחיל לקיים את "חוק שיקום נכי נפש בקהילה"!!!

מתמודד עם בעיות נפשיות, תושב העיר לוד וחבר במרכז החברתי של עמותת "אנוש" בלוד מסר לכתבנו את הדברים הבאים: "שר הבריאות צריך לארגן הפיכה במערכת הבריאות במס' נושאים, וכדאי להתחיל במתן סיוע כספי מכובד למתמודדים עם בעיות נפשיות, כדי לממן את שכר הדירה החודשי!" ד"ר הלה הדס, מנכ"לית עמותת "אנוש" בישראל, יחד עם פורום בריאות הנפש (המאגד 43 ארגונים שמפעילים הוסטלים, מסגרות דיור מוגן וקהילות תומכות), פועלים ללא הפסק למען הגדלת ההשקעה של משרד הבריאות לשיפור איכות חייהם של המתמודדים עם בעיות נפשיות בישראל.

משה (מיקלוש) קראוס שהציל אלפי יהודים בשואה, זוכה סוף סוף לכבוד הראוי לו - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

משה (מיקלוש) קראוס שהציל אלפי יהודים בשואה, זוכה סוף סוף לכבוד הראוי לו

משה קראוס היה איש תנועת המזרחי והתמנה למנהל המשרד הארצישראלי בבודפשט, בירת ממלכת הונגריה, בין השנים 1935–1945. תפקידו היה לדאוג לעלייה באמצעות הסרטיפיקטים שאישר המנדט הבריטי לעלייה לגלית לארץ ישראל למרות חלקו המרכזי של משה (מיקלוש) קראוס בהצלת יהודי הונגריה הוא לא זכה להכרה כלשהי, ומיד בתום המלחמה הוא אף פוטר מתפקידו. בזכות פעילים שעמלו רבות להנצחתו, זכה בלוחית זיכרון על שמו בגלריית "יהודים מצילים יהודים" ביד ושם.

רה"מ על סרטון בנות האולפנה: "דוחה על הסף את גילויי הגזענות, זה לא מייצג את הציבור הדתי לאומי" - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

רה"מ על סרטון בנות האולפנה: "דוחה על הסף את גילויי הגזענות, זה לא מייצג את הציבור הדתי לאומי"

סרטון תחת השם "אם האולפנה הייתה מזרחית" של בנות אולפנת חורב, עורר סערה אתמול (חמישי). בהודעה שיצאה מטעם האולפנא נמסר כי "מדובר בסרטון שטוב שלא היה בא לעולם, ובשגגה שנפלה תחת ידינו. האולפנא מתנצלת ומצטערת על תוכנו על אף שנעשה על ידי תלמידות כסאטירה ופרודיה במסגרת אירועי פורים". העיתונאית והמגישה קרן מרציאנו, התייחסה לסרטון של בנות אולפנת חורב, ואמרה כי מדובר בסרטון גזעני: "וזה הציבור שמבטיח לנו שימנה שופטים מזרחיים."

הנשיא יצחק נבון: "המימונה שיפרה את דימויה של יהדות מרוקו!" - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

הנשיא יצחק נבון: "המימונה שיפרה את דימויה של יהדות מרוקו!"

פתיחת דלתות לכל דיכפין היא מסורת שאינה נהוגה אצל אף עם ואומה. היעד: "להכיר כדי שתוקיר". ביטא זאת הנשיא החמישי של המדינה, יצחק נבון ז"ל, בסיום חגיגות המימונה ב־1986 בהרצליה, וכה אמר: "עתידה להיכתב ההיסטוריה החדשה של מדינת ישראל ותישאל השאלה: מי הם הגורמים הדומיננטיים שתרמו לשיפור דימויה של יהדות מרוקו בעיני עצמה ובעיני כלל החברה הישראלית, ואף הקהו מן הניכור ומן הקיטוב בין אחינו האשכנזים לבין יוצאי קהילות המזרח? ההיסטוריונים יצביעו על חג המימונה, החג של אהבת האדם, של מאור פנים ושל הכנסת אורחים, כמי שהיה לו חלק ונחלה בתרומות חברתיות אלה".