יום שבת, 31 ביולי 2021, כ"ב אב ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

כ-1,300 שוהים בלתי חוקיים ועשרות ישראלים שהעסיקו, הסיעו והלינו אותם נעצרו - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

כ-1,300 שוהים בלתי חוקיים ועשרות ישראלים שהעסיקו, הסיעו והלינו אותם נעצרו

ניצב אמיר כהן למיגור הסתננותם של פלסטינים בניגוד לחוק, פעלו בשבוע החולף אלפי לוחמים בכל הגזרות בארץ. במבצע שהתמקד באתרי הבנייה, העסקים ובדרכים איתרו הלוחמים כ- 1,300 שוהים בלתי חוקיים שהצליחו להסתנן לארץ בניגוד לחוק וללא האישורים המתאימים.

 ערב יום הזכרון תשפ"א משיקים יתומי ויתומות צה"ל את "ארגון יתומי צה"ל - החיים כדרך" - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

ערב יום הזכרון תשפ"א משיקים יתומי ויתומות צה"ל את "ארגון יתומי צה"ל - החיים כדרך"

מייסדות ומנהלות הארגון הן רות משאט, שהתייתמה מאביה סגן שמואל בוטנרו ז"ל בגיל 3 חדשים, כאשר נהרג במלחמת יום הכיפורים, ומובילה את המאבק להכרה ביתומי צהל הבוגרים. מיכל דיין טלקר שהתייתמה מאביה רס"ב כלימו דיין ז"ל, בהיותה בת 4, כששירת בחיל השריון ונפל בעת מילוי תפקידו. המנהלת את קהילת הפייסבוק והדיגיטל של יתומי צה"ל.

ד"ר רני יגר:  "החוב שלי: מדוע כתבתי את תפילת 'זכור' לחסידי אומות העולם" - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

ד"ר רני יגר: "החוב שלי: מדוע כתבתי את תפילת 'זכור' לחסידי אומות העולם"

אני מרגיש חוב אישי לאנשים שעמדו שם והצילו בגופם ממש, תוך סיכון חייהם, את אמי, משפחתה ואת הקהילה היהודית הבולגרית כולה. בפשטות, לולא הם לא הייתי כאן. לפני מספר שנים ביקשתי מאמי לספר את הסיפור של משפחתה ב"בית תפילה ישראלי", קהילה בתל-אביב שאני בין מקימיה. כדרכנו ביקשנו לעטוף את העדות בטקס יהודי-ישראלי שכולל קדיש ויזכור. מתבקש היה, במיוחד לאור הסיפור האישי, לומר תפילת "יזכור" לכבודם של חסידי אומות העולם. חיפשתי, בררתי ושאלתי, ולהפתעתי התברר שאין תפילת "יזכור" כזו. ישבתי, סידור ותנ"ך לפני, וחברים אתי, ובהתכוונות רבה כתבתי תפילה כזו.

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי: "להחזיר את כל התלמידים לאלתר" - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי: "להחזיר את כל התלמידים לאלתר"

התחלואה בקורונה ממשיכה לצנוח, אבל גם אחרי החזרה מחופשת הפסח ימשיכו תלמידים רבים להגיע ללימודים פיזיים בבתי הספר רק בחלק מימי השבוע - ובשאר הימים ילמדו מרחוק באמצעות הזום. יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר מודיעין חיים ביבס סבור כי מדובר בטעות. "הגיע הזמן להחזיר את מיליוני התלמידים לאלתר למערכת החינוך", אמר אתמול ביבס.