יום ראשון, 01 באוקטובר 2023, ט"ז תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

החדשות המקומיות באזור

אחרי 13 שנה, אושרה העלאת הסיוע בשכר הדירה למתמודדים עם בעיות נפשיות - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

אחרי 13 שנה, אושרה העלאת הסיוע בשכר הדירה למתמודדים עם בעיות נפשיות

אחרי 13 שנה בהן סכום הסיוע בשכר דירה למתמודדים עם בעיות נפשיות לא השתנה, וזאת למרות העלייה הדרמטית במחירי השכירות, בחודש יוני הקרוב מתמודדים המקבלים סיוע בשכר דירה יזכו להעלאה בסכום הסיוע החודשי: מתמודדים עם בעיות נפשיות הזכאים לשירותי דיור בסל שיקום וגרים בהוסטל יקבלו תוספת של 100 ש"ח לחודש, כך שסכום הסיוע החודשי יעמוד על 870 ש"ח בלבד; מי שמתגורר בקהילה ייהנה מהעלאה של 230 ש"ח, כך שסכום הסיוע החודשי יעמוד על 1000 !!!

הנכדה של ראש עיריית לוד לשעבר נבחרה ל"מורה של המדינה" לשנת 2023 - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

הנכדה של ראש עיריית לוד לשעבר נבחרה ל"מורה של המדינה" לשנת 2023

יעל איצקוביץ גלברד, מורה לפסיכולוגיה, ומחנכת כיתה י"א בתיכון חדש' בהרצליה, נבחרה במקום הראשון בתחרות "המורה של המדינה" לשנת 2023 יעל, היא נכדתו של צבי איצקוביץ שעמד בראשות עיריית לוד משנת 1965 עד שנת 1978 וניהל את העיר ביד רמה, בנה והקים שכונות, מבני תעשייה, מועדונים לנוער ולקשישים, תזמורת נוער, קונסרבטוריון, מקהלות, להקות מחול ועוד. צבי ז"ל, ודאי מתמוגג מרוב נחת שם למעלה על זכייתה המדהימה של נכדתו יעל, שעליה הרעיף הרבה אהבה והנחיל לה ערכים ועצות פז, אשר כנראה סללו לה את הדרך לקראת הצטיינותה בהוראה ובחינוך של בני הדורות הבאים בישראל.

היום לפני 45 שנה, ביום 29/05/1978 הושבע יצחק נבון לנשיאות.  - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

היום לפני 45 שנה, ביום 29/05/1978 הושבע יצחק נבון לנשיאות. 

בארכיון נבון מצאנו את הדף מן היומן השבועי של אותו שבוע בו רשום "איזק נשיא" - ככה בשתי מילים אלו צוין במשפחת נבון האירוע.  היה זה לוח שנה שבועי פשוט שהיה נפוץ באותן שנים בכל בית בישראל. תלמה הרפז גלבוע, חברתי לעמותה להנצחת מורשתו של הנשיא החמישי יצחק נבון, מצאה בארכיון של העמותה את ה"פוסט" הבא:

היום מלאו 56 שנה לשחרור העיר העתיקה בירושלים - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

היום מלאו 56 שנה לשחרור העיר העתיקה בירושלים

ב-5 ביוני בשעה 9:40 החל צבא ירדן לתקוף את הכוחות הישראלים בגזרת ירושלים בירי מנשק קל, ולאחר מכן פתח בהפגזה כבדה על ירושלים המערבית שבריבונות ישראל. התגובה ישראלית הראשונית הייתה מתונה, ונערכו ניסיונות הידברות ישירים ועקיפים מצידה על מנת להימנע מהסלמה. בתיווך האו"ם הושג הסכם להפסקת אש, אך ירדן הפרה אותו תוך זמן קצר, והשתלטה על ארמון הנציב. ישראל הגיבה בהתקפת נגד מהירה וכבשה את ארמון הנציב.

מי ישלם ומי יקבל? המרוויחים והמפסידים מקרן הארנונה - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

מי ישלם ומי יקבל? המרוויחים והמפסידים מקרן הארנונה

חלק מהתומכים הנלהבים של קרן הארנונה מודים בימים האחרונים - מדובר ברעיון טוב, אבל לא בצורה הזו. בסך הכול, הרעיון של "להכניס את היד לכיס" של הרשויות החזקות, ולחלק לחלשות, לא בדיוק מנוגד לעמדות הכלכליות של רוב הישראלים. רק שברשויות המקומיות טוענים - הרשויות שזקוקות לכסף, הן לא בהכרח אלה שיקבלו אותו.  אתמול (שני) נערך דיון סוער בוועדת הכספים בנושא - בתיעוד מהסערה נראות דחיפות שהגיעו כמעט לאלימות של ממש: חה"כ עידן רול מ"יש עתיד" הוצא בכוח, כך גם סגן ראש המועצה האזורית עמק חפר. שורת ראשי רשויות זעמו בוועדת הכספים בעקבות הצעת החוק והתריעו כי יקרסו כלכלית - ובהם ראש עיריית אילת וראשת העיר יהוד-מונוסון.  הדברים לוקטו מערוץ 12

ראש עיריית הרצליה לראש הממשלה: "לנוכח העושק- חשש מסירוב המוני לתשלום ארנונה - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

ראש עיריית הרצליה לראש הממשלה: "לנוכח העושק- חשש מסירוב המוני לתשלום ארנונה

במכתב שנשלח הבוקר לראש הממשלה בנימין נתניהו - מתריע ראש עיריית הרצליה כי קיים חשש כבד מפני סירוב המוני של תושבי העיר לתשלום ארנונה, לנוכח ה-"עושק", חוק קרן הארנונה שעל הפרק. הכתבה פורסמה היום בוואלה-נדלן.

בשלטון המקומי מתנגדים בחריפות ליצירת "קרן ארנונה" על פי ההצעה החד צדדית של משרד האוצר - חדשות מקומיות ברמלוד נט באר יעקב

בשלטון המקומי מתנגדים בחריפות ליצירת "קרן ארנונה" על פי ההצעה החד צדדית של משרד האוצר

ועדת הכספים קיימה ביום חמישי האחרון דיון נוסף בנושא קרן הארנונה שמנסה לקדם המדינה כחלק מחוק ההסדרים, וזאת במטרה לחייב את הרשויות המקומיות להקצות הכנסות מארנונה שנגבית מעסקים לטובת תמרוץ בנייה בערים המוחלשות. בשלטון המקומי מתנגדים בחריפות להצעה בנוסח הנוכחי, וגם בליכוד ישנם כאלה שמרימים גבה וצפויים להקשות על שר האוצר סמוטריץ'.  בתום שעות ארוכות של דיונים, הושגה הסכמה בנושא בין השלטון המקומי לבין משרד האוצר, שתובא להצבעה היום (ראשון). בלב הפשרה עומד ניהול קרן הארנונה, שיישאר בידיו של השלטון המקומי, לצד מינוי של שלושה נציגי ממשלה, ודירקטור חיצוני שיוסכם על יו"ר השלטון המקומי ושר האוצר. בנוסף, כל רשות תחשב באופן עצמאי את הגידול בהכנסות מארנונה עסקית, בקיזוז היתרי בנייה למגורים.