יום שלישי, 13 באפריל 2021, א' אייר ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

החלום המשותף של ההורים הפך לאשכול גנים מפואר עם תלמידים מ-90 בתים בלוד

ארינה צימרמן: "הפגישה הזו הובילה לסדרה ארוכה של מפגשים. לא ידענו מראש (וכיום ניתן כבר לאמר, שטוב שכך) מה מצפה לנו ומה האתגרים שעוד צפויים לנו, אבל כן ידענו שלא יהיה אתגר שלא נוכל לו. הייתה הבנה ברורה שלא נחמיץ את ההזדמנות לעצב חינוך אחר, חינוך ערכי-סביבתי, שמספר סיפור ייחודי. הורים נוספים מצאו עצמם מצטרפים והכל בתמיכה מלאה של עיריית לוד.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

ארינה צימרמן, אמא לבועז וליה, היא חלק מקבוצת הורים פעילים של הגנים ובית הספר 'סביבתי מדעי', וכך היא מספרת: "בסלון ביתי, אי שם בינואר שנת 2017, כשהקורונה עוד הייתה רק שם של בירה והרבה לפני שחלומות על חוץ וטבע יהפכו להיות כה משמעותיים, ישבנו הורים, אנשי חינוך ושותפים. חלמנו על מסגרת חינוכית אחרת עבור ילדינו, על גן שבו הילדים יהיו מחוברים לטבע, שישלב בין דתיים-מסורתיים-וחילוניים, מקום שערך הקהילה יהיה בו אבן יסוד, מקום לערבות הדדית, נתינה וחיבור. "שאפנו להקים גן שמבוסס על שלושה ערכי ליבה; סביבתי, קהילתי ומשלב (דתי-חילוני-מסורתי). חלמנו הכי גבוה שאפשר והידיעה שאנחנו לא לבד, ששותפים יקרים והרשות המקומית חולמים יחד אתנו, גרמה לנו להעיז ולא לעצור בחלום.

"הפגישה הזו הובילה לסדרה ארוכה של מפגשים. לא ידענו מראש (וכיום ניתן כבר לאמר, שטוב שכך) מה מצפה לנו ומה האתגרים שעוד צפויים לנו, אבל כן ידענו שלא יהיה אתגר שלא נוכל לו. הייתה הבנה ברורה שלא נחמיץ את ההזדמנות לעצב חינוך אחר, חינוך ערכי-סביבתי, שמספר סיפור ייחודי. הורים נוספים מצאו עצמם מצטרפים והכל בתמיכה מלאה של עיריית לוד. "נקודת הזינוק הייתה בספטמבר 2017 עם כיתת גן אחת בחווה החקלאית, אליה הגיעו שמונה ילדים מתוקים וחלוצים. יש שיאמרו פתיחה מאתגרת, אך אנחנו המשכנו להביט אל האופק. את החששות שליוו אותנו באופן טבעי, הפגנו בעזרת ה'ביחד', התחלנו בכתיבתו של הסיפור שלנו תוך כדי תנועה. הפכנו לקהילת הורים מדהימה עם לב פועם משותף". משפחה אחת גדולה "פברואר 2020, שלוש שנים אחרי - חלום הגן הבודד הפך לאשכול גנים מפואר. שלוש כיתות גן המונות למעלה מ-90 משפחות בלוד שהפכו למשפחה אחת. אשכול הגנים נהנה, מעבר לקיים בחווה החקלאית הייחודית, גם מפעילות קהילתית מגבשת, הכוללת: טיולים, ערבי גיבוש, הקמת גינה קהילתית והיד עוד נטויה".

נהנים בגן. 90 משפחות הצטרפו להצלחה השיטור העירוני בלוד 

"מהרגע הראשון, שקבוצת ההורים הגיעה עם ברק בעיניים והציגה את החזון החינוכי, ראיתי את הייחודיות והערך של יצירת חזון חינוכי ייחודי לעיר, כזה שמספר סיפור, כזה שעוד ארבע שנים יוביל לפתיחה של בית ספר ובהמשך תיכון. אני גאה ביצירה הייחודית ובביקוש הרב שיש לחינוך כזה פה בעיר לוד". דבריו אלו של של יוסי הרוש, מחזיק תיק חינוך ומ"מ ראש העיר, עם פתיחת הגן, הדהדו באוזנינו ואכן לא עצרנו והמשכנו את החלום.  צימרמן מוסיפה, כי "זו ההזדמנות להודות לשותפים יקרים שבלעדיהם כל זה לא היה קורה. להנהגת עיריית לוד ובראשה עו"ד יאיר רביבו, מ"מ יוסי הרוש, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס ומנהל אגף החינוך שלום עזרן, לחווה החקלאית תלמי אחווה בלוד, לסמינר הקיבוצים שמלווה את הפיתוח הפדגוגי, לארגון מיתרים שמתווה את השילוב המגזרי וכמובן לליאור ז'ורנו וארגון תוצרת הארץ, שהינו חלק בלתי נפרד מהמיזם ולסיום להורים הפעילים והילדים שאתנו מאז הצעד הראשון". בבוקסה: בית ספר-חדשני, המבוסס על ערכי הגנים, יפתח בשנה הקרובה בלוד. אנו מזמינים אתכם, הורים יקרים, להצטרף להצלחה מעוררת השראה ולבית ספר ייחודי ומדהים עבור ילדינו ועבור עתיד החינוך בעיר. ההרשמה בעיצומה, בואו לשמוע ולהתרשם.

פרטים נוספים ניתן יהיה לקבל בשבוע הבא 3.3, י"ט אדר, יום רביעי בשעה 20:30 ב'זום' (https://us02web.zoom.us/j/89742489355?pwd=QlV4dUlhb2d4bTQrTjFOQ0ZqK08rdz09)

וגם בפייסבוק ביה"ס הסביבתי-מדעי צומח בלוד.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: