יום ראשון, 16 במאי 2021, ה' סיון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

נפרדים בצער מרפאל (רפי) אביטל ז"ל

רפי אביטל היה בין המייסדים של מועדון רוטרי בלוד בהובלתו של זאב ביסטריצקי ז"ל. רפי עזר לרבים מבני לוד לקבל מילגת לימודים מהמחלקה לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, מחלקה שבה עבד בטרם יצא לפנסיה, והתפנה  לפעילות התנדבותית למען הקהילה בלוד. רפי פעל רבות במסגרת ברית יוצאי מרוקו בישראל, וקידם רבים ללימודים אקדמאיים, פעילות שתרמה להעלאת אחוז הסטודנטים בלוד

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: רפי אביטל, נשיא לשעבר ומוותיקי החברים ברוטרי לוד, מברך באחד ממאות האירועים שקיים המועדון בלוד (צילום ע"י מיכאל אלמגור)

רפי אביטל היה בין המייסדים של מועדון רוטרי בלוד בהובלתו של זאב ביסטריצקי ז"ל. רפי עזר לרבים מבני לוד לקבל מילגת לימודים מהמחלקה לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, מחלקה שבה עבד בטרם יצא לפנסיה, והתפנה  לפעילות התנדבותית למען הקהילה בלוד. רפי פעל רבות במסגרת ברית יוצאי מרוקו בישראל, וקידם רבים ללימודים אקדמאיים, פעילות שתרמה להעלאת אחוז הסטודנטים בלוד.

רפי פעל בברית יוצאי מרוקו, יהיה שותף ביצירת מטען חברתי, תרבותי ופעל למען הנצחת הערכים ההיסטוריים התרבותיים והחברתיים של יהדות מרוקו. 

ראש העיר מקסים לוי ז"ל העניק לרפי את תואר "יקיר העיר לוד" על פעילותו הרבה והמגוונת למען הקהילה בעיר, וקידום חיילים משוחררים ללימודים אקדמיים.

ראש העיר יאיר רביבו הפליא לתאר את האיש רב הפעלים, כשהספיד אותו לקראת לווייתו:

 "רפאל אביטל ז"ל, שהיה ממובילי רוח העשייה וההתנדבות והקרין מאישיותו הלבבית על העיר, כאיש חסד, נעים הליכות, איש משפחה למופת, אוהב התורה וארץ ישראל, סמל ודוגמא לאהבת האדם. סיפורו של רפי אביטל הוא סיפורה של יהדות מרוקו, של עלייתה לישראל ושל קליטתה בה. זהו גם סיפור של מדינה בהתהוותה, של העיר לוד בהתחדשותה, ושל אדם, שכל חייו תרם למדינה ולחברה הישראלית - ציוני אמיתי. בפעילותו ההתנדבותית היה רפי חבר במשך שנים ארוכות במועדון רוטרי לוד ואף שימש כנשיאה, פעל רבות בסיוע למען מעוטי יכולת. בין היתר היה חבר בוועדה העירונית להנצחת זכרם של נפגעי הטרור. עד לאחרונה היה ידוע רפי אביטל בעיר לוד כמי שתמיד אפשר לפנות אליו בעת צרה, והוא איננו מאכזב. רפי ז"ל היה אבא וסבא טוב ואוהב למשפחתו, דמות מוערכת ובולטת ואיש אהוד על כל תושבי העיר. מסכת חייו העשירה מנציחה מורשת ערכית ציונית, שבוודאי עוד תעבור לדורות הבאים. תנחומיי ותנחומי עיריית לוד למשפחה היקרה, לרעיה פורטונה מזל, ולילדים עמי, אלי, לאה, הדס ומשה. יהי זכרו ברוך."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: