יום רביעי, 04 באוגוסט 2021, כ"ו אב ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

אב ובנו מלוד, חשודים בגביית "פרוטקשן" במסווה חברת שמירה!

אב ובנו יואשמו בגביית "פרוטקשן" במסווה חברת שמירה: "האחראים בשטח"השניים, תושבי לוד, חשודים שניהלו חברת שמירה פיקטיבית ופנו למגרשי ציוד בדרישה לקבל כספים, תוך עבירות הלבנת הון. בלהב 433 נערכים להגשת כתבי אישום נגדם. עד כה פשטה המשטרה על בתיהם של 11 חשודים, חברת אבטחה גדולה וכתובות נוספות. בכיר בחברת בנייה מוכרת נחקר באזהרה

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

לקראת כתבי אישום בפרשת דמי החסות בכיסוי של חברת שמירה: היחידה הכלכלית בלהב 433 הגישה אתמול הצהרות תובע נגד שני חשודים בפרשת חברות השמירה - שעיקרה הוא חשד לסחיטה, איומים והלבנת הון תחת כיסוי של ניהול חברה פיקטיבית. 

כתבי האישום הראשונים יוגשו נגד אב ובנו, תושבי לוד, שעל פי החשד ניהלו את "חברת השמירה" - ופנו למגרשי אחסנה לציוד באזור בדרישה לקבלת דמי חסות.

לפי חוקרי המשטרה, ועדויות שהצטברו, השניים אמרו לחברות כי "הם האחראים" בשטח המדובר ובכך למעשה הם חייבו אותם "לשכור" את שירותי השמירה של החברה. ביחידה הכלכלית טוענים כי בפועל אותה חברת שמירה היא פיקטיבית שכן האב ובנו לא החזיקו בחברה שעומדת בתקנים ובדרישות החוק.

במסגרת חקירת הפרשה, שהתנהלה באופן סמוי וארכה כמה חודשים, המשטרה פשטה על בתיהם של 11 חשודים. בלשים פשטו גם על חברת אבטחה גדולה באזור המרכז ועצרו את בעליה, יחד עם עורך דין וחשודים נוספים. בסך הכול המשטרה ערכה חיפושים בכ-26 כתובות, ואספה מסמכים רבים. 

במשרדי היחידה הכלכלית גם נחקר באזהרה בכיר בחברת בנייה גדולה, בחשד לעבירות מרמה, הפרת אמונים בתאגיד והלבנת הון. החוקרים חושדים כי הוא פעל בתיאום עם בעלי "חברת השמירה" ואפשר לאנשיה להיכנס לאתרי בנייה ולאבטח אותם, תוך סיוע בהלבנת כספים.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
יודע
דניל | 10:16   25.06.21