יום ראשון, 26 בספטמבר 2021, כ' תשרי ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

הבניין בחולון קרס יום אחרי שפונה מדייריו ע"י העירייה. האם זה יכול להתרחש גם בלוד?

קצת יותר מיממה לאחר שצוותי כיבוי פינו במהירות את 32 המשפחות מרחוב סרלין יוסף בחולון, המבנה המסוכן קרס היום (ראשון) מעצמו ובמקום נותר גל הריסות. ראש העיר יאיר רביבו התייחס מיד לשאלת כתבנו בדבר היערכות העירייה לטיפול בבנייני המגורים הוותיקים שנבנו בלוד לפני עשרות שנים, כדי למנוע מקרה בלוד כפי שהתרחש היום בחולון. התשובה של ראש העיר בהמשך הכתבה:

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: אחרי קריסת בניין המגורים היום בחולון. (צילום: כבאות והצלה מחוז דן)

רק אתמול שמעו הדיירים ברחוב סרלין פיצוץ עז - ותוך זמן קצר פונו יחד עם השכנים מהבניין הסמוך. בצהריים הבניין קרס מעצמו לחלוטין לעיני התושבים, ומהנדסי העירייה הונחו לבדוק מבנים סמוכים. 

קצת יותר מיממה לאחר שצוותי כיבוי פינו במהירות את 32 המשפחות מרחוב סרלין יוסף בחולון, המבנה המסוכן קרס היום (ראשון) מעצמו ובמקום נותר גל הריסות. המבנה הצמוד אליו, שגם ממנו פונו הדיירים, נפגע בחלקו האחורי. המשטרה חסמה את הכניסה לרחוב מכיוון רחוב אליהו קראוזה וקראה לתושבים להימנע מלהגיע למקום עד שגורמי המקצוע יסיימו לטפל בזירה.

(צילום: כבאות והצלה מחוז דן)

במקום מתבצעת כעת הערכת מצב של גורמי המשטרה והכבאות. מפקד מחוז דן, טפסר רונן מכטייב, הנחה את מהנדסי עיריית חולון לבחון את המבנים שמסביב לבניין שקרס כדי לדעת איך הקריסה תשפיע עליהם. כמו כן, גורמים מקצועיים העריכו שפינוי הדיירים אתמול הציל 32 משפחות מאסון כבד.

לאור המקרה החמור הזה, פניתי לראש העיר יאיר רביבו, כדי להציג בפניו את השאלה המתבקשת: " לאור המקרה החמור שהתרחש בחולון, האם בכוונת העירייה לערוך סקר כדי לוודא שמקרה כזה לא יתרחש בלוד. הרי קיימים מבנים רבים שנבנו לפני עשרות שנים, גם על עמודים.?!" צירפתי מספר תמונות המופיעות גם כאן בהמשך.

קולאז' של סכנה מיידית

ראש העיר יאיר רביבו מיהר להתייחס לשאלה שלי, זוהי תשובתו: "לגבי הבניינים אנחנו כבר עמוק בתהליך. קיבלתי החלטה שכל שיכוני לוד שנבנו לפני שנות ה-80 ייהרסו או ישודרגו או יתעבו בהליך של 20 שנה. אין אף עיר בארץ שמחדשת את כל מאות שיכוניה.
לגבי כל בניין לגופו זו אחריות של כל דיירי הבניין להביא מהנדס ואת הממצאים להביא אלינו כדי לבחון הוצאת מבנה מסוכן!"

התמונות צולמו באופן אקראי במס' שכונות בלוד

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: