יום רביעי, 27 באוקטובר 2021, כ"א חשון ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

הזמר והיוצר דודי בר דוד שגדל והתחנך בלוד הגיע לקדמת הבמה בישראל

דודי בר דוד, גדל והתחנך בלוד, כמו רבים אשר הפכו לפורצי דרך בכל התחומים הדרושים בארץ. דודי סיים את לימודיו בביה"ס התיכון "רמלה-לוד" ע"ש זאב ביסטריצקי. דודי מזכיר בכתבה ששודרה בערב שבת בערוץ 13 ע"י הכתבת גיל לוין, כי בין הזמרת אתי אנקרי והשחקן מוני מושונוב הם בוגרים של ביה"ס התיכון, בו למד. אני מוצא לנכון לציין כי בין הבוגרים אפשר למנות מאות רבות של בוגרים אשר פרצו דרך ושמם צריך להופיע ב"ספר הזהב" של המדינה, ביניהם בחרתי לציין את משה שחורי - קצין מודיעין בדרגת תת-אלוף, עירית ויינברג נוטוביץ - שופטת מחוזית בלוד, פרופ' שמוליק האוזר- היה יו"ר רשות ניירות הערך, אודי שלג- סר אנגלי, עו"ד משה אפרת- היה ראש עיריית לוד, עו"ד יאיר רביבו- ראש העיר לוד, אהוד יניב - היה בכיר בבנק הפועלים, דני קיפר - היה עיתונאי בכיר ב"ידיעות אחרונות" ודובר עיריית ת"א, פרופ' חזי לוי- היה קצין רפואה ראשי ומנכ"ל משרד הבריאות כעת מנהל בי"ח "ברזילי" באשקלון.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: דודי בר דוד מנגן ושר לכתבת גיל לוין

כדי לראות את הסרטון יש לגעת כאן בדוד בר דוד המספר באופן תמציתי לכל עם ישראל, איך הוא "הדרדר" בלוד והפך להיות זמר ויוצר, הכותב להיטים לכוכבים הגדולים בארץ.

מי חשב שבמקום ביה"ס התיכון רמלה-לוד, יש להקים אוניברסיטה? (כתבה מארכיון היישומון "רמלודנט-באר יעקב")

קולאז' של אחד מבין מאות פורצי הדרך שיצאו מלוד לרחבי הארץ.

להלן הכתבה שפורסמה כאן ביישומון "רמלודנט-באר יעקב" ביום 25.5.2017 ע"י דוד דבוש:

מי שלא רצה את תיכון "רמלה לוד", יקבל על שטחו את "אוניברסיטת רמלה לוד"

עושים לנו אוניברסיטה: וידל ורביבו: על חורבות "רמלה לוד" נבנה את "אוניברסיטת רמלה לוד"

 פורסם בתאריך: 20/05/2017 22:06, מאת: דוד דבוש

 כחודש לפני הבחירות לראשות עיריית רמלה, יוצאים ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו, והמועמד המוביל לראשות עיריית רמלה, מיכאל וידל, בהצהרה משותפת וחסרת תקדים: "על שטח בית הספר התיכון ע"ש ביסטריצקי נקים אוניברסיטה, ונביא את האקדמיה לאזורנו".

וידל ורביבו מבטיחים: "נעבוד בשיתוף פעולה מלא, לטובת כל תושבי האזור. נגייס את תמיכת הממשלה וחברי הכנסת, לפתיחת אוניברסיטה במקום בו שכן בית הספר היוקרתי והוותיק, תיכון 'רמלה לוד', שראש עיריית רמלה לשעבר התעקש לסגור אותו ולמכור את שטחו לכרישי נדל"ן."

עו"ד רביבו: "אין זה סוד, שלא היו כימיה ושיתוף פעולה ביני לבין יואל לביא. המאבקים הפוליטיים גרמו לנזק לאינטרסים של תושבי האזור. חשוב ששני ראשי הערים השכנות ישתפו פעולה, לטובת התושבים. מיכאל וידל ואני חברים טובים. אנחנו מקיימים פגישה שבועית קבועה. אני מייחל ליום בו וידל יהיה ראש עיריית רמלה, ונוכל לפעול יחדיו, למען פיתוח הערים רמלה ולוד. הקמת אוניברסיטה אזורית תהיה רק הצעד הראשון, שיבשר על שיתוף הפעולה העתידי בין לוד ורמלה"

השמועות החלו לפרוח באוויר לפני כשלוש שנים, ומיד צברו תאוצה: "יואל לביא הולך לסגור את בית הספר היוקרתי באזור, בעל המוניטין ובעל ותק של למעלה מ-64 שנים. לאחר שהפכו השמועות למציאות בשטח, הגיע לאזור צוות של ערוץ 10, בראשותו של דב גיל-הר, כדי לבטל את רוע הגזרה. וזאת הייתה כותרת הכתבה שהכין הערוץ, ב-15 במרץ 2014: "בירוקרטיה: תיכון רמלה-לוד עלול להיסגר בשל מאבקים פוליטיים".

מיד עם הגיעו ללוד, התבררה לצוות הערוץ עובדה פשוטה ועצובה: לא מדובר במאבקים פוליטיים, אלא בהתעקשות בלתי מובנת של יואל לביא, לסגור את בית הספר ולמכור את השטח עליו עמד לקבלני נדל"ן, חרף מחאותיהם של כל הנוגעים בעניין, כולל בוגרי בית הספר לדורותיהם, שהתאגדו לשם המטרה הנעלה, וכתבו מכתב מרגש לראש עיריית רמלה (על המכתב ותוכנו תוכלו לקרוא בהמשך). השמועות דברו גם על כך שעל חורבות התיכון תוקם מכללה לסוהרים, ולא שכונת מגורים, מה שהיה עלול להעצים חלילה את הסטיגמה השלילית של הערים רמלה ולוד.

יואל לביא: "קח את המפה שלך, ותעשה ממנה טיארה"

וכך סיפר, בין היתר, דב גיל-הר בכתבתו: "סכסוך פוליטי בין ראשי הערים של רמלה ולוד עלול להביא לסגירתו של בית הספר הוותיק. ראש עיריית רמלה מתעקש שההחלטה בידיו, מכיוון שהתיכון נמצא בשטח עירו. ראש עיריית לוד דואג היכן ילמדו התלמידים הרבים שלומדים בבית הספר וגרים בעיר".

גיל-הר עשה תחקיר מעמיק לפני שהגיע לשטח, ולמד על הגאווה הרבה שהביא בית הספר הוותיק לערים רמלה לוד ועל האמונים ששומרים לו בוגריו, גם לאחר עשרות שנים. וכך ממשיך ומתאר את המצב כתב ערוץ 10 בכתבתו: "לכל עיר יש את מקור הגאווה שלה, שמסמל אותה ומבדל אותה מערים אחרות. לפריז יש את מגדל אייפל, לרחובות את מכון ויצמן למדע, לרמת השרון מרכז טניס מפואר ולרמת גן את תיכון 'בליך'. ללוד יש את תיכון רמלה-לוד".

בעיצומה של הכתבה, מנסה ואף מצליח גיל-הר להושיב את שני ראשי הערים סביב "שולחן משא ומתן" סמלי בפתחו של בית הספר, אותו מקיפים עשרות מתלמידיו. אך מיד מתברר שראש עיריית רמלה, יואל לביא, לא מוכן לשום פשרות. גם הפצרותיו של הכתב וגם תחנוניהם של התלמידים הרבים שפנו אליו כלאחר ייאוש, לא נשאו פרי. "שיחות השלום" התפוצצו בעודן באיבן, והתחנונים נפלו על אוזניים ערלות.

כאשר פרש גיל-הר את מפת האזור, וביקש לראות היכן ניתן לגשר בין ראשי הערים, או ליתר דיוק, כיצד ניתן לפייס את יואל לביא, סינן לעברו ראש עיריית רמלה לשעבר, בחוסר סבלנות ובחוסר נימוס את המשפט הבא: "קח את המפה שלך מפה, ותעשה ממנה טיארה (עפיפון)".

אבל בכך לא הסתיימו מאמציו של העיתונאי המסור. הוא המשיך את מסע השכנועים, כשנסע עם לביא ללשכתו, ושם ניסה לדבר על לבו: "אתה מבוגרי בית הספר, האם אין לך סנטימנטים למקום?". שוב ענה לביא בחוסר סבלנות, כי יש לו סנטימנטים רק לטנק בו לחם. מיד אחר כך, הראה למר גיל-הר את הדלת החוצה, פשוטו כמשמעו.

אושרת קוטלר: מדובר במריבה על הרבה כסף

מורת הרוח מהתנהגותו של לביא ניכרה היטב גם באולפן. "לעזאזל המורשת, היכונו לפרויקט הנדל"ן הבא", סיננה המגישה אושרת קוטלר, תוך שהיא מוסיפה כי "מדובר במריבה על הרבה כסף". ברקע הלכו ונמוגו דמויותיהם של מורי בית הספר, שערכו הפגנה שקטה, תוך שהם עוטים ניירות דבק על פיהם, עדות לכך שאסור להם לומר את אשר על ליבם. המורים נשאו שלטי מחאה עליהם נכתב, בין היתר: "לא קוברים עשייה חינוכית מוצלחת של 64 שנים!".

מי שלא רצה תיכון, יקבל אוניברסיטה!

ברם, ממש כאשר אפסו כל הסיכויים ונדמה היה שעתיד בית הספר נחרץ לעולמי-עד, הודיע יואל לביא על פרישתו מראשות העירייה. את חלון ההזדמנויות שנוצר, ניצלו ראש העיר המצליח של לוד, עו"ד יאיר רביבו, והמועמד המוביל לראשות עיריית רמלה, מיכאל וידל. בסיור שערכו השניים לפני מספר ימים בשטח בית הספר המוזנח, הם החליטו להקים על חורבות בית הספר, בשיתוף פעולה, אוניברסיטה שתשרת את כל צעירי הערים רמלה, לוד והסביבה.

וכך אמר לנו מיכאל וידל השבוע: "נלחמתי כאריה נגד סגירת התיכון היוקרתי. לשם כך גייסתי את השר לשעבר, חברי גדעון סער ועוד חברים נוספים מצמרת הממשלה, אך לצערי, ללא הועיל. היום אני מתחייב בפני תושבי רמלה ולוד, שאם אבחר בע"ה, חברי ראש העיר יאיר רביבו ואנוכי נביא את האקדמיה לאזור ונקים כאן אוניברסיטה לתפארת. יהיו כאן גם מעונות לסטודנטים, וצעירי האזור לא יצטרכו לנדוד למקומות מרוחקים. אני מאמין שבניגוד למצב הקיים, הצעירים שלנו לא ייאלצו ללמוד במקומות מרוחקים, וכך נצמצם עד מאוד את הנטישה שלהם לטובת ערים הסמוכות למוסדות אקדמיים."

ראש עיריית לוד, עו"ד יאיר רביבו, פתח את ליבו ואמר: "אין זה סוד שלא היו כימיה ושיתוף פעולה בין לביא לביני. המצב המתסכל גרם לכך שכולנו הפסדנו, גם תושבי לוד וגם תושבי רמלה. אני מייחל ליום בו ייבחר ידידי מיכאל וידל, ונוכל להצעיד את שתי הערים שלנו להישגים חסרי תקדים. שיתוף הפעולה בינינו יעשה רק טוב לכולם. הקמת אוניברסיטה משותפת על חורבות בית הספר שהיה גאוות כולנו, יהיה רק הצעד הראשון בשיתוף הפעולה המתוכנן. חשוב ששני ראשי הערים השכנות יקיימו פגישות על בסיס קבוע, וכך אומנם מיכאל ואנוכי עושים מזו תקופה ארוכה. אנו מקפידים להיפגש לפחות פעם בשבוע, והפגישות הללו מניבות המון תכניות, שאם רק חלקן יתגשמו בע"ה, יהפכו את האזור לפורח ומשגשג".

בוגרי בית הספר "רמלה לוד" בפנייה נרגשת לעיריית רמלה:

"יש סמלים שאסור לגעת בהם!"

לאחר שנודע דבר סגירתו של בית הספר לבוגריו, התארגנו מאות מהם, ותיקים וצעירים, ברשתות החברתיות ובקבוצות וואטסאפ שהקימו, כדי לבטל את רוע הגזירה. וכך כתבו, בין יתר, במכתבם שניסחו בצוותא:

"מיום היווסדו, היה בית הספר תיכון 'רמלה לוד' ע"ש ביסטריצקי לסמלה של העיר לוד. בשנים עברו, תנאי הקבלה לבית הספר דמו לתנאי קבלה של סיירת מובחרת, ומי שהצליח לעמוד בהם, נחשב למוצלח. בין בוגרי 'רמלה לוד', סופרים ידועי-שם, אמנים, שחקנים, זמרים, וגם, לצערנו, מיטב מלוחמי צבא הגנה לישראל, שחירפו את נפשם או נפצעו באורח קשה, בהגנה על המולדת. כשהגיעה לאוזני קבוצת הבוגרים של שכבתנו הבשורה המאכזבת, על סגירת בית הספר, הריסתו והפיכתו ליעד נדל"ן, הדבר הראשון ששאלו רבים מהחברים היה: מה יהיה על קיר ההנצחה, עליו תלויות תמונות הבוגרים הנופלים, שבכל ביקור במקום, אנו ניגשים אליו בחרדתת קודש?

מצערת ביותר העובדה, שדווקא יואל לביא - בוגר בית הספר, אל"מ במילואים, שנפצע קשה במלחמת יום הכיפורים. אדם הנתפש בעיני רבים כערכי, מוסרי ובעל מעוף וחזון, נתן ידו למהלך האומלל הזה. בתקופה בה נשחטות כל הפרות הקדושות, זו אחר זו ולאור היום, יש עדיין סמלים שאסור לגעת בהם. תיכון "רמלה לוד" הוא ללא ספק אחד מהם. בזכותו, הפכה לוד לעיר ואם בישראל, ובלעדיו, תהיה מלאכת השיקום של העיר קשה שבעתיים."

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
7
Кто спрашивал где найти лучщую плетеную мебель в Р (ל"ת)
Ivanmr | 01:32   13.10.21
5
Мужчины вы где
Lolochka_Cok | 22:24   04.10.21
4
Хочу мужчину...
Marianna_ml | 10:08   04.10.21
3
Следует ли забывать измену
Valentinnag | 17:39   03.10.21
2
Нужно ли забывать измену
Valentinnag | 00:56   03.10.21
1
דיבורים כמו חול
גבריאל | 22:13   26.09.21