יום רביעי, 27 באוקטובר 2021, כ"א חשון ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

מלאו 19 שנים לפטירתו של ראש העיר וח"כ לשעבר מקסים לוי ז"ל

האזכרה, במלאת 19 שנים לפטירתו, נערכה ליד קברו של מקסים לוי ז"ל בבית העלמין הישן בלוד במעמד המשפחה, ומס' מצומצם של מוקירי זכרו, ביניהם: הרבנים: שמעון שרף ויעקב גלויברמן, מנכ"ל העירייה לשעבר-אלברט סיוון, מנכ"ל רשת המתנ"סים לשעבר בלוד- שמעון גז, עורך הכתבה הזו ששימש בעבר כמזכיר ודובר העירייה ומנהלת לשכת ראש העיר לשעבר מזל פימה-הרוש. הרב שמעון שרף ניהל את תפילת האשכבה ואף נשא דברי תורה מאלפים על פרשת השבוע "לך לך". הרב הוכיח גם הפעם כי לא נס ליחו, וכישורי ההוראה עדיין מצויים בתוכו, בדיוק כפי שהיו בעת ששימש כמורה בביה"ס התיכון שקדיאל.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

מקסים לוי ז"ל, נולד ברבאט שבמרוקו. בהיותו בן שבע עלה ארצה עם משפחתו. לאחר שגדל והתחנך בלוד, עשה את שירותו הצבאי במשמר הגבול. ומיד עם שחרורו החל לעבוד בתעשייה האווירית, שם נבחר לתפקיד יו"ר ועד העובדים של הארגון הגדול במדינה-התעשייה האווירית.
בשנת 1978 בהיותו בן 28 בלבד, נבחר לוי לראשונה למועצת עיריית לוד וכיהן בה בתפקיד סגן ראש העירייה. בשנת 1983 הצליח להיבחר לתפקיד ראש עיריית לוד, תפקיד בו החזיק עד לשנת 1996. בשנת 2002 נבחר שוב לראשות העיר לוד, אך כעבור פחות מחצי שנה נפטר בטרם עת.

התחום העיקרי בו פעל היה תחום החינוך והתרבות וביוזמתו נבנו בתי ספר ומתנ"סים רבים, לרווחת הקהילה הלודאית בכל רחבי העיר לוד. במקביל לתפקידו כראש עירייה, נבחר לוי בשנת 1989 לתפקיד יו"ר מרכז השלטון המקומי בישראל וכחבר בדירקטוריון של החברה למשק וכלכלה.

בשנת 1996, במסגרת מפלגת "גשר" שהקים אחיו דוד לוי, התמודד לכנסת ונבחר כחבר הכנסת ה-14, ברשימת "הליכוד-גשר-צומת." בהמשך נבחר אף לכנסת ה-15 ברשימת "ישראל אחת" (הרשימה המשותפת של מפלגת העבודה, גשר ומימד). הוא מילא שורה של תפקידים בכנסת, כיושב ראש ועדת העבודה והרווחה, כחבר בוועדות הפנים, הכספים, איכות הסביבה, הבריאות ועוד, והגיע עד לתפקיד סגן יושב ראש הכנסת ה-15. מרבית החקיקות שקידם היו בתחום החברתי. מאז נבחר לוי כחבר כנסת ועזב את תפקידו כראש העירייה, התדרדרה העיר עד אשר מונתה לה ועדה ממונה.

מקסים לוי ז"ל בביקור בביה"ס לוי אשכול

בשנת 2002 נענה להפצרותיהם של אנשי חינוך, מנהלי בתי ספר ומנהלי מתנ"סים שקראו לו לחזור ולהציל את לוד. בבחירות שהתקיימו בחודש מאי 2002, נבחר שוב לתפקיד ראש עיריית לוד ברוב גדול. בארבעת חודשי כהונתו המחודשת כראש העיר ועד יום מותו, הצליח להביא לכך שממשלת ישראל תכיר בצרכים של לוד ברמה הלאומית, לא רק המוניציפלית. הופעלה תוכנית רב צדדית לקידום והבראת העיר, שבמסגרתה משרד ראש הממשלה לקח על עצמו את האחריות לתיאום בין כל הגופים השונים. מיד עם כניסתו לתפקיד ראש העירייה, החל בביצוע עבודות שונות לרווחת תושביה בתחומים שונים הכוללים בין היתר: ניקיון ושיפוצים בשכונות ובכניסות לעיר, קרצוף וריבוד כבישים, הגברת הביטחון האישי של התושבים, שיפוץ מוסדות החינוך ותיקון ליקויי הבטיחות.

פסיפס של קולאז'

מקסים לוי ז"ל הותיר אחריו את אשתו כרמלה, שלושה ילדים ונכדים רבים. על שמו נקרא ביה"ס התיכון בשכונת גני אביב, "דרכא מקסים לוי", שזכה בפרס חינוך ארצי וכן היכל התרבות העירוני בלוד.

יהי זכרו ברוך לנצח !

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
תגובה
אלי סער | 22:24   16.10.21