יום רביעי, 27 באוקטובר 2021, כ"א חשון ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

המשטרה המליצה לגנוז את תיק הבית השרוף בלוד

המשטרה סיימה חקירת שריפת בית משפחה יהודית, בשכונת רמת אשכול במהלך הפרעות בלוד. הבית הוצת והובער כליל, בנס לא היו נפגעים בנפש. זאת במהלך המהומות שידעו העיר לוד ושאר האזורים בארץ בהם חיים ערבים במהלך ימי שומר החומות.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

משטרת ישראל המליצה על גניזת תיק החקירה של אחד האירועים המרכזיים בפרעות שהתרחשו בלוד במבצע "שומר החומות" – הצתת בית משפחה יהודית בשכונת רמת אשכול בעיר. "מישהו החליט כנראה להעלים תיקים נגד ערבים בלוד", אומר בעל הבית. משטרת ישראל: "הסמכות להחליט על סגירת התיק נתונה לפרקליטות בלבד". הפרקליטות: "התיק הועבר לפרקליטות מהמשטרה עם המלצה לגניזתו."

זה היה אחד מהאירועים החמורים בפרעות שהתרחשו בלוד במאי האחרון בעת מבצע "שומר החומות". פורעים ערבים שברו קיר באחת הדירות בשכ' רמת אשכול ופרצו אליה דרך החור שיצרו. לאחר מכן הם השחיתו את הבית ואז שרפו אותו כליל. בני המשפחה התפנו למזלם הרב זמן קצר קודם לכן וכך סביר להניח ניצלו חייהם. אולם מהבית והרכוש לא נותר דבר.

כמה ימים אחרי השריפה בעלי הבית הגישו תלונה למשטרה שחקרה מצידה והעבירה את התיק לפרקליטות מחוז מרכז, כאמור עם המלצה לגנוז את התיק. בימים האחרונים בני המשפחה הופתעו לגלות שהתיק "פשוט נעלם". 

מדובר בבני זוג שהגיעו להתגורר בלוד לא הרבה לפני שפרץ משבר הקורונה, ממש אחרי החתונה שלהם. שנה וחצי לאחר מכן כאשר מבצע שומר החומות פרץ פרצו ברחבי הארץ עימותים קשים בין ערבים ליהודים כאשר שכונת רמת אשכול בלוד הייתה המוקד העיקרי והקשה ביותר. יממה אחרי פרוץ המהומות, ביום שלישי בני המשפחה התפנו מביתם להורי הבעל. יממה לאחר מכן הבית כבר נחרב ונשרף כליל.

בני המשפחה שביתם נשרף טוענים כי ניסו במהלך החקירה לקבל מידע בנוגע לחקירה, אולם במשטרה סירבו להעביר להם בנימוק שהם לא משתפים מידע בחקירה שמתנהלת. בסופו של תהליך המשפחה התעדכנה דרך האתר המשטרתי על כך שהתיק הועבר לפרקליטות. 

התמונות מצילומי מסך ברשתות החברתיות

אולם אז הגיעה ההפתעה הגדולה של בני המשפחה. "העבירו את התיק לפרקליטות מחוז מרכז והם אמרו למשפחה שמספר התיק מופיע במחשבים תחת סטטוס 'דואר' שהמשמעות היא שהתיק בדרך אליהם. הם חיכו עוד שבוע, עוד שבוע וחצי ואז התקשרו שוב אבל אז אמרו להם שאין תיק כזה. ניסו לאתר את התיק דרך המספר, דרך תעודת זהות דרך שמות וכלום. התיק פשוט נעלם כאילו מעולם לא היה קיים".

"מישהו החליט כנראה להעלים תיקים נגד ערבים בלוד", אמר המקורב למשפחה. "איזה דרך תסביר את זה שהיה תיק, אף אחד לא חולק על זה שהיה תיק, אף אחד לא חולק על זה שהתיק עבר לפרקליטות ופתאום זה מתנדף?".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: