יום ראשון, 05 בדצמבר 2021, א' טבת ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

לוחם מג"ב, סמל שני אוסקר וסיליחין, תושב לוד, נפצע קשה בפיגוע דריסה באזור מחסום קלנדיה

פעיל השכונות בלוד, אלירן לוי, פרסם מיד כשנודע לו על הפיגוע הרצחני, הודעה בקבוצת הווטסאפ שאותה הקים לפני שנים מספר, הקוראת לציבור התושבים לשאת תפילה הכוללת את פרק התהילים המופיע גם כאן בהמשך, להבראתו של הלודאי, לוחם מג"ב, סמל שני אוסקר וסיליחין. חברי מערכת היישומון מתפללים גם כן לרפואתו של החייל, תושב שכ' גני אביב בלוד, וחזרתו במהרה בריא ושלם למשפחתו בלוד, וליחידתו במשמר הגבול.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: לוחם מג"ב, סמל שני אוסקר וסיליחין

לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל יחד עם המנהל האזרחי פעלו אתמול (חמישי) לפנות בוקר לפינוי מבנים לא חוקיים באזור כיכר המושבעים בקלנדיה.

בשלב מסוים הגיע רכב ובו מחבל שראה את הכוח מאבטח את האזור ואת הפעילות. המחבל האיץ את הרכב, נסע לעבר הכוח ודרס לוחם מג"ב שנפצע באורח קשה. תחילה קיבל הפצוע טיפול רפואי במקום ובהמשך פונה לבית החולים שערי צדק.

ההודעה של אלירן לוי להבראתו של לוחם מג"ב, סמל שני אוסקר וסיליחין:

לוחמי משמר הגבול ביצעו ירי חי לכיוון הרכב שתחילה עוד ניסה להימלט מזירת הפיגוע ולבסוף עצרו אותו לאחר שאיבד שליטה על הרכב ופגע בקיר.

המחבל לא נפגע מהירי והלוחמים עצרו אותו ללא התנגדות. מהחקירה הראשונית עלה כי המחבל, בן 22 הוא תושב קלקיליה הועבר לחקירה של שירות הביטחון הכללי.

בשעות הלילה קיים מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן הערכת מצב בסמוך לזירת פיגוע הדריסה. בסיומה, אמר תורג'מן למפקדים: "הפיגוע הזה מהווה תזכורת נוספת לאיומים הקיימים בכל פעילות מבצעית ובכל תא שטח שבו אנו פועלים. הדריכות המבצעית והתגובה המהירה והנחושה שלנו, היא המפתח לנטרל כל איום באופן מיידי ולמנוע פגיעה בחיי אדם".

הרכב הדורס - צילום: דוברות המשטרה

ניצב תורג'מן שיבח את התנהלות הכוחות באירוע. "גם במקרה הזה, התגובה המהירה והפריסה המבצעית של הלוחמים בשטח מנעה פגיעה בלוחמים נוספים והובילה לסיום מהיר של האירוע ולנטרול המחבל. עלינו להמשיך לפעול בנחישות מול כל ניסיון לפגוע בכוחותינו או בחייהם של אזרחי ישראל״, אמר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: