יום שני, 17 בינואר 2022, ט"ו שבט ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

"אין מעשה קדוש יותר": מלך מרוקו סייע באופן אישי לקבורת רב יהודי שנפטר במרוקו

הרב הגאון אברהם אלחדד זצ"ל הגיע בשבוע שעבר לביקור שורשים במרוקו, אך לקה בלבו, נפל ומת. שר הביטחון בני גנץ , שהיה בביקור במרוקו, חשף כי רופאיו של מלך מרוקו, מוחמד השישי, ניסו לסייע במלחמה על חייו, והמלך היה מעורב אישית בהעברת גופתו במטוס פרטי לקבורה בישראל. חבל שהמוסד האמון על מתן שרותי קבורה בלוד, לא נהג עד כה בנפטרים, כמו מלך מרוקו אשר גילה רגישות ואנושיות מלאה באדיבות בטיפולו ברב שנפטר בממלכתו.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: שר הביטחון בני גנץ, סייר במוזוליאום של המלך מוחמד החמישי במרוקו. (צילום: אריאלמוני, משרד הביטחון)

מלך מרוקו מוחמד השישי התערב בשבוע שעבר באופן אישי בקבורה של רב ישראלי שביקר במדינה - כך חשף ביום חמישי האחרון שר הביטחון בני גנץ במהלך שהותו במרוקו.


הרב הגאון אברהם אלחדד זצ"ל ביקר במדינה בחיפוש אחר שורשיו  בטנג'ר שבמרוקו. במהלך נסיעתו אלחדד לקה בלבו, נפל, ונפצע באורח אנוש. רופאים מקומיים נלחמו כדי להציל את חייו - תוך שהתייעצו עם הרופא של המלך עצמו. למרות המאמצים להציל את חייו, הרב אלחדד הלך לעולמו.

הרב הגאון אברהם אלחדד זצ"ל הקים לפני יובל את מוסדות 'אוצר התורה' בצרפת, שם מתחנכים המוני תלמידים שהלכו לאורו וצמחו לתפארת במשנת חינוכו. נודע כתלמיד חכם עצום וכפה מפיק מרגליות שחיבר את הספרים 'זכר חסדו' על התורה ובו הסכמות נלהבות מכל גדולי ישראל. הרב הוציא לאור את הספרים על בראשית ושמות וכתב כבר על כל חמישה חומשי תורה, אותם לא הספיק להוציא בחיים חיותו.

הרב הגאון אברהם  אלחדד זצ"ל שימש כנשיא של ישיבת מיר בצרפת ודאג לקיום וביסוס הישיבה אצל נדיבי עם יחד עם ראשי הישיבה שכיבדוהו והעריצוהו באופן מיוחד. יצוין המנוח היה נואם תדיר בדינרים של הישיבה.

עם היוודע דבר התאונה, הגיעו המלך ויועציו אל המשפחה, וסידרו מטוס פרטי שיטיס את הרב אלחדד כדי להיקבר בישראל, בטקס דתי. מוחמד היה מעורב אישית בהעברת הגופה, לאחר שהדגיש כי אין "מצווה" או מעשה קדוש גדול יותר מדאגה למתים, ולסייע לקבור אותם על פי המסורת היהודית, בזמן המוקדם ביותר.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים!


 

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: