יום שלישי, 28 ביוני 2022, כ"ט סיון ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

מפקד תחנת לוד, סנ"צ ששי שלמה: ""לא יהיו פה זיקוקים, אני לא בעזה"

מפקד תחנת המשטרה בלוד עצר באמצע חתונה את החתן ואביו - לאחר שלא הסכימו להסגיר את יורי הזיקוקים בחגיגתם. "רוצים לעשות חתונה? תעשו כמו שצריך", אמר סנ"צ ששי שלמה. הוא הזהיר את התושבים הערבים: "תעבירו את המסר לכולם".  יאיר רביבו: "זכינו במפקד תחנה מצויין הדואג היטב להעלאת הביטחון האישי של תושבי לוד , כולם!"

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: מפקד תחנת לוד  בשיחה עם תושבים. (צילום מסך פייסבוק). 

תופעת ירי זיקוקי דינור בחתונות של אזרחים ערבים בלוד, הינה תופעה מוכרת שנחשבת לעבירה פלילית ובמשטרת לוד שמו להם למטרה לשים לה סוף. 

סנ"צ ששי שלמה, מפקד תחנת המשטרה בעיר, הסביר למספר תושבים לאחר שהחליט לעצור את החתן שבחתונתו נורו זיקוקים יחד עם אביו. השניים סירבו להסגיר בפני השוטרים מי אחראי לירי הזיקוקים, שכאמור אסור על פי חוק, והם עוכבו בהוראת סנ"צ שלמה.

"אני לא חי בעזה, ולא בשכם. אף אחד לא יירה פה זיקוקים, לא שיירות, לא ירי, לא רעש. אתם רוצים לעשות חתונה? תעשו אותה כמו שצריך. אין דבר כזה", הזהיר מפקד תחנת המשטרה בלוד.

ירי זיקוקי דינור בעת צפירה בערב יום הזכרון. (דוברות המשטרה) 

כל החוגגים בחתונה סירבו לשתף פעולה עם המשטרה. האורחים הזועמים וקרובי החתן הגיעו לתחנת המשטרה בלוד. במקום התפתח ויכוח בין מפקד התחנה לתושבים הערבים, שבו הוא הטיח בהם כי לא ישחרר את השניים עד שלא יסגירו את העבריינים.

היערכות נכונה של המשטרה בתהלוכה של ערביי לוד לציון שנה לפרעות תשפ"א

לבסוף, האדם שירה את הזיקוקים הסגיר את עצמו. "הוא מודה שהוא ירה, לכן הוא ייעצר והם ישוחררו", הסביר לתושבים הערבים סנ"צ ששי שלמה בתיעוד שהגיע לידי YNET. מפקד התחנה  הזהיר את התושבים ממקרים דומים בעתיד והוסיף שלא יחשוש לעצור גם כלות: "מותר לי להחזיק שש שעות וגם לעצור אותם, וזהו, הלכה החתונה. תעבירו את המסר לכולם. אם רוצים להתחתן בשקט זה מה שיהיה".

ראש העיר יאיר רביבו מסר ליישומון 'רמלודנט-באר יעקב' את הדברים הבאים:

"העיר לוד זכתה במפקד כמו ששי שמטפל בהעלאת תחושת הבטחון האישי ומטפל בכל פנייה קטנה כגדולה.
הודענו לא אחת שלא נאפשר ירי זיקוקין או נשק שפוגע בתחושת המוגנות של כלל התושבים. תודה למשטרת לוד, תודה ששי."

פרחים מתושבי העיר למפקד התחנה

תושבי לוד היהודים מביעים שביעות רצון גבוהה מהתנהלות תחנת המשטרה בלוד מאז שסנ"צ ששי שלמה נכנס לתפקידו.  מרגישים שיש על מי לסמוך. הוא קשוב לתושבים ולצרכים שלהם וזמין בכל שעה. הוא קשוח ולא מאפשר לערבים בלוד לעשות מה שבא להם. זה מגביר את תחושת הביטחון בעיר. כך פורסם ברשתות החברתיות ואף נאמר עליו כי הוא שר הביטחון של לוד. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: